אליעד כהן
יעוץ אישי
בשיטת EIP
⭐⭐⭐⭐⭐
הדפסה טראומה - מהי טראומה? מהי פוסט טראומה? איך נוצרת טראומה? מהן השיטות לטיפול בטראומה? מהי הדרך הכי טובה לטיפול בטראומה? איך מטפלים בטראומה? שיטות לטיפול ...
הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן
להתחבר לאתר!
💖
הספרים שמומלצים לך:
להצליח בחיים
ולהיות מאושר!


🖶 טראומה - מהי טראומה? מהי פוסט טראומה? איך נוצרת טראומה? מהן השיטות לטיפול בטראומה? מהי הדרך הכי טובה לטיפול בטראומה? איך מטפלים בטראומה? שיטות לטיפול בטראומה? מהי שיטה לטיפול בטראומה? חרבות ברזל, טיפול ב PTSD, טיפול בפוסט טראומה, מהי טראומה דמיונית? מהו אירוע טראומטי? איך לטפל בטראומה? סוגים של טראומה

אז טראומה היא מצב שבו בעבר קרה לבן אדם דבר רע, ושהזיכרון הרע משתקף לאדם דרך דברים אחרים שקורים לו בזמן אחר: עבר / הווה / עתיד.

לדוגמא, בן אדם שבגדו בו בעבר והוא הרגיש מכך רע וכתוצאה מכך בכל פעם בהווה שקורה משהו שמזכיר לו את הבגידה, או בכל פעם שהוא חושב שיכול לקרות בעתיד משהו שמזכיר לו את הבגידה, או בכל פעם שהוא נזכר באירוע אחר בעבר, שמזכיר לו את הבגידה, הרי שהוא מרגיש רע. או לדוגמא חייל שחווה קרב קשה, שכל דבר שמזכיר לו את הקרב, מעורר אצלו את הטראומה. או לדוגמא אישה שחוותה אונס, שאז היא עשויה לחוות טראומה לדוגמא במערכת יחסים זוגית רגילה ואוהבת וכיו"ב.

אז מהי התבנית המחשבתית של הטראומה?

והתבנית היא, שקרה לאדם משהו אירוע מסויים. וכל אירוע מורכב מהמון פרטים ופרטי פרטים. וכאשר האדם נתקל באירוע אחר, והאירוע האחר כמו כל דבר אחר, מורכב מהמון פרטים וכיו"ב, הרי שבעצם יש קווי דמיון בין האירוע הטראומטי לבין האירוע האחר שאינו טראומטי לכשעצמו. ואז בעצם האדם נזכר באירוע הטראומטי, דרך קווי הדמיון של האירוע האחר הרגיל היום יומי. ואז האדם מגיב רגשית בצורה רעה, כאילו קורה לו כרגע, מה שקרה לו באירוע הטראומטי ההוא.

ואחדד, כי לצורך העניין ננתח טראומה שמשתקפת דרך אירוע אחר בהווה, אבל טראומה יכולה להיות גם ביחס לזיכרון של העבר או ביחס לדמיון של העתיד, של מקרים שאינם הטראומה עצמה. דהיינו, שהאדם נזכר בטראומה מהעבר, כאשר הוא חושב על אירוע אחר בעבר / בעתיד.

ואוסיף גם, כי יכולה גם להיות טראומה דמיונית, דהיינו, שהאדם דמיין בדימיון שלו שקרה לו משהו, והוא הרגיש רע מעצם הדמיון שלו. ואז כל דבר שמזכיר לו את מה שקרה לו בדמיון שלו, יכול לעשות לו תופעה של טראומה. או אפילו בן אדם שחלם חלום ובחלום קרה לו משהו רע, ואז כל דבר שמזכיר לו את החלום, אפילו בתת מודע וכולי. או שקרה לאדם משהו במציאות בפועל, אבל האדם פירש לא נכון את האירוע ואז נוצר לו אירוע טראומטי, דהיינו, אירוע רע שירדוף אותו בכל פעם שהוא ייזכר באירוע הרע שקרה לו בדמיון.

אז ניתן בעצם להבין, כי המהות של טראומה, היא כוח הדמיון, שהאדם מוצא קווי דמיון בין 2 אירועים שונים, כאשר אחד מהם הוא האירוע הרע שקרה לו, האירוע הטראומטי והשני הוא האירוע האחר הרגיל השגרתי והיום יומי, שהוא מזכיר לאדם את האירוע הטראומטי.

אז איך בעצם לטפל בטראומה? ובעצם ניתן להבין כי ברמה הלוגית יש 3 אפשרויות איך לטפל בטראומה.

אפשרות 1 היא, לגרום לבן אדם לשכוח את האירוע הרע שקרה לו. ואז ממילא האדם לא יוכל להיזכר באירוע הרע שקרה לו, אם הוא ישכח אותו. אבל זאת כמובן אפשרות שהיא לא באמת ריאלית.

אפשרות 2 היא, לגרום לבן אדם לא למצוא קווי דמיון בין האירוע הטראומטי שקרה לו, לבין האירוע הנוכחי הרגיל. דהיינו, שהאדם כן יכול לזכור את האירוע הטראומטי, אבל האדם לא חווה את הדמיון שבין האירוע הטראומטי לבין האירוע הרגיל. זאת אפשרות ריאלית ומעשית, תכף ננתח אותה.

אפשרות 3 היא, לגרום לבן אדם לכך שגם אם הוא ייזכר באירוע הטראומטי, עדיין האירוע עצמו לא יעשה לו רע. באמצעות שינוי התחושה של האדם, ביחס לזיכרון של האירוע שקרה לו. גם את האפשרות הזאת נסביר כדלקמן.

לגבי אפשרות 2, אם רוצים לטפל בטראומה, אחת האפשרויות היא, באמצעות דיוק וכיול של כוח הדמיון. דהיינו, לגרום לבן אדם לחשוב יותר בהיגיון ופחות באופן דמיוני. ולעשות רציונליזציה של חווית הטראומה, להבין איך היא עובדת, להבין שבעצם יש חוויה של פוסט טראומה, בגלל קווי הדמיון שיש בין האירועים. ולהיצמד לאמת ולדייק את העובדות, דהיינו, לעזור לבן אדם להבין, שמה שקרה, זה לא באמת מה שקורה בפועל במציאות.

דהיינו, נכון שיש קווי דמיון דומים בין האירועים, אבל זה לא באמת אותו האירוע. וכך אם וככל שהאדם יבין יותר טוב, שהאירוע שקרה, הוא לא האירוע שקורה, וככל שהאדם פחות יתחבר לעולם הדמיוני שלו באופן כללי ויותר יתחבר לכאן ועכשיו עם פחות דמיונות, כך ממילא הטראומה פחות תשפיע עליו.

והדרך הזאת עובדת, אבל כמובן שיש לה את המגבלות שלה. והיא יכול לעבוד בחלק מהטראומות, לדוגמא טראומה מכלב שנשך אותך, שאתה מבין שהכלב שאתה רואה כרגע, הוא קשור ולא באמת ינשוך אותך וכיו"ב. אבל אם מדובר על טראומה מאוד קשה, אז עצם הזיכרון עצמו, עושה לבן אדם רע, גם אם האירוע הנוכחי לא בדיוק דומה לאירוע שקרה.

ולכן יש גם את השיטה השלישית, שהיא עשויה להיות עוד יותר קשה לביצוע. אבל אם מצליחים ליישם אותה, אז במאה אחוז שהטראומה נעלמת. וכמובן, שככל שמשתמשים בה יותר, אז בצירוף השיטה השניה, שתיהן ביחד עוזרות לאדם שסובל מפוסט טראומה.

והשיטה ה 3 אומרת, שעל האדם לחזור בדמיון שלו לאירוע הטראומטי שקרה לו (במציאות או אפילו קרה רק בדמיון) ועל האדם להרגיש שוב את הרע שקרה לו באותו האירוע, ועל האדם להטיל ספק בכך שהוא מרגיש רע באותו האירוע. דהיינו, לגרום לבן אדם להרגיש שמבחינתו אותו האירוע יכול לקרות שוב והאירוע עצמו לא בהכרח רע אלא אולי הוא לא משנה ואולי הוא אפילו דווקא טוב.

דהיינו, שהאירוע הטראומטי מאבד את הטראומה שיש בו, והאדם לא מרגיש ממנו רע כאשר הוא נזכר בו. ואז ממילא פתרנו את הבעיה שהטראומה עושה לבן אדם רע.

ואיך לעשות את זה? איך לגרום...

בגידה טיפול זוגי נפרדים מאהבה במערכת יחסים זוגית מערכת יחסים זוגית חוסר וודאות מצליחים רצון לשכוח מבחור המשמעות להפסיק לחשוב עליה להוציא את האקס מהראש ptsd איך איך ל איך לטפל איך לטפל ב איך לטפל בטראומה איך מטפלים ב איך מטפלים בטראומה איך נוצר איך נוצרות איך נוצרים איך נוצרת איך נוצרת טראומה אירוע אירוע טראומטי אירועים דמיון דמיונות הדרך הדרך הכי טובה הדרך הכי טובה לטיפול בטראומה הכי טוב חרבות ברזל טוב טיפול טיפול ב טיפול ב ptsd טיפול בטראומה טיפול בטראומות טיפול בפוסט טראומה טיפולים טראומה טראומה דמיונית טראומה מהי טראומות טראומת כיצד נוצרות לטיפול לטפל לטפל בטראומה לטפל בטראומות מהו אירוע טראומטי מהי הדרך מהי הדרך הכי טובה לטיפול בטראומה מהי טראומה מהי טראומה דמיונית מהי פוסט טראומה מהי שיטה לטיפול בטראומה מהן השיטות לטיפול בטראומה מטופל מטפל מטפלים מטפלים בטראומה נוצר נוצרת נוצרת טראומה סוגים סוגים של טראומה סוגים של טראומות פוסט פוסט טראומה פוסטים שיטה שיטה לטיפול בטראומה שיטות שיטות ל שיטות לטיפול שיטות לטיפול ב שיטות לטיפול בטראומה
חרטה וטראומה, מהי חרטה? מהי טראומה? איך נוצרת חרטה? איך נוצרת טראומה? איך להתמודד עם חרטה? איך לטפל בחרטה? אני מתחרט, איך להתחרט? איך להביע חרטה? איך להתמודד עם פוסט טראומה? העיקר זה הרגע הזה, הרגע של ההווה
חרטה וטראומה, מהי חרטה? מהי טראומה? איך נוצרת חרטה? איך נוצרת טראומה? איך להתמודד עם חרטה? איך לטפל בחרטה? אני מתחרט, איך להתחרט? איך להביע חרטה? איך להתמודד עם פוסט טראומה? העיקר זה הרגע הזה, הרגע של ההווה
... וטראומה, מהי חרטה? מהי טראומה? איך נוצרת חרטה? איך נוצרת טראומה? איך להתמודד עם חרטה? איך לטפל בחרטה? אני מתחרט, איך להתחרט? איך להביע חרטה? איך להתמודד עם פוסט טראומה? העיקר זה הרגע הזה, הרגע של ההווה הרצאה על חרטה וטראומה, מהי חרטה? מהי טראומה? איך נוצרת חרטה? איך נוצרת טראומה? איך להתמודד עם חרטה? איך לטפל בחרטה? אני מתחרט, איך להתחרט? איך להביע חרטה? איך להתמודד עם פוסט טראומה? העיקר זה הרגע הזה, הרגע של ההווה ועוד איך למחוק זיכרון? איך לשכוח את העבר? איך לשכוח טראומה? איך למחוק טראומה? איך להתמודד עם טראומת אונס? איך להתמודד עם זיכרונות רעים? כוחו של הרגע הזה ...
הדחקה מהי, מה זה להדחיק? איך נוצרת הדחקה? למה אני מדחיק? מהי הדחקה בתת מודע? מה זה להדחיק לתת מודע? מה זה הדחקה? למה המוח מדחיק? למה מדחיקים? זיכרון מודחק, מהי טראומה מודחקת? טיפול בהדחקה, האם להדחיק? האם כדאי להדחיק?
הדחקה מהי, מה זה להדחיק? איך נוצרת הדחקה? למה אני מדחיק? מהי הדחקה בתת מודע? מה זה להדחיק לתת מודע? מה זה הדחקה? למה המוח מדחיק? למה מדחיקים? זיכרון מודחק, מהי טראומה מודחקת? טיפול בהדחקה, האם להדחיק? האם כדאי להדחיק?
... מהי, מה זה להדחיק? איך נוצרת הדחקה? למה אני מדחיק? מהי הדחקה בתת מודע? מה זה להדחיק לתת מודע? מה זה הדחקה? למה המוח מדחיק? למה מדחיקים? זיכרון מודחק, מהי טראומה מודחקת? טיפול בהדחקה, האם להדחיק? האם כדאי להדחיק? הרצאה על הדחקה מהי, מה זה להדחיק? איך נוצרת הדחקה? למה אני מדחיק? מהי הדחקה בתת מודע? מה זה להדחיק לתת מודע? מה זה הדחקה? למה המוח מדחיק? למה מדחיקים? זיכרון מודחק, מהי טראומה מודחקת? טיפול בהדחקה, האם להדחיק? האם כדאי להדחיק? ועוד מה טוב בהדחקה? מה טוב בלהדחיק? מה רע בהדחקה? מה רע בלהדחיק? סוגים של הדחקה, עוצמות של הדחקה, טיפול בהדחקה בלי להפסיק את ההדחקה, טיפול בהדחקה בלי להפסיק להדחיק, למה אנשים מדחיקים? למה אני מדחיק מחשבות? מהי הדחקה רגשית? מהי הדחקת טראומה? יתרונות וחסרונות בהדחקה, בעד ונגד הדחקה, מבוא להדחקה, הדחקה למתחילים ...
טראומה מהי, מה זה טראומה? גורמים לטראומה, מה גורם לטראומה? איך נוצרת טראומה? איך טראומה משפיעה? מה זה פוסט טראומה? מהי טראומה נפשית? מהי פגיעת טראומה? זיכרון טראומטי, זיכרונות טראומטיים, זיכרון של טראומה, זיכרון פוסט טראומה
טראומה מהי, מה זה טראומה? גורמים לטראומה, מה גורם לטראומה? איך נוצרת טראומה? איך טראומה משפיעה? מה זה פוסט טראומה? מהי טראומה נפשית? מהי פגיעת טראומה? זיכרון טראומטי, זיכרונות טראומטיים, זיכרון של טראומה, זיכרון פוסט טראומה
טראומה מהי, מה זה טראומה? גורמים לטראומה, מה גורם לטראומה? איך נוצרת טראומה? איך טראומה משפיעה? מה זה פוסט טראומה? מהי טראומה נפשית? מהי פגיעת טראומה? זיכרון טראומטי, זיכרונות טראומטיים, זיכרון של טראומה, זיכרון פוסט טראומה הרצאה על טראומה מהי, מה זה טראומה? גורמים לטראומה, מה גורם לטראומה? איך נוצרת טראומה? איך טראומה משפיעה? מה זה פוסט טראומה? מהי טראומה נפשית? מהי פגיעת טראומה? זיכרון טראומטי, זיכרונות טראומטיים, זיכרון של טראומה, זיכרון פוסט טראומה ועוד איך נוצרת טראומה מבית ספר? איך נוצרת טראומה מזוגיות? איך נוצרת טראומה מהילדות? איך נוצרת טראומה מההורים?
חרבות ברזל, אנטישמיות, למה שונאים אותנו? צביעות העולם, למה שונאים את היהודים? מוסריות צהל הצבא המוסרי בעולם, המלחמה בטרור, המלחמה בחמאס, אמנת זנבה, חוקי המלחמה, פשעי מלחמה, הצבא הכי מוסרי בעולם, פגיעה בחפים מפשע, מדיניות ההכלה
חרבות ברזל, אנטישמיות, למה שונאים אותנו? צביעות העולם, למה ... מאשימים אותנו בפשעי מלחמה? וכולי עם כל ההטיות השונות של אותה השאלה בצורות שונות כאלו ואחרות. ועל הדרך נשיב גם לשאלה, האם ועד כמה עלינו להתחשב במה יגידו ... את אחת התשובות לשאלה הנ"ל. והנחות היסוד של השאלה הן כדלקמן: 1 - אנשים אמורים לאהוב את מי שמתנהג טוב. 2 - אנחנו מתנהגים טוב יותר מכולם בהקשר של מוסריות ואי פגיעה בחפים מפשע ... אוהד את החמאס והעולם בעד החמאס ובעד הטרור? איך זה יכול להיות? זה ממש לא הגיוני שלמרות שאנחנו כ"כ טובים לעומת החמאס, העולם שונא אותנו ולא את החמאס ... נגדנו לא משנה ומה ואיך, אנחנו העם הנבחר, אלוהים מעניש אותנו וכיו"ב. ולכן לא משנה כמה ננסה להיות טובים ולהתחשב במה שיגידו, אז למרות זאת העולם יהיו ... להתמיד בהסברה עולמית ולנסות להיות עוד יותר מוסריים וכולי, כדי שאולי בכל זאת העולם יראה כמה אנחנו טובים ולא רעים והעולם לא ישנא אותנו. כי אולי אין לנו הסברה טובה ואולי העולם לא רואה כמה אנחנו טובים ולא רעים וכולי. וההסבר היותר מדוייק לכל הנ"ל, הוא שלא נכון לומר שלמרות שאנחנו כ"כ טובים שונאים אותנו, אלא כן נכון לומר שבגלל שאנחנו כ"כ טובים שונאים אותנו. ותכניסו את זה טוב טוב לראש ושלא יעבדו עליכם, לא שונאים ... לא מבינים אותה ולכן נחדד אותה. שההפך הוא הנכון. ולא נכון לומר ששונאים אותנו, למרות שאנחנו כ"כ טובים, אלא נכון לומר ששונאים אותנו בגלל שאנחנו כ"כ טובים. ואני אסביר את ההיגיון בטענה הנ"ל. והרעיון הוא, שהעולם אכן אוהב את מי שהעולם חושב שהוא הטוב בסיפור. וזה אמת לומר שאנחנו אכן מתנהגים בצורה יותר טובה מאשר החמאס וכולי. אבל מה שצריך להבין זה, שברגע שאנחנו מתנהגים כ"כ טוב לחמאס, זה גורם לעולם לחשוב שאנחנו הרעים במלחמה ... אותנו בגלל שהוא חושב שאנחנו הרעים בצד של הסיפור. והעולם חושב שאנחנו רעים דווקא בגלל שאנחנו כ"כ טובים. אבל איך זה יכול להיות? וההסבר הוא, שאנשים ... אנחנו רואים תופעה כלשהי, ואנחנו מנסים להבין את הסיבות של התופעה, אנחנו עושים השלכה עצמית ואנחנו מדמיינים שאנחנו עצמנו עושים את ההתנהגות שאנחנו רואים. ... כאילו הם עצמם מתנהגים את ההתנהגות שלך. דהיינו, אם בן אדם מתנהג בצורה מסויימת, ויש מספר אפשרויות איך לפרש את ההתנהגות שלו, אנשים יעדיפו ויטו לפרש את ... נושא אחר וכולי. אבל מכך נובע, שדווקא בגלל שהעולם לא מוסרי כמונו ודווקא בגלל שאנחנו הרבה יותר טובים מהם והרבה יותר מוסריים מהם וכולי, דווקא בגלל זה העולם חושב שאנחנו הרעים ולא הטובים. כי בעיני העולם, רק מי שהוא הרע בסיפור, רק הוא יתנהג בצורה שאנחנו מתנהגים כפי שתכף אסביר. ולכן לא שונאים אותנו למרות שאנחנו כ"כ טובים, אלא שונאים אותנו דווקא בגלל שאנחנו כ"כ טובים. שבגלל זה חושבים שאנחנו כ"כ רעים. והעולם שונא ... של הרג של אזרחים וחיילים שלה? האם יש מדינה מותקפת שעסוקה כ"כ הרבה בהגנה ולא בהתקפה. הרי ההגנה הכי טובה היא התקפה. אבל אצלנו אנחנו המקום הראשון בעולם ... מוסרית כמונו, יבין תכף ומיד שכנראה אנחנו הרעים בסיפור. ושכל המוסריות שלנו, היא לא בגלל שאנחנו כ"כ טובים, אלא דווקא בגלל שאנחנו לא כ"כ רעים. דהיינו, ... אותנו בגלל שאנחנו מרחמים עליהם. כי לחמאס עצמם יש ספק אם הם צודקים או לא. ואם הם הקורבן או התוקף באירוע הזה. וגם החמאס לא רוצים להיות התוקף אלא הם ... וכמו שאמר רבי נחמן מברסלב ליקוטי מוהר"ן ח"ב - תורה ז - ויהי מקץ - כי מרחמם ינהגם, שצריכים לדעת איך להתנהג עם מידת הרחמנות. ורחמי רשעים אכזרי ... מה שנראה לאדם שזו תוצאה של משהו, זאת בכלל הסיבה של משהו. לדוגמא, אולי יש לך חרדה? בגלל שכל כך טוב לך ולא למרות שכל כך טוב לך. או אולי אתה כועס על מישהו, בגלל שאתה כ"כ אוהב ...
ניחום אבלים - איך לנחם אבלים? מה לא לעשות בניחום אבלים? מה להגיד בניחום אבלים? איך להספיד את המת? לספר בשבחו של המת, לספר בשבחו של הנפטר. איך להתמודד עם מוות של בן משפחה. חרבות ברזל, חללי צהל
... אבלים - איך לנחם אבלים? מה לא לעשות בניחום אבלים? מה להגיד בניחום אבלים? איך להספיד את המת? לספר בשבחו של המת, לספר בשבחו של הנפטר. איך להתמודד עם מוות של בן משפחה. חרבות ברזל, חללי צהל כאשר באים לנחם אבלים, במידה וברצוננו לגרום לאבלים להרגיש יותר טוב, לשם כך עלינו לדעת איך לנחם את האבלים בצורה שתגרום להם להרגיש יותר טוב ולא יותר רע. כי לפעמים הצורה שמנחמים את האבלים, גורמת להם להרגיש עוד יותר רע. אז ניחום אבלים, זאת מיומנות מאוד מורכבת, וכמובן שכל מקרה לגופו. ... האבל מתאבל על כך שקרוב שלו נפטר, על כך שרע לו מכך שהקרוב שלו נפטר. בגלל שהאבל מרגיש שהיה יותר טוב אם אותו בן משפחה לא היה נפטר. וכאשר אנחנו באים לנחם אבלים, אנחנו בעצם רוצים לגרום לאבל להרגיש פחות רע מכך שקרוב משפחתו נפטר. אז איך לוגית אפשרי לעשות את זה? אז אחת האפשרויות הנפוצות בתהליך של ניחום אבלים, היא שמספרים בשבחו של הנפטר. למה עושים את זה? מסיבות שונות כאלו ואחרות, ... את רמת האבלות שלהם. משום שזה גורם להם עוד יותר להרגיש בחסרונו. כי כאשר מספרים כמה הנפטר היה אדם טוב ואהב לעזור וכולי, זה עוד יותר מגביר את תחושת החיסרון כלפיו ועוד יותר מגביר את הגעגוע אליו. כך שלדבר על שבחו של המת, עשוי להגביר את תחושת הצער ... שרבים ילמדו ממנה וכיו"ב. במהות, כדי לנחם את האבלים, עלינו לנסות לגרום להם להרגיש פחות רע ויותר טוב, מכך שהנפטר מת. אז אם נצליח לגרום להם להרגיש שיצא משהו טוב מכך שהנפטר מת, משהו שהוא יותר טוב מאשר אם הוא היה חי, אז במובן מסויים, טוב שהוא מת ופחות רע שהוא מת. כי אומנם אנחנו מאבדים את הטוב שהיה אם הנפטר לא היה מת, אבל מצד שני יצא מהמוות של הנפטר משהו טוב ברמה כלשהי. לדוגמא חייל שמת בקרב, שע"פ היהדות הוא נחשב למת על קידוש השם. ואם מדובר במשפחה של מאמינים, אז ללמות על קידוש השם יש לכך ערך גדול ביותר, שהאדם יכול להשיג אותו רק במותו ולא בחייו. וכיו"ב במהות עלינו לשאול, מה הדברים הטובים שיצאו מכך שהקרוב מת? איזה דבר טוב, החיים המתאבלים, יכולים להשיג ולקבל מכך שקרוב משפחתם מת? אילו ערכים יוצאים לטובה מכך שקרוב משפחתם מת? אולי בדרך שהוא מת, בנסיבות שהוא מת וכיו"ב. ואז צריכים לעשות הפרדה, בין לספר בשבחו של המת כאשר הוא היה חי, לבין לספר ... יביא לך תועלת לא פחות מהנכדים שהוא היה יכול להביא וכיו"ב. כמו כן צריך לדעת שבניחום אבלים, לפעמים הדרך לנחם את האבלים עוברת דרך השכל של השתיקה. דהיינו, לפעמים הדרך לנחם את האבלים, היא על ידי שתיקה ועל ידי שכל של קבלת המציאות כמו שהיא. כי מצד האמת, קשה מאוד לנחם אבלים. כי קשה מאוד לגרום למישהו לחשוב, שיותר טוב לו למתאבל, שקרוב משפחתו מת, יותר מאשר הוא היה נשאר בחיים. כי מצד האמת בד"כ יותר טוב למתאבל זה שהנפטר לא היה נפטר. אא"כ לדוגמא מדובר על חולה בייסורים וכיו"ב, שאז אולי יותר טוב למתאבל, שהנפטר נפטר. ומאחר שמצד האמת קשה לנחם אבלים בשכל של טוב ורע רגיל, לכן צריכים לנסות להתחבר לשכל של קבלת המציאות ללא תנאים. דהיינו, השכל של לקבל את המציאות כמו שהיא. ואם מדובר על אבלים שמאמינים באלוהים וכיו"ב, אז אפשרי לנחם אותם דרך השכל של "הכל לטובה", "השם נתן והשם לקח", "צדיק ורע לו רשע וטוב לו", "שתוק כך עלה במחשבה לפני" וכיו"ב. ואם זאת לא משפחה מאמינה, אז אפשרי לנחם דרך השכל של זו דרך הטבע שבסוף מתים ולא לכל דבר יש פתרון וכיו"ב. כאשר מהות העצה היא, לגרום למתאבל להתחבר לשכל שבו הוא לא מחפש מה יצא טוב מהמוות ושהמתאבל לא מנסה להבין למה זה קרה לי ושהמתאבל לא מנסה לחפש את הטוב שברע וכיו"ב. אלא שהאבל מתחבר לשכל שבו הוא לא מחפש תשובות, אלא שותק ונכנע כלפי המציאות ומניף דגל לבן כלפי המציאות. להתחבר לשכל של השתיקה, שאין הבדל בין טוב לרע, שלא לכל דבר יש פתרון, לשכל של ביטול הרצון. אז כנ"ל ניחום אבלים זה תהליך מורכב ביותר, וצריכים לדעת גם
חרבות ברזל - הקמת ועדת חקירה בזמן מלחמה או אחרי המלחמה? מתי לחקור מה הוביל לאירועי ה 7 באוקטובר? מתי צריכה לקום ועדת החקירה של אסון ה 7 באוקטובר? מתי להקים ועדת חקירה למחדל ה 7 באוקטובר? איך לנצח את החמאס?
חרבות ברזל - הקמת ועדת חקירה בזמן מלחמה או אחרי המלחמה? מתי לחקור מה הוביל לאירועי ה 7 באוקטובר? מתי צריכה לקום ועדת החקירה של אסון ה 7 באוקטובר? מתי להקים ועדת חקירה למחדל ה 7 באוקטובר? איך לנצח את החמאס? אז נשאלת השאלה, מאחר שהגיוני שתהיה ועדת חקירה שתחקור את האירועים שהובילו למלחמת חרבות ברזל, האם הגיוני יותר שוועדת החקירה תחל לפעול כבר עכשיו בזמן המלחמה? או שמא כדאי שקודם ... כך עלינו לעשות ועדת חקירה כאן ועכשיו. כדי לנסות להבין מה עלינו לעשות, על בסיס המחדל שהוביל לאירועי ה 7 באוקטובר. לדוגמא, נניח שספינה עומדת לשקוע, בגלל מים שנאספים עליה. האם הגיוני להתעסק רק ... בלמצוא את הסחורה הגנובה? או שהגיוני גם לנסות להבין איך גנבו את הסחורה, כדי דרך זה למצוא יותר טוב את הסחורה הגנובה?! נניח מצב היפוטטי, שיש חפרפרת סוכן כפול בצהל, נניח שבוצעה בגידה שבגללה אירעו אירועי ה 7 באוקטובר, האם הגיוני לנסות להילחם בחמאס? בלי שתוך כדי מנסים להבין אולי יש חפרפרת שמעביר ... שנמצאת בארגון, גם תוך כדי הלחימה, או שנחכה לאחרי הקרב כדי להבין מי הבוגד?! ובהקשר שלנו, אירועי ה 7 באוקטובר קרו מסיבות מסוימות כלשהן. יתכן שחלק מהסיבות והגורמים האלו, מקשים עלינו ואולי לא ... הנחת יסוד שגויה וכיו"ב. אז האם הגיוני לרצות לנצח את הקרב? האם יכול להיות שנגיע לתובנה לגבי איך לנצח את הקרב, אם ננסה להבין מה גרם לנו לצאת מלכתחילה לקרב? כמובן שהתשובה היא שכן. שאם נחקור איך הגענו עד הלום לאירועי ה 7 באוקטובר ולמלחמת חרבות ברזל, הרי שכנראה שנוכל להסיק מסקנה אחת או שתיים, שיעזרו לנו לנצח את החמאס וכולי. ולכן, חובה כאן ועכשיו לחקור את הכשלים שהובילו לאירועי ה 7 באוקטובר, כדי להבין טוב יותר איך לנצח את הקרב. יחד עם זאת, הדרך שבה אמורה להתבצע החקירה, היא לא בדרך של לנסות להבין מי אשם במה ומה העונש של כל אחד ...
חרבות ברזל - עסקת חילופי שבויים, עסקה לשחרור החטופים, האם לשחרר את החטופים בכל מחיר? למה לא לשחרר את החטופים? למה כן לשחרר את החטופים? למה פוליטיקאים יעדיפו לשחרר את החטופים על פני אפשרויות אחרות? נוהל חניבעל, בני ערובה, המלחמה בטרור
חרבות ברזל - עסקת חילופי שבויים, עסקה לשחרור החטופים, האם לשחרר את החטופים בכל מחיר? למה לא לשחרר את החטופים? למה כן ... אחרות, הפוליטיקאי יעדיף שהעם יהיה בעדו לטובת שמירה על הכיסא שלו, גם אם הוא חושב שהוא מקבל החלטה שאינה טובה עבור העם. ולכן הפוליטיקאי עושה את החישוב הבא, היכן הסיכון שלו לביקורת ציבורית גדול יותר? האם בשחרור חטופים ... כי לא רק שהרגתי את כל הקורבנות של ה 7 באוקטובר, אלא האויב יהרוג גם את השבויים שהם עדיין בחיים. וזה כמובן נזק שיכול להיות כאן ועכשיו בטווח הקצר והמיידי. ... העדפה לשחרר את החטופים יותר מאשר לחשוב על טובת הכלל לטווח הרחוק. וזה עצמו תוצאה של כך שהעם עצמו, בחר בפוליטיקאים שמצטיינים בלהבטיח הבטחות של פוליטיקאים ... בטווח הקצר, ושאת הסיכונים שלה נדחה לעתיד. השיטה של לדחות סיכונים למחר. להיכנס למינוס ולהגדיל את הגירעון על חשבון העתיד. ולכן כנראה שהפוליטיקאי יעדיף לשחרר ...
1 2 3 4 ...5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
ספרים מומלצים עבורך - ספרים על טראומה - מהי טראומה? מהי פוסט טראומה? איך נוצרת טראומה? מהן השיטות לטיפול בטראומה? מהי הדרך הכי טובה לטיפול בטראומה? איך מטפלים בטראומה? שיטות לטיפול בטראומה? מהי שיטה לטיפול בטראומה? חרבות ברזל, טיפול ב PTSD, טיפול בפוסט טראומה, מהי טראומה דמיונית? מהו אירוע טראומטי? איך לטפל בטראומה? סוגים של טראומה
לזמן מוגבל!     👈1 ב 150  👈4 ב 400     📞 050-3331-331    שליח עד אליך - בחינם!
שקט נפשי אמיתי - הספר על: דיכאון? איך להתמודד עם עצבות? איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? איך להשיג איזון נפשי? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? איך להתמודד עם אכזבות? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? כעס ועצבים? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך להתמודד עם בדידות? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך להתמודד עם OCD / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה ועוד...הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך לשפר את הזיכרון? איך למצוא זוגיות? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך ליצור אהבה? איך להתמודד עם גירושין? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך להיגמל מהימורים? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך לנהל את הזמן? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך להשיג ביטחון עצמי? איך לשתול מחשבות? איך להאמין בעצמך? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך לא להישחק בעבודה? איך להצליח בזוגיות? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך לשנות תכונות אופי? איך לפתח יכולות חשיבה? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך להעריך את עצמך? איך לחנך ילדים? איך להיות מאושר ושמח? איך לעשות יותר כסף? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך לפרש חלומות? איך לקבל החלטות? איך להעביר ביקורת בונה? איך למכור מוצר ללקוחות? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך להצליח בראיון עבודה ועוד...להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: מי ברא את אלוהים? האם יש משמעות לחיים? איך להיות הכי חכם בעולם? האם הכל אפשרי? מהי תכלית ומשמעות החיים? האם יש אמת מוחלטת? אולי אנחנו במטריקס? למה לא להתאבד? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? האם אפשר לדעת הכל? האם יש בחירה חופשית? מה יש מעבר לזמן ולמקום? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? איך נוצר העולם? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? למה יש רע בעולם? האם המציאות היא טובה או רעה? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? האם לדומם יש תודעה? האם באמת הכל לטובה? האם יש הבדל בין חלום למציאות? איך להיות מאושר? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? בשביל מה לחיות? למה העולם קיים? האם יש או אין אלוהים? למה יש רע וסבל בעולם? איך נוצר העולם? מה המשמעות של החיים? איך להנות בחיים ועוד...
לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?
   האתר www.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא מומחה, קואצ'ר אישי, אימון אישי לאורח חיים בריא ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה אישית / ייעוץ טלפוני אישי / הזמנת הספרים - צור/י עכשיו קשר: 050-3331-331
© כל הזכויות שמורות לאתר www.EIP.co.il בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים,
ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.
האתר פותח על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.0469 שניות - עכשיו 04_12_2023 השעה 05:32:23 - wesi1