הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן

להצטרף לחברים באתר!
קבל ייעוץ בכל תחום!
ישירות מאליעד כהן!
אין בעיה! יש פתרון!
לקבלת ייעוץ חייג:
050-3331-331
הדף Facebook
הקבוצה Facebook
הדף Facebook
הקבוצה Facebook

דיונים גם בפייסבוק בקבוצה שלנו: וגם בדף שלנו:


מה דעתך ומה אתה חושב? תגובות / שאלות / הארות - זה המקום...

▲39 תגובות פורסמו:

אבל מה שאת תארת, יוצא מנקודת - הנחה שמזהה אותנו עם הגוף. שזה שם הרבה משמעויות נעימות ולא נעימות על הזמן שבין הלידה להתפגרות.

למה בכלל חושבים שיש מטרה לחיים? האם בכלל תתכן מטרה משמעותית באופן מוחלט? בנפרדות? בקיצור - נולדים, חיים, מתפגרים, נאכלים ע"י תולעים - זה המטרה - אוכל לתולעים.

גלית, למה אדם עושה פעולות, עושה משהו?

ותני לי דוגמא לדבר שהוא לא אנוכי..

עימנואל, לא מסכימה איתך לגבי הקביעה שלך שאין דבר שהוא לא אנוכי. בטח אם אתה מכוון לדבר על "המצב שלפני ההגדרות". מסכימה איתך, שהתנאים שאנו שמים לאושר, הם בעצמם צמצום חווית האושר. ואילו, כשאנו משוחררים מזה, עדיין אנו עושים פעולות. והפעולות שלנו, מאחר ואנו משוחררים מההזדהות האנוכית, הן בהכרח פעולות זולתניות. שים - לב, עימנואל, אני לא מדברת על פעולה זולתנית ממניע אנוכי, אלא על פעולה שנעשית מעצמה, משום שאתה כבר לא מזוהה עם האנוכי.

הטבע של מי שאנחנו זה אושר. אנחנו לא "חווים" את זה. אנו חווים השתקפויות של הטבע הזה, דרך האובייקטים של העולם. במצב עליו דיברת, במקום בה אתה מבוסס במקור, במצב של מוחלטות, אחדות, איזה חוויה אתה חווה?

גלית, אין דבר שהוא לא אנוכי, גם לעזור לאחר, אדם עושה כי הוא חושב שזה טוב. ואני מדבר על ח ו ו י ת הואשר היחיד האמיתי, מוחלט או לא, זה כבר סיפורים.. כי מה זה מוחלט? מה זה יחסי? מה זה אושר? את מדברת על ההרגשה של מילוי הרצון!

בדיוק כמו שפולי כתבה, אושר הוא המצב שלפני ההגדרות, אפשר לומר שהוא ברירת מחדל והרצון שלנו מצמצם את האושר להגדרות שלנו שרק אם אני אשיג או אהיה ככה, אז... וזה מה שמונע אושר.

פולי השאלה היא האם הרצון שלנו הוא באמת שלנו? או שהוא מגיע מהמציאות שגורמת לנו לרצות את מה שרוצים?? האם יש בנו משהו שהוא באמת שלנו או שזה הכל קליפות??

עמנואל, אם הבנתי אותך נכון, אתה אומר שהאושר הוא ברירת המחדל ובעצם הרצון שלנו אנחנו מונעים אותו?

עימנואל, מצחיק קצת ההצעה לי לברר מה גורם לאושר / מונע אושר. הרי זו מהות השרשור. ובלי כל קשר, אני מסכימה איתך, שהאושר לא תלוי בדבר, כשאתה מדבר על המוחלט. אבל אז אתה לא תדבר על ח ו ו י ת אושר. דבר נוסף - התבוננתי, וראיתי שמה שמונע, זה התעסקות בענייני האנוכיים. ולכן - השתחררות מענייני האנוכיים, כשתקרה, תביא לזולתנות. לא זולתנות במובן של לתרום לעניים כסף, אלא מצב שבו הפעולות נעשות מעצמן לטובת האחר, כביכול, ולא לטובתי האישית. כלפי חוץ, הבנאדם לא נראה כמישהו שעסוק בעצמו, אלא בעשייה.

אפשר לומר שיש גורם לאושר אבל יותר נכון לומר שיש גורם לסבל שמונע מהאדם אושר, האושר עצמו אינו תלוי בדבר. בהחלט אפשר לחוות אושר מבלי לחוות סבל. איזון הוא גם טוב וגם רע, כמו כל דבר וברוב המקרים, רק דופק את האדם כי את מאזנת כשרע לך עם משהו, אז במקום להיכנס פנימה ולהבין את שורש הבעיה, למה באמת רע לך, את מוצאת לה פתרון זמני, מחליפה בעיה בבעיה, עד הפעם הבאה.

להרגיש, זה תוצאה של מילוי רצון. כשהרצון של האדם מתמלא, הוא מרגיש טוב ולהיפך. הרצונות עצמם תלויים בהגדרות שיש לכל אדם.

אני מציעה לך את אותה הצעה שהצעתי לגלית.

עמנואל, זה קשור לאיזשהו גורם?

הצעת לגלית לברר מה גורם לשמחה ואושר, אבל אותו הדבר שגורם לה לשמחה ואושר זה אותו הדבר שגורם לסבל ועצב, קוראים לזה להרגיש... ברגע שאתה פותח את ליבך אינך יכול להחליט את זה אני רוצה להרגיש ואת זה לא. ההיפך ישנה הרגשה שברגע שפתחת את הלב אז כל הרגשות נחוות בעוצמה יותר גבוהה: פחד ושמחה, אהבה ושנאה, עצב ונחת רוח ועוד... אי אפשר לבקש לחוות דבר אחד מבלי לחוות את ההפוך שלו. אתה לא יכול לרצות לחיות ולא לקבל את המוות כחלק מהעיסקה. השאלה כמה אתה יכול בתוך כל זה לאזן את עצמך ולמצוא את האמצע.

גלית, אם את רוצה שמחה ואושר, תבררי מה גורם לזה או מונע. זה לא באמת קשור לשום גורם חיצוני.

גלית, באשר לסקרנותך - אני ממליץ לך המלצות - כי אני נוהג בעצמי כפי שהצעתי לך - קרי - צצים לי רעיונות מתוך הרפיה והתבוננות פסיבית, ואני בוחר מה שמוצא חן בעיני - בלי סיבה, בלי מחשבה. את הרעיון הראשוני הזה - אני מסתכל עליו ולרוב יצוצו "עיבודים" לרעיון הראשוני - שוב - אני מסתכל בעניין פסיבי, מתוך הרפיה מוחלטת. כאשר הרעיון לובש עור וגידים (לבד) - לפעמים אני מבצע אותו.

אני אומר לעצמי ככה לפעמים: אתגר, תחשוב שהאנשים הם מחשבות מהלכות. למה אתה צריך מחשבות משלך (-: אני חושב שרק מי שהגיע לדעת אהבה יכול להבין מה זו עולה ללא חשיבה. כמו שאתה מאוהב ואתה עושה משהו מטומטם מבלי לחשוב - זו התחלה של אי חשיבה אמיתית. (-:

כל בנאדם יש לו זרם שיוצא ממנו. אגרסיבי. עדין. שקט. מפרפר. צריך להרגיש את הזרם שלו מעלה את הזרם שלך ולהיתמזג בזה. בלי רגשות אשם או חשיבה. מה שבא בא.

יפה, רק בהרפיה מלאה, אפשר להסתכל על מה שצץ הראשון - ואז "לנעול" למה שהצעתי לגלית. יש לסוג זה של רעיונות צצים (יותר נכון לומר רעיון מאשר ממחשבה), אפשר לאפשר לכמה לצוץ אחד אחרי השני בלי קשר ביניהם - מי ששפר עליו גורלו יכול להיות במצב של סרט לא רציף שחולף מולו, ולפתע יזנק על רעיון וילכוד אותו. למה? כי הוא מוצא חן בעיניו - כאן ועכשיו.

מבינה לגמרי. זה עוזר להיזכר בזה.

להיות באמצע משמעו להיות ברגע נתון אחד בלי מחשבה ובלי רגש. למעשה אתה רק צופה - ובגלל שאתה באמצע - בכלום - אז כל האשרויות הריגשיות והשיכליות פתוחות לך. אם אתה נוטה לרגש מסויים למשל בזמן שיחה - אז הרגש הזה ייצור את דרך העולה שלך - אבל הוא לא יהיה הפעולה האולטימטיבית כי מלפני לא היית ריקה להכיל את כל הסיטואצייה. בלי רגש ומחשבה - את יכולה לראות בדיוק מה קורה - והפלא כשאת רואה בדיוק מה שקורה - הוא שגם הפעולה שלך קוראת לבד. אין עושה. האגו נשמט.

מסכימה עם אתגר, וגם מבינה למה אותה מתכוון, אורי. התנסתי בזה ובזה. מסקרן אותי למה אתה ממליץ לי המלצות.

כן. אבל תשים לב - אם צצה מחשבה בראש ואתה לא מספיק חזק - מבפנים - אז תצוץ לך מיד המחשבה אחריה - אולי לא. אולי ההיפך. לכן אין סוף ללופ. ואם זה אפילו מבלי מחשבה - לא יכולה לבוא מחשבה נגדית שלילית במקומה.

אתגר, לא הבנתי מה שוררת (-:

היי אתגר, התכוונתי שלמחשבה שצצה בראש ללא חשיבה. אצלי זה עובד. אני מצליח לא לחשוב ולפתע צץ משהו.

חח אורי אם יש לך מחשבה אתה לא חופשי (-: פעולה מבלי מחשבה לפני = פעולה חופשית. המחשבה לפני היא תמיד פחד ממשהו ולכן המחשבה מנווטת כדי להימנע מתוצאה כלשהי לא רצוייה או שתעמוד בסטנדרטים של מישהו או משהו.

גלית, אני יכול להמליץ - מדי פעם לעשות משהו ללא סיבה הגיונית או ללא צורך. לדוגמה: תחליטי מתוך מחשבה מקרית שתצוץ לך בראש, משהו שהכי לא צפוי שתעשי. אולי לראשונה בחיים אפשר להרגיש חופש אמיתי. תבדקי איך את מרגישה אח"כ.

תנסי להבין לא תחבירית - שירתית (-:

מנקודת האמצע - יוצא הכל (-:

לא הבנתי את משמעות המשפט. תחבירית.

בדיוק - באמצע.

כשלא מרגישים טוב וגם לא טוב - זה זה?

לפעמים טוב להיות בקונכייה. לפעמים לצאת. הכל חלק משלמות אחת. כשלא מרגישים טוב וגם לא טוב - זה זה.

סבבה, הבנתי. הייתה לי שאלה, האם יש לי מה לטרוח ולצאת מהקונכייה שאני נמצאת בה עכשיו, ולעסוק בפעילויות יותר אינטראקטיביות, כי אז אני ארגיש יותר שמחה ומשמעות, או שאפשר לתת לעצמי להישאר במצב הקונכייה עוד קצת, ואז אני "אגיע" למחוזות עמוקים יותר, ואז ארגיש יותר שמחה ומשמעות?

התשובה לשאלה מצחיקה ואמיתית זו, היא שבשני המקומות שאני מתארת, כל מה שמעניין אותי זה טובתי האנוכית, ולכן - זה לא ממש משנה מה אעשה, ומימלא אם תרומה לאחר היא מה שממלא את האדם במשמעות (ואני חושבת שזה נכון - בתנאי שאתה באמת פועל באופן זולתני, ואז גם הגוף שלך יכול להיחשב לאחר, וזה שאתה מאכיל אותו זה פעולה זולתנית), אז היא יכולה לקרות רק כשאני משתחררת מענייני האנוכיים.

ובמגרש היחסי, ממילא, ככל שאני שואלת על מה יתרום לי אם אהיה באינטראקציה יותר עם אחרים, אם אעבוד יותר, וכו', אז קורים אחד משני דברים: עוד יותר "התחפרות" או "היפתחות" החוצה. ממילא קורה מה שקורה, ולכן אין חשיבות לשאלות כשאלות, אלא יותר כתשובות.

עימנואל, התשובה הזו שלך מחלחלת לרבדים שאינם מילוליים כרגע. משהו חזק, שמחלחל להפנמה. כשתהיה לי בהירות גדולה יותר, אשמח לנסח מחדש. תודה לך!

גלית, ההתרוקנות היא אולי לא שלמות אך גם תחושת המילוי של הגשמה עצמית, גם היא אינה שלמות, כי זה אומר שאת "שלמה" עם עצמך רק בתנאי שאת מגשימה את עצמך (ומה קובע מה זו הגשמה בעיניך)... מה שאומר שאם לא תהיי בפול פאוור והגשמה, לא תהיי שלמה.

העיניין הוא שכל הרצונות הם ביטוי של הרצון הבסיסי ביותר של לחזור או להגיע לשלמות, ויש פה תרגיל, כי אם האדם לא מבין את זה אז הוא תמיד מחפש מה יתן לו את זה.. ושום דבר אף פעם לא יתן לו את זה.. זה הכל רק טעימות וטיזרים וזה אף פעם לא שלך.

אני אשמח אם תנסחי את השאלה שוב

משיפז, תודה. אשמח אם תפרטי יותר לגבי העשייה הטוטאלית. אם אפשר, עם דוגמא. מה זה אומר שאת בטוטאליות, למשל, כשאת כותבת את התגובה למה שכתבתי. וגם: מה מאפשר לך להיות במצב הטוטאלי הזה.

מה שכתבת בסוף ההודעה האחרונה, שבחווייתך הקיום שלך הוא הפעולה והמשמעות, מאד תואם לחוויתי. ובכל - זאת, ככל שאני נותנת לעצמי בזמן האחרון להיות יותר טוטאלית עם מה שמתרחש בגזרתי (באופן כללי מדובר במצב קונכייה), אני מגלה שרוחנית, כביכול, אני חשה טוב יותר, אבל בפסיכולוגיה שלי, אני חשה פחות 'משהו'. אולי זה בדיוק התהליך הרוחני, כי תחושת ה'משהו' הפסיכולוגית אכן תלויה ב'משהו', וברוחניות יש את מה שיש.

רק שמתי - לב, שהנה - אם אני מחליטה בכל - זאת לעשות איזה סידור, ומחליטה שזה 'חשוב' מספיק כדי שאעשה את זה, או אם אני הולכת ונותנת איזו הרצאה, ואני קצת מתכוננת ויש פידבקים, אז משהו בי מתעורר ואני חשה שלמות כזו. מן שלמות מלאה, להבדיל מהתחושה שמלווה אותי רוב הזמן לאחרונה, שהכל ממש בסדר, שאין לי צורך במיוחד בזה או בזה, ששום דבר לא יותר מדי חשוב או לא חשוב - > ואת התחושה הזו אני לא יכולה לכנות 'שלמות', זה יותר תהליך של התרוקנות, שאין בו משמעות מלאה, אין בו שמחה. אז תהיתי אם אולי השמחה, היא רק במקום שאתה פעיל בעולם.

גלית, אהבתי את ההסתכלות שלך על נקודת היחסיות, אני מבינה וחווה את החיסרון בכל פעולה, מחשבה, הרגשה, בעצם בכל מה שמתגלה בתוכי, הבנתי לאחרונה שעצם היחסיות מתאפשרת בזכות המוחלטות. במילים פשוטות אני אומרת שעצם האפשרות להרגיש אומלל או מאושר בזכות אחיזה באיזה דימיון שיש לי בראש... מגלה את הממשות שקיימת בבסיס, בשורש, אני מתכוונת, מגלה שבשורש הכל אחד.

אני יותר ויותר חווה איך השכל מטלטל אותי מצד לצד, מאחיזה אחת לאחיזה אחרת, כמו מטולטלת... מה שאני אומרת שלהגיע להבנה מוחלטת זה בחוויה שלי להיות טוטלי בכל תזוזה - אם במחשבה אם בעשיה, לדוגמא: כשאני עושה משהו בטוטליות אני ממצה אותו ואין יותר שאלה!! הכל נשלם ומושלם. אני יותר ויותר מבינה שהתרגול הכי מהיר להבנת האחדות הוא התירגול של עשיה טוטלית כל רגע, הכוונה גם במחשבה בהרגשה. כשאני עושה משהו בטוטליות, אני לגמרי בעשיה, אין לי שם מחשבה, כאילו אני במקום ללא זמן ומרחב.. המוח המחשבה חוזרת רק כשסיימתי... גלית, את שאלת מה דעתנו האם אפשר למצוא משמעות בלי להיות פעילים? בחוויה שלי את מה שקורה לי, אני חושבת שהשאלה שלך לא נכונה, כי הקיום שלך הוא הפעולה והמשמעות (-: לפי הבנתי החוכמה היא להבין את זה בטוטליות ואז סיימנו (-:

ובכל - זאת, מנקודת המבט היחסית, ששואלת מהו אושר, ניתן לראות ולהגדיר מצבים שמייצרים אושר ומצבים שמייצרים אומללות. למשל: בהרבה זרמים רוחניים מדברים על מקום החמלה בחיינו. מדברים על כך שאם לא תהיה כה עסוק בעצמך ותירתם לטובת האחר, אז הסבל שלך יפחת. - ברור שזה לא נכון כאקסיאומה, להגיד לאדם - "אל תתעסק בעצמך עכשיו, תרום לאחרים...", כי האדם המסוים הזה, בדרכו הסובייקטיבית, אולי הדבר הכי טוב לו כרגע, זה להיות באומללות, שמתעסקת בענייניו האישיים. ובכל - זאת, אפשר לאמר שלמשל תשוקות מביאות לסבל, שהיעדר רצון (כולל היעדר רצון להיות מאושר) מגלה את האושר שכבר קיים. ומנקודת המבט הזו, אני שואלת.

אולי כחלק ממי שאנחנו כאדם, יש לנו גם אינטראקציה החוצה, עם מראות שלנו, יש לנו חמלה, יש לנו שמחה בשמחת האחר. וכן - גם זה הוא חלק מהמשמעות. ומי שמנסה להתכחש לזה, ולדמיין שהוא נמצא על אי - בודד, יסבול. אלא אם כן, אין חוק שווה לכולם, ואותו אדם, שלגמרי כבר לא מזדהה עם העולם, אבל באמת - לא כיומרה - נמצא בספירה הכי גבוהה של אושר. ויצא ממעגל הסמסרה.

האושר לא תלוי בכלום. נהפוכו, כל עוד האדם חושב שהאושר שלו תלוי במשהו, אף לא יהיה באמת מאושר.. הכי הרבה, יוכל לחוות אושר זמני ומן הסתם גם תמיד יסבול.

כנ"ל גם השלמות, כל עוד אתה שלם בזכות משהו, אתה לא באמת שלם ולו לרגע.

מה שכן, כשאת מרגישה טוב, לא מעניין אותך לא שלמות, לא משמעות ולא אושר.. עד הפעם הבאה (-:

לכן חשוב להבין מה זה אושר. עד שלא נבין, אף פעם לא באמת נחווה אותו כי הוא תמיד תלוי במשהו, שאם ילקח מאיתנו, לא נהיה מאושרים.

כשהאדם חושב שמתישהו או בעזרת משהו יהיה יותר טוב, אף פעם לא מספיק טוב לו.

ייחסית לאושר אמיתי שלא תלוי בדבר.

עימנואל, השתמשתי במילה משמעות, כמתארת חוויה שלי, שהיא שלמה, ושבה אני לא נזקקת לשאול שאלות על משמעות. כשחסר לך משהו, אתה שואל: מה המשמעות? כשאתה שלם עם עצמך, אתה לא שואל את זה.

השאלה שהצגתי היא, האם תחושת השלמות הזו, יכולה להיות מושגת כשאני פה בעולם, בעלת - גוף, בנאדם, ללא שאעסוק או אהיה מעורבת במשהו חיצוני מוגדר, בלא שארוקן עצמי החוצה ואקבל לתוך עצמי מבחוץ?

בסרט: into the wild הוא מסיק שאושר, זה משהו שקיים בתנאי שחולקים אותו.

לעומת זאת, יש גרסאות אחרות, לפיהן, כל שאתה צריך לעשות כדי להיות מאושר, זה להתבסס בטבע של עצמך, וגם אז - אנו לוקחים בחשבון שאנו והמציאות זה לא דבר באמת נפרד, כלומר: גם אז יש לנו אינטראקציה עם המציאות, רק שהגרסה הזו כבר משאירה את הדברים להיות פשוט כפי שהם.

ואני - מנתחת, מנקודת המבט היחסית, ושואלת: אנו חייבים "לצאת החוצה" כדי להיות מאושרים? ברמה הכי פרקטית, של החיים שלי, אני שואלת. יש הרבה טענות שכן, שהאושר הוא תוצר של חמלה לאחרים, התנדבות, מעורבות, או אפילו סתם עשייה כלשהי, שאתה משקיע את עצמך בה, ומחליט להשליך עליה את המשמעות. אבל העיקרון המשותף - מדובר במשהו ממשי חיצוני, שאתה מעורב בו: עבודה, בן - זוג, רשת חברתית כלשהי, כתיבת ספר...

את חייבת את החיצון כדי להוציא את הפנים. אבל את המשמעות מוצאים ברגע נתון כאשר אתה מוצא את מקומך באותו הרגע. את השלמות שלך בפעולה ולא בפעולה.

גלית מה המשמעות של משמעות בעיניך?

נראה שגם התרגול הפנימי הזה, או "תפקיד", כפי שקראת לו, הוא סוג של פעילות "החוצה", כי עיקרו הוא חשיבה מיטיבה על האחר, על העולמות. לא?!

כן.

אימי נפטרה לפני פחות משבועיים. תקופת מה לפני מותה הייתה כבר מאד חלשה ודמצית ושאלה אותי בשביל מה היא צריכה לחיות, מה עוד יש לה לעשות בחיים, למה היא שווה.

תשובתי הייתה שיש ביקום מקום במישור רוחני שבו יש כל רגע נתון 21 צדיקים שחושבים דברים טובים על העולמות ובזכות זה הטוב מתקיים. מדי פעם מצטרף צדיק נוסף ואחד מה 21 יכול לנוח. ולכן אני נותן לך תפקיד ותוכן הכי חשובים בעולם - להיות אחד מהצדיקים ולאפשר לאחד מהאחרים לנוח. כל שעלייך לעשות זה להיכנס למקום הרוחני (מעין גן עדן, שמבלה), להתיישב במקום אחד הצדיקים ליד השולחן בלב גן קסום - ולהתחיל במחשבות טובות על העולם. זה תפקיד חשוב מעין כמותו, יותר מכל מה שישות כל שהי יכולה לעשות.

תרגלתי אותה בכך. אך אחרי כמה דקות הייתה שוכחת הכל. מי שרוצה, אני יכול להעביר לו את הידע כיצד להגיע לתפקיד. אפשר 10 דקות ביום.

היו לי היום שתי שיחות מעניינות על משמעות החיים. המשותף לשתיהן, הייתה ההבנה שמשמעות אינה דבר שנתון מחוצה לך, אבל שאתה זקוק למחוצה לך, אתה זקוק לעשייה, על - מנת לחוש את משמעותך.

למשל: עבודה, גם אם זו לא העבודה שאתה הכי "מגשים את עצמך" בה. למשל: פעילות חברתית. או הרגלים מסוימים "יעילים", כמו לבשל לעצמך וכו'.

מה דעתכם? האם אי - אפשר למצוא משמעות בלי להיות פעילים? בלי פידבק חיצוני?


מה דעתך ומה אתה חושב? תגובות / שאלות / הארות - זה המקום...


קבל את הספרים המומלצים עבורך שיביאו גם לך הצלחה ואושר אמיתיים בכל תחומי החיים!
לזמן מוגבל!   1 ספר 125 ש"ח   2 ספרים 200 ש"ח   4 הספרים 250 ש"ח   050-3331-331
הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך לפתח יכולות חשיבה? איך לשתול מחשבות? איך לחנך ילדים? איך לעשות יותר כסף? איך לפרש חלומות? איך לקבל החלטות? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך לשנות תכונות אופי? איך להתמודד עם גירושין? איך להשיג ביטחון עצמי? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך לא להישחק בעבודה? איך להעביר ביקורת בונה? איך להצליח בזוגיות? איך לשפר את הזיכרון? איך ליצור אהבה? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך לנהל את הזמן? איך למצוא זוגיות? איך להעריך את עצמך? איך למכור מוצר ללקוחות? איך להצליח בראיון עבודה? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך להיות מאושר ושמח? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך להאמין בעצמך? איך להיגמל מהימורים ועוד...

שקט נפשי אמיתי - הספר על: איך להתמודד עם ocd / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך להתמודד עם עצבות? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם אכזבות? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? איך להתמודד עם בדידות? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? דיכאון? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? כעס ועצבים? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? מועקות נפשיות וייאוש? איך להשיג איזון נפשי? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה ועוד...

להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: האם יש הבדל בין חלום למציאות? מהי תכלית ומשמעות החיים? האם באמת הכל לטובה? האם הכל אפשרי? איך להיות מאושר? מי ברא את אלוהים? האם לדומם יש תודעה? מה יש מעבר לזמן ולמקום? בשביל מה לחיות? האם יש בחירה חופשית? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? מה המשמעות של החיים? האם יש או אין אלוהים? למה העולם קיים? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? האם אפשר לדעת הכל? למה יש רע וסבל בעולם? האם יש אמת מוחלטת? האם יש משמעות לחיים? איך נוצר העולם? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? איך להיות הכי חכם בעולם? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? איך נוצר העולם? אולי אנחנו במטריקס? למה יש רע בעולם? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? למה לא להתאבד? האם המציאות היא טובה או רעה? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? איך להנות בחיים ועוד...

לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?

זוגיות ומערכות יחסים: זוגיות - ראשי זוגיות - כל הנושאים בגידות - כל הנושאים זוגיות טיפול זוגי בעיות בזוגיות גירושים להתגרש לגרום לבחורה פרידה לשכוח מישהו בגידות אחרי בגידה אקסים - כל הנושאים אקסים והחזרת אהבה - ראשי לגרום למישהו לאהוב אותך להתחיל עם בחורה פחד גישה דייטים למצוא זוגיות התאמה זוגית סקס מיניות חשק מיני משיכה פורנו התמכרות למין גמילה מסקס זהות מינית נטייה מינית הומוסקסואליות טרנסקסואליות טיפולי המרה א מיניות
חרדות ופחדים: חרדות ודיכאון - ראשי חרדות / פחדים - כל הנושאים חרדות פחדים פוביות פרנויה התקף חרדה תרופות נגד חרדה פחד קהל חרדת בחינות פחד מדחייה חרדת מוות פחד למות פחד מנטישה חרדה חברתית חרדה דתית פחד גישה פחד להתחיל עם בחורה פחד מכישלון
ביטחון הערכה ואהבה עצמית: ביטחון והערכה - ראשי אהבה עצמית הערכה עצמית ביטחון עצמי כעס עצמי שנאה עצמית קבלה עצמית אמונה עצמית ביישנות רגשות אשם אמונה עצמית
שכנוע / מכירות: שכנוע - ראשי איך לשכנע מישהו - כל הנושאים שכנוע לשכנע לקוחות מוצר למכור מכירות לקרוא מחשבות מניפולציות התנגדויות מכירה למכור מוצר יקר לשתול מחשבות להשפיע רטוריקה לגרום ללקוח הזדהות אנשי מכירות שכנוע עצמי דיבייטינג סוגסטיות לשכנע בחורות לשכנע ילדים התניה ראפור Nlp
ניהול למנהלים: ניהול למנהלים - כל הנושאים ניהול עובדים ניהול עובדים לשכנע עובדים לפטר עובדים משכורת לקוחות לשכנע לקוחות לסגור עסקה מוצרים לתמחר עסקים הקמת עסק לראיין ולהתראיין קריירה יעוץ פוליטי יעוץ תקשורתי ניהול משא ומתן קבלת החלטות - ראשי החלטות ולהחליט - כל הנושאים איך לקבל החלטה
יום יומי: התמודדות / להתמודד - כל הנושאים רגשות / תחושות - כל הנושאים להרגיש טוב / להרגיש רע - כל הנושאים רגשות הרגלים שינוי התנהגות שינוי הרגלים שינוי חשיבה אובססיות התמכרויות גמילה מחשבות טורדניות עישון - כל הנושאים עישון דיאטה ספורט תזונה בריאות התמכרות למין Ocd טורדנות כפייתיות דחיינות עצלנות שעמום סמים - כל הנושאים סמים ייאוש כעס לחץ מתח נפשי עצבנות דיכאון התאבדות אובדנות בדידות בעיות התמודדות כאבים אובדן התמודדות עם בעיות עצבות שליליות חשיבה שלילית ביקורת החלטות איך להחליט
חינוך ילדים והורות: חינוך ילדים - ראשי הדרכת הורים הורים יחסי הורים וילדים לחנך ילדים לשכנע ילדים להביא ילדים ילדים מתבגרים הפרעות קשב וריכוז של ילדים התנהגות של ילדים ענישה אלימות ילדים חרדות ילדים אוטיזם
אושר חיוביות ואהבה: אושר - ראשי חשיבה חיובית - ראשי אהבה - ראשי אהבה והתאהבות - כל הנושאים שמחה אושר להיות מאושר הנאה חיוביות חשיבה חיובית אהבה לאהוב אהבה עצמית התאהבות לגרום למישהו לאהוב אותך להתאהב להפסיק לאהוב החזרת אהבה
הפרעות נפשיות: הפרעות נפשיות - כל הנושאים הפרעות נפשיות פסיכיאטריה מחלות נפש פסיכוזה סכיזופרניה הפרעת אישיות טראומה פוסט טראומה אוטיזם טיפול תרופתי כדורים אישיות גבולית פיצול אישיות דה פרסונליזציה דיסוציאציה שמיעת קולות קשב וריכוז מאניה דיפרסיה ניתוקים פרנויות משוגע שיגעון גדלות הפרעת...
רוחניות ומודעות: רוחניות ומודעות - ראשי רוחניות מודעות עצמית הארה הארה רוחנית מורים רוחניים מורה רוחני תת מודע חומריות גשמיות חיפוש רוחני משמעות החיים - ראשי משמעות החיים מטרת החיים משחק החיים תכלית החיים צמחונות
התפתחות והצלחה: הצלחה - ראשי הצלחה / להצליח - כל הנושאים לפתח את השכל התפתחות אישית מוטיבציה כישלון מטרות הצלחה להצליח התמדה השגת מטרות יצירתיות לפתח שיחה תקשורת בין אישית
כסף ולהתעשר: כסף - ראשי כסף - כל הנושאים כסף אושר וכסף לעשות כסף להתעשר כסף בקלות להרוויח שוק ההון בחירת קריירה
סודות החיים: אלוהים - ראשי בריאת העולם - ראשי בחירה חופשית - ראשי להיות אלוהים - ראשי אלוהים - כל הנושאים בחירה - כל הנושאים אלוהים להיות אלוהים האם יש אלוהים מי ברא את אלוהים בריאת העולם המפץ הגדול פיזיקה החושים מי ברא את העולם יקומים מקבילים בחירה חופשית האם יש בחירה דטרמיניזם הספר להיות אלוהים מה זה להיות אלוהים
מושגים כללי: מילון מושגים מחשבות - כל הנושאים רצונות - כל הנושאים אין הבדל בין יש לאין מהות מהות וצורה מחוייב ואפשרי הנחות יסוד להטיל ספק אחדות ונפרדות אחדות שקרית שלמות אין סוף זמן ומקום הרצון שורש הרצון הכל אחד חסרונות ויתרונות מוחלטות צמצום פרדוקס קבלה מחוייב המציאות אפשרי המציאות עובדה ופירוש סיבה ותוצאה סיבתיות אקראיות ניתוח סיבתיות לוגיקה אמת שקר להיצמד לאמת אמת מוחלטת אובייקטיביות וודאות מציאות אחדות נפרדות טוב ורע יש ואין הפכים פוטנציאל
יהדות ודת: דת ויהדות - ראשי יהדות שמירת מצוות שכר ועונש חזרה בתשובה חזרה בשאלה דתיים אמונה באלוהים אתאיזם אמיתות התורה תורה מול מדע מי כתב את התורה
רבי נחמן וברסלב: רבי נחמן מברסלב ליקוטי מוהרן סיפורי מעשיות ברסלב
שיטות טיפול: טיפול - כל הנושאים טיפול cbt טיפול nlp טיפול ocd טיפול בדמיון מודרך טיפול בהיפנוזה טיפול בהצפה טיפול בחשיפה טיפול דינמי טיפול היפנוטי טיפול הכרתי טיפול התנהגותי טיפול נפשי טיפול עצמי טיפול פסיכדלי טיפול פסיכולוגי טיפול פסיכותרפי טיפול פסיכיאטרי טיפול קוגניטיבי טיפול קצר מועד טיפול רגשי טיפול שכלי טיפול תרופתי Nlp אימון אישי תת מודע גישור הילד הפנימי חשיבה חיובית ביירון קייטי האופונופונו טיפול זוגי פסיכולוגיה פסיכיאטרים היפנוזה מיסטיקה גרפולוגיה אסטרולוגיה תקשור נומרולוגיה סיינטולוגיה


נושאים מומלצים לעיונך...

הדף ב: Facebook      הקבוצה ב: Facebook
YouTube
בכל דבר ועניין, ניתן ליצור קשר בווצאפ 050-3331-331
 
‏אליעד כהן - להיות אלוהים - EIP.co.il‏
קבוצת פייסבוק · ‏1,712‏ חברים
הצטרף לקבוצה
 

קבל תכנים נוספים שיעניינו אותך...
האתר www.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא אימון אישי לבני נוער, גישור, אימון אישי לילדים נוער והורים, מורה רוחני מומלץ, אימון אישי טלפוני, מטפל קוגניטיבי התנהגותי, אימון אישי קשב וריכוז, טיפול אישי, אימון אישי קואצ'ינג ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה / ייעוץ טלפוני / הזמנת הספרים - חייג: 050-3331-331

© כל הזכויות שמורות לאתר www.EIP.co.il בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים, ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.

האתר נבנה על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.3281 שניות
עכשיו 20_09_2019 השעה 04:32:13
wesi1