אליעד כהן
יעוץ אישי
בשיטת EIP
⭐⭐⭐⭐⭐
הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן
להתחבר לאתר!
💖
קבל ייעוץ אישי
ישירות מאליעד כהן!
אין בעיה! יש פתרון!
צור קשר:
050-3331-331
הספרים שמומלצים לך:
להצליח בחיים
ולהיות מאושר!


אפשרויות תצוגה:    הצג רק תגובות של אליעד כהן

דיונים גם בקבוצה Facebook
🔻🔺39 תגובות פורסמו:

האמונה היא היא הידיעה בדרגתה הגבוהה ברמה הנמוכה היא נסתרת אמונתך בלילות כנאמר ויש לה תפקיד בנפש לא לשמוט את הקרקע של האדם שעדין לא התפתח דיו שאמותו תהיה ידיעה ברורה, על אף שגם היא מומרת לידיעה גבוהה יותר כל הזמן

בסרטון "מי הסמיך את אליעד וכו" למדתי ממך שהנך אתאיסט מוסמך ומכך כל דיבור שלך מבוסס על טעויות, לגוד' טענת שהדת היהודית היא שקר כיון שהיא מבקשת ממך להאמין כי אם היא אמת היא לא צריכה שתאמין לה אלא שתחקור אותה! אוי אוי כמה טיפש צריך להיות לומר דבר כזה!! ולמה? ראשית זו הנחה שלך שמי שדורש ממך להאמין לו הוא שקרן, אלוקים שמצווה אותנו להאמין בו זו עוד מצוה ככל המצוות שהוא רוצה שנקיימם כדי לקבל שכר, אין לו אינטרס אישי כביכול בזה הוא לא נזקק לנו, מבחינתו אל תאמין ותענש או שתאמין ותזכה לשכר והוא מצווה אותנו "ובחרת בחיים", ועוד שהרי אלוקים הוא נסתר מאיתנו ואין לנו כשכל אנוש שום תפיסה בו ושום דמיון לא יצלח להשיגו לכן פשוט שהוא ידרוש מאיתנו להאמין לו כי אם היה מצווה אותנו לברר אחריו לעולם לא היינו יכולים להשיג זאת!

ועוד האם אתה מעודך חקרת אי פעם את הדת היהודית שאתה יכול לטעון שהיא שקר? על מה אתה מתבסס? על תאוריה שהמצאת בין רגע הזוי לחלוטין! אתה מאמין לעצמך?! מקווה שלא!

ועוד - טענת על עצמך שאתה לא אומר לאנשים להאמין לך אלא לברר ולבדוק עם עצמך (מסתבר שכוונתך עם ההיגיון ולא לחפש מקורות אחרים כי א"כ מה הועילו "חכמים" בתקנתן), תגיד לי מה יותר חזק וברור לראות הוכחות כתובות וחתומות מלסמוך על דעה עצמית?!!

ועוד זוהדרך שלך למכור את הדברים שלך בסופו של דבר מה זה משנה באיזה דרך אתה מתבטא, אז באותה מידה שלבקש מאדם שיאמין לו זה שקר כך לבקש ממנו לחקור זה גם שקר!

[אני מתנצל אם הייתי חריף וקשוח קצת הפריע לי מאוד הדברים הספציפיים האלו שאמרת על הדת יתכן שבשאר התחומים אתה מוצלח ודובר מוכשר, אך בנושאי דת יהודית אתה ממש לא, בלשון המעטה כי אתה פשוט לא מבין בזה כלום].

אין שום סתירה בין הבנה לאמונה. כי האמונה בבורא מורידה הבנות לתודעה. וההבנה המהותית יוצרת אמונה. מי שמזלזל ביהדות, דת בת 4000 שנה יש לחשוב פעמיים לפני שמקשיבים לו.

שלום אליעד.

יש אמת בדברים אך אין דיוק.

ההפך ש ל אמת זה שקר.

אמונה זה משהוא מעל האמת והשקר.

כשאדם נברא וחטא באכיחה מעץ הדעת נכתב ויראו כי טוב.

לפני חטא האדם הראשון באמת היה מושגים של אמת ושקר.

לאחר החטא נכנס מושג חדש לבריאה טוב ורע.

וירא כי טוב.

הטוב והרע הוא דבר יחסי.

האמת והשקט הוא דבר מצאותי.

והאמונה היא אמונה כמשמעותה דבר ללא הוכחה משהוא שהאדם מאמין בלי אפשרות להוכיח זה לא אמת ולא שקר זה אמונה.

לכן לדעתי יש אמת בדבריך על משלחת נפש נובעת מאמונה.

אך האמונה של חולה נפש היא אמונה המתבססת על דבר שקר ולכן הוא חולה.

לדוגמא חולה נפש שאומר שהוא משיח.

במציאות הוא לא משיח זה שקר.

אך הוא מאמין שהוא משיח ולכן הוא חולה נפש.

האמונה שלו מתבססת על משהוא שאי אפשר לבסס אותה. ולכן הוא חולה.

אמונה באלוקים היא אמונה היא לא אמת ולא שקר היא אמונה שמתבסס על דברים שקרו.

עים הינו רואים את האלוקים לא היה צריך אמונה זה היה אמת.

ולכן יש פו ממימד נוסף באנשות מלבד שקר ואמת. שקוראים לה אמונה.

ויש מה שנקרא איש באמנתו יחיה

האדם לא חי לפי האמת שלו אלא לפי האמונה שלו ובדרך הוא פוגש אמת ושקר בחיו שמסבירים או מחלישים את האמונה.

החולה נפש מאמין באמונה עיוורת בדבריו ולכן זו מחלה.

וכן נמצא הרבה מאמנים באלוקים אמונה עיוורת ומתנהגים כחולים וזו אמונה חולנית.

לא כל אמונה היא חולנית.

אמונה היא בסיס לבריאות נפשית הרבה מהאנשות הרפאים בזכות האמונה.

והרבה אנשים נהיים חולים בזכות האמונה המעוות שלהם.

גם לאמונה יש גוונים רבים

אך היא לא ההפך מהאמת

והיא לא עומדת במשא ומתן עים השקר והאמת.

ולא במשא ומתן עים הטוב והרע.

אמונה זה מדד אחר בסקלה אחרת שמעל הטוב והרע ומעל האמת והשקט

אוהבת את התשובה שלך. לגבי הגישה שלך בעניין אלוהים - נשארת בסימן שאלה. לא יודעת אם זה נכון או לא ולא מקבלת את מה שאתה אומר כמובן מאליו.

@מאיר המאירי:

בכמה מקומות הבהרתי, שאני לא באמת רוצה לעזור לך ולא לאף אחד אחר, כי בעיני הכל כבר מושלם כרגע. ולכן מנקודת המבט שלך, רק אני יכול לעזור לך באמת, אם אתה תרצה.

ואל תשכח, שגם אם זה צריכה להיות הבעיה שלי כשאתה לא מבין אותי, הרי שמבחינתי הבעיה היא תמיד רק שלך.

* להציל את המציל או להציל את העולם?.

* מורים רוחניים, גורואים - איך לבחור מדריך רוחני, מורה רוחני, גורו? מדריך לחיים טובים!.

איך מתבטא אצליך התפיסה האחדותית מי שמעונין לעזור באמת אפילו בנפרדות, הוא כבר מוצא דרכים שיקבלו העזרה וירגישו בנוח ומעונין לחשוב ביחד איך שסוף סוף יגיע העזרה, אחרת כל התירוצים מראה שלא זה המניע ומי כבר מדבר בגישה האחדותית, נכון שאתה לא מגביל אף אחד להוריד מהאתר ולפרסם בחינם, עם כל זה מי שפונה אליך מרגיש מאד מנוכר, ועל זה לא מועיל שום הצטדקות, וזה צריך להיות הבעיה שלך אחרת זה מראה על נפרדות מוחלטת

@מאיר המאירי:

אם זה באמת חשוב לך, אז אתה יכול לקבל ממני פירוט בעל פה - או לחפש את כל התשובות בהרצאות הקיימות...

אם אפשר להתייחס לכל השאלות וגם התשובה שנתת, לפרט יותר בדיוק על מה מדובר, הייתי מאד מודה לך

@מאיר המאירי:

לשאלותיך, ראשית אילו ידעתיו הייתיו. וכשתהיה - תדע. שנית יש למשיח בחירה, והוא יכול לבחור לא להתאמץ לגאול אותך, אלא רק אם הוא ירצה. ולא בטוח שהוא ירצה...

אתה טוען שיש הרבה חומר שלא מכניס לאתר, בגלל שהחרדים ימצאו יותר ענין. אז מה זה שונה כל ביטויי הכפירה וזלזול בכל נושאי היהדות שהנפש סולדת מאד שלא מתחשב בהן? ודבר שני למה רבי נחמן שיחק משחקים לחרדים הוא היה יותר מצליח לדבוק בעמדתו העצמעית והיחודית, ולמה נצמד והעדיף החברה החרדית? ולא מספק הטיעון שזה היה רק טכנית שגדל בסביבה החרדית ורגיל בה.

אם הייתה נוהג בכל הנושאים והבעיות שבעולם לנתח ולברר כל הצדדים למה האנשים לא מציאותיים ולא הולכים אם האמת עד הסוף ולהתאים מהלכים תואמים, אז אין סיבה שלא יתחברו לשיטה הזאת. וכמו שאומרים בשם רבי נחמן מה ההבדל ביני למשיח שאליו כולם ישמעו ואלי לא שומעים. אבל האמת שכל החכמה היא שהמשיח כן יצליח שיסלול התשתית הבריאה שיתחבר העולם למציאות האמיתית, כך שלא ישאיר פינה שלא מתיחס אליו ממילא הכל מסודר בגלל שעל כל קושי בקליטת המקבל, מיד מזהה מאיזה מקום זה נובע ממילא אין שום בעיה

מה הצורך של אלוקים לנסות הברואים אם מאמינים ובפרט שזה עונש בשבילם למה ליתן להם להיכשל. האם זה מתכונת הטוב להיטיב שאתה טוען כל הזמן שאלוקים האוניברסלי הוא פאסיבי ולא צריך לצאת ממנו שום רע? ואיך מסתדר שאלוקי היהודים הוא השטן, הרי הכל נופל בסוף על המקור הראשוני?

שלום רב

אדם פרטי אחד שעושה את המיטב לטובת הכלל. (מאחורי האתר)

נדמה לי לטובת הכלל? אני לא רואה בהתכתבויות לטובת אף אחד, הייתי ממליץ לדבר על אמת אחרת. האמת שהדת והאימונה יכולה לעזור ולסייע ביום יום להרבה אנשים אם זה יהודים נוצרים מוסלומים ודרוזים ועוד דתות אחרות אשר בעולם. לחשוב על דת שהיא כן נכונה או שקר, זה לא עניינינו ולא עניין אף אחד מאשר האיש הדתי של אותו דת.

אדם דתי הוא שצורך את האימונה שלו בכדי לקבל חיזוק בעולמו הזה וגם בזכותו בדור הבא (בגן עדן) אם הוא מאמין שאחרי מותו יהיה לו המשך חיים, אז למה לא יקבל תמורה לטוב של מעשיו? מגיע לכל אחד להאמין במה שהוא מאמין בתנאי שלא יפגוע באחרים, וכן יכבד את האחרים בדעות ואימונה שלהם. אנשים כולם עם כל הדעות והאימונה והדתות שלהם צריכים את האמת, והדת לא צריכה אף אחד ובכך היא תהיה אמת צודקת אחרת אם דת מסויימת צריכה הגנה של אנשים אז יהיה שקר.

לטובת הכלל, אני האדם הראשון שצריך עזרה ותמיכה ואושר, אני האדם הראשון שצריך הסבר ועוד תשובות. אני אוהב את כולם אם זה יהודים וערבים וכל בני האדם אשר בעולם, אני אוהב את הילדים את האנשים הנוער והמבוגרים ועוד הקשישים הזקנים. אוהב שיהיה טוב לכולם ושמח. כואב לי שמישהו נפגע, מתרגש שמישהו מצליח. פשוט אוהב את כולם.

אתם יכולים לא להאמין לאף אחד אבל חייבים להאמין לעצמכם ולשמוע למצפון שלכם. ולשאול למה צריכים בכלל לחיות בעולם הנהדר הזה? למה היינו צריכים להרוס את הטבע והמים והגוף האחד של העם או החברה? למה היינו צריכים להרוג ולהתאבד? למה? בואו תנסו לאהוב ולעזור לחלש מבלי תמורה, מבלי הכסף. לעזור מבלי להרוס.

האמת והמציאות, הצדק והצודק הינם האהבה והרחמים, הינם היסוד לאימונה ולכל דת, הבסיס לריפוי של מחלה ומדע וחוקים, והחיים הם ההתחלה, והמוות הינה המשכיות למתחילים. אז בואו להשתייך למתים, נבדוק מה הם לקחו ואיפה הם נהיו? וללמוד מהם לחיות את החיים שהם אבדו. הם המורים שלי שלמדו אותי לאהוב את הכל הטוב והרע. למדו אותי שהמתים לא רודפים. למדו אותי שהם (המתים) הם הנרדפים כולנו הולכים אחריהם, כולנו נתארח אצלם. בקבר נהיה לעד, שם נישן לגן והפרח בזכר ינשם. הקבר הטוב מתרוקן ונעלם, מה יהיה לזה הרע?

אני אוהב את כולם כי אהבתי ואוהב את עצמי, בכך למדתי שמגיע לי אהבה וזכותי בזאת. ומאז אני מרשה לנפשי לאהום ולזכות את כולם לנפשם.

אני מרגיש את עצמי בכלל ולא בפרט, הנכס שלי זה הרחמים והרווח הינו האושר והמחיר זה הכאב והמתנה זאת האהבה של כולם והתמורה זאת שיטמנו אותי באדמה והסוף הינה השאלה: האם יהיה לי חשק למות ולעזוב אותכם בזאת הצורה? האם אני מת ואני גאה שהייתי בניכם ואתם לא הייתם באותה תמונה? האם אני מת בלעדיכם אז מה עשייתם לי טקס קבורה! אני רוצה אותכם בחיים שמחים ואהובים אחד לשני אפילו שאני בעולם אחר כבר לא קיים.

תארו לעצמכם שמישהו דואג לאחרים אחרי מותו כמה הוא ידאג כשהו בחיים?

אני מבקש עזרה וסייוע, אני מבקש טובה. בקשתי ואבקש טובה, תנו לנו אהבה, ורחמים. תסלחו לזה שטועה ומבקש סליחה. וזה שלא מבקש תנו לו הזדמנות אחרי עד שילמד מכם את זה ולבקש סליחה אמתית כמו שאני פעם למדתי להפסיק להיות קצוני ומאז למדתי לבקש סליחה וממשיך בכך לאורך חיי. תורם דם, תרמתי אברים, ואתרום חיוך ואהבה, האהבה הכי יקרה שיש אשר מקבלים אותה במתנה ובחינם ולא לחינם.

באהבה לכולם אני ממשיך להתחנן לתת לכולם אהבה צודקת של אמת ומציאות חדשה, שכולם אוהבים ועוזרים לכולם. תודה

בברכת בריאות אושר ועושר

@פיטקורן:

עוד לא ענית לשאלה: איך אתה מרגיש שאני שחצן? אם לא היה לך אגו כלל, הרי לא היית מרגיש שאני שחצן! אז קשוט את עצמך...

אחסוך לך את ניבוי העתיד, ואומר לך שאני אכן נחתתי מכוכב אחר שנקרא "שום מקום" / "ארץ לעולם לא" / "ארץ עוץ" / "ארץ הניסים והנפלאות" / "ארץ ישראל", שהיא נמצאת מחוץ למקום ולזמן, דהיינו ממה שהיה לפני המפץ הגדול ובריאת העולם. ואכן המטרה שלי היא להציל את האנושות. ראית איך חסכתי לך את הצורך להתנבא?

ובדיוק משום שאין לי עניין בכך שיסגדו לי וכיו"ב, לכן אין לי עניין לספר על הביוגרפיה שלי. ולו רק משום שאני לא עוסק בקידום עצמי, אלא בקידום הרעיון וצורת המחשבה שלי. כדי שכולם יהיו כמוני, ולא כדי שאהיה טוב יותר ממישהו במשהו.

ונכון, צניעות זה ערך בזוי שהיהודים המציאו. ולמה? כי כאשר אין אמונה כלשהי, אז יש אמת. וכאשר יש אמת, אין שום משמעות לצניעות או גאווה. ואת האמונה המציאו היהודים. כך שהם אחראים למחדל של בעיית השחצנות שיש בעולם.

ולגבי הדת, הבהרתי ואחזור ואבהיר, כי בעיני כל אנשי העולם שיש אמונה בליבם, כולם אנשי דת. והדת היהודית, היא פשוט דוגמא טובה לצורך הלימוד, כדי להסביר מה לא לעשות על דרך השלילה של צורת המחשבה.

בניגוד לבגדי המלך החדשים, אני מאפשר לך ולכולם לבדוק את דברי בצורה שכלית. אז תנסה לקחת דבר אחד שאמרתי, ולהוכיח באופן מוחלט שהוא שגוי. האם אתה מסוגל לעשות זאת?

אני לא צריך לספק תחליף לאמונות השקר. כי בלי אמונות השקר, האמת והבנת המציאות מתגלה. וממילא החיים טובים מעצמם ללא כל מאמץ.

והנה אני כבר אומר לך, שכל מאמיני אליעד, גם הנוכחי, הם טפשים רמאים ורשעים. כי אצלי מדובר על הבנה ולא על אמונה.

ואסיים בשאלה: מה רע בלרצות מכוניות ונשים רבות? האם אתה אדם דתי שחושב שיש דבר רע בכך?

מה שמפריע אצלך, זה השחצנות חסרת הגבולות וכניראה גם הבסיס.

לאחר מכן יש את עניין הכחשת האינטרס האישי והמנעות מוחלטת מלספר או להציג פרטים אנושיים לגביך. ייתכן מאד שבעתיד תספר שנחתת מכוכב אחר ומטרתך היא להציל את האנושות. כל נגיעה בפרטים אישיים לגביך מקפיצה אותך. הרי זו דרכו של הנוכל, שלא האלוהים. שרואים לו את התחת אבל לא את הפנים. אתה נוהג באותה הדרך וכמובן שאתה שם עצמך באותה רמה עם האל.

עיקר כוחך הוא בלשונך. כיצד היית יכול לשכנע אנשים לולא הייתה לך שפה. כיצד תוכל לשכנע בפנטומימה? עצתי לך היא לעשות הפרדה בין רצונך להוקיע את היהודים הרשעים לבין רצונך "לרפא את העולם". אם יש בקרבך שנאה עזה לפי ציבור הדתיים או הלך החשיבה הדתי, דבר זה מצל על "חוכמתך". אתה מלביש גם על החלוניים את הטיפשות וכמובן שאתה הוא החכם מכולם. והרי צניעות זה ערך בזוי שהיהודים המציאו. נכון?

". ובנוסף, מוכרח שתחשוב שיש סתירות בדברי, משום שדברי הם שכל גדול מאוד, שבעיני חסרי השכל דברי נראים כסותרים" ייתכן ואתה מניח שאני דתי או מאמין. אך לא כך הדברים.

בכל אופן שים לב שדבריך דומים לדברי הסוחרים הרמאים בסיפור בגדי המלך החדשים.

"מי שלא חכם לא רואה את הבגדים.""מי שאין לו שכל, אומר שדברי נראים סותרים"

ייתכן מאד שאתה כמו מי מעיין זכים להרבה חרדים מסכנים שחפצים במציאת האמת האמיתית בחייהם. לעקור אתה יודע יפה מאד. להפריך, לשלול. הבעיה היא שאתה לא יכול לספק תחליף לאמונות "השגויות" של אנשים. אתה מתיימר להיות הנביא החכם שאין איש מלבדו. יפה מאד!

ייתכן מאד שבעוד כמה שנים יהיו לך חסידים רבים, תהיה נביא גדול ממשה רבנו. ואז תהיה עוד דת חדשה. ובעוד מאות שנים. יבוא אליעד כהן חדש ויגיד "שכל מאמיני אליעד הישן היו טפשים רמאים ורשעים". זה במקרה הטוב. ודתות גרמו להרבה שפיכות דמים.

הרי ידוע שכל נביא גדול ו"רודף אמת" רוצה בסופו של דבר מכוניות ונשים רבות.

גורואים מתפרנסים "מחוכמתם". לא המצאת דבר.

@פיטקורן:

אם יש סתירות בדברי, אתה מוזמן להציג אותן. סיסמאות הן חסרות משמעות. ובנוסף, מוכרח שתחשוב שיש סתירות בדברי, משום שדברי הם שכל גדול מאוד, שבעיני חסרי השכל דברי נראים כסותרים.

המאזינים שלי, הם גם אנשים דתיים, שבאים ומודים לי על כך שמישהו אומר להם את האמת. ואלו שאינם מודים לי, אז הם מודים שהדברים שלי חלחלו לתוך ליבם, ושהם צריכים ללכת לטבול במקווה להתנקות מהם. בכל מקרה, אתה כמו כל איש דת אחר כמו כל אדם אחר, מוזמן לנסות להוכיח לי באופן מוחלט שאני טועה במשהו. כל השאר זה סיסמאות.

ניטשה ואחרים לא ממש מעניינים אותי. אני מדבר בשם עצמי, ומתייחס למה שקורה סביבי. + ניטשה עצמו היה אדם מאמין דתי, אלא שהוא האמין בדת השכל של עצמו. ולא, אני לא מאמין בשכל של עצמי וכולי.

+ רבי נחמן התחייב, ששום איש דת לא יכול לסתור את ההוכחה שלו בספר לקו"מ בח"א בתורה סד, הוכחה שאין אלוהים וממילא התורה היא שקר תורת השטן.

ואצטט ואומר גם בשם עצמי את מ"ש רבי נחמן מברסלב:

* חיי מוהר"ן - כד - שיחות השיכים להתורות.

וְאָמַר שֶׁאַף עַל פִּי שֶׁנִּמְצָא בְּסִפְרֵי מְקֻבָּלִים תֵּרוּץ עַל קֻשְׁיָא הַזּאת וְכַיּוֹצֵא בָּזֶה

כִּי הֵם רוֹצִים לְתָרֵץ מַה שֶּׁזֶּה מֵקֵל וְזֶה מַחְמִיר שֶׁזֶּה מֵחֶסֶד וְזֶה מִגְּבוּרָה וְכוּ'

עַל כֵּן בֶּאֱמֶת אֵלּוּ וָאֵלּוּ דִּבְרֵי אֱלהִים חַיִּים, עַיֵּן בְּדִבְרֵיהֶם

וְאָמַר רַבֵּנוּ זִכְרוֹנוֹ לִבְרָכָה אַף עַל פִּי כֵן בֶּאֱמֶת אֵלּוּ הַתֵּרוּצִים אֵינָם כְּלוּם לַמֵּבִין קְצָת.

וְאָמַר בְּזוֹ הַלָּשׁוֹן: יַחְגּר אֶחָד מָתְנָיו לוֹמַר תֵּרוּץ עַל קֻשְׁיָא זאת בְּפָנַי.

כִּי בֶּאֱמֶת אֵינוֹ תֵּרוּץ כְּלָל

כִּי זֶה אוֹמֵר שֶׁהַדָּבָר כָּשֵׁר וּמֻתָּר לֶאֱכל

וְזֶה אוֹמֵר לְהֶפֶךְ שֶׁאָסוּר לְאָכְלוֹ

וְאֵיךְ אֶפְשָׁר לְהָבִין בַּשֵּׂכֶל שֶׁדִּבְרֵי שְׁנֵיהֶם אֱמֶת

מֵאַחַר שֶׁכָּל אֶחָד אוֹמֵר הַדִּין בְּהֶפֶךְ מֵחֲבֵרוֹ וְכוּ'.

וְכַוָּנָתוֹ הָיְתָה שֶׁהַתֵּרוּצִים עַל קֻשְׁיוֹת כָּאֵלּוּ אֵין בָּהֶם מַמָּשׁ.

אז, יחגור דתי מאמין אחד את מתניו, ויבוא וינסה להוכיח לי שיש אלוהים, במקום לזרוק סיסמאות לחלל האוויר. כי ודע מה שתשיב לאפיקורוס, זה אני. כי אני יודע להוכיח לדתיים האפיקורסים, שהם מאמינים בשטן. כי אלוהיהם הוא שקר ושטן.

אחזור ואומר שאני לא חסיד של רבי נחמן, אלא שאני מעריך אותו כאדם בלבד, מאחר שהוא היה איש אמת כמוני ממש.

לגבי היהודים, אתה חי בתחושת רדיפה שאינה קשורה אלי. יהודי הוא לא מי שאמא שלו יהודיה (כמוני) שהוא לא אשם בשום דבר. יהודי הוא כל אדם גזען שחושב שהוא "עם נבחר". גם היטלר היה יהודי, במובן שהוא חשב בשם אלוהים (כן כן, בשם אלוהים, תבדוק ותגלה את האמת), שהוא העם הנבחר.

צרות העולם אינן בגלל היהודים, אלא בגלל צורת המחשבה הדתית השגויה, שהוותיקה מביניהן היא היהדות, ולכן היא שורש הפורענות. כי ליהדות יש כבוד מפוקפק, שכל הדתות של הנצרות והאיסלם נשענות עליה. ולכן היא שורש הרע. יש מבין? ולא, אני לא נגד היהודים או הדתיים, אלא בעד זה שהם ישנו את צורת המחשבה שלהם, ויהיו חכמים וממילא גם מאושרים כמוני ממש.

ואין לי שמץ של מושג, למה נדמה לך שהשכל הגדול שלי, נשען על פחות מקליפת השום הבזויה, ועל מחלת הנפש שנקראת החוכמה של חז"ל. כי חכמתם היא כחוכמת הבהמה. והם לא יותר מאשר כקוף ליד האדם (אני). כי שכלם הוא שכל פגום שיש לו אחיזה של הקליפות והשדים וכולי...

וכמובן, שאין לי שמץ של מושג למה אתה נגד שחצנות? האם זה בגלל שזה פוגע באגו שלך? למה בכלל נראה לך שאני שחצן? הרי אם לא היית אתה עצמך שחצן, לא היית מרגיש שמישהו מתגאה עליך...

היהדות שרדה עד כה, כי היא מחלת נפש חשוכת מרפא. שאפילו 3000 שנה עוד לא מצאו לה תרופה. ואני הרופא הנפשות הגדול, אני יודע איך לרפא את חולי הדת. על ידי שאני חושף את השקרים שלהם... ויש הרצאה ספציפית על הנושא הזה. חפש ותמצא.

ולשאלתך, כן, חקרתי גם את הבודהיזם באותה המידה. ויש הרצאות שלי גם על הבודהיזם. חפש ותמצא.

לגבי כוכב נולד / כוכב נופל, תקשיב שנית להרצאה, ותנסה לראות מה היא מחדשת. למרות שנדמה לך שאתה כבר יודע את התוכן שלה...

אני מסכים איתך שהחוכמה נמצאת מפוזרת בכל העולם. ואם תקשיב היטב לרעיונות שלי, תראה שאני לא משבח את עצמי, אלא את צורת המחשבה שלי, שהיא בוודאי נמצאת בכל מיני מקומות בעולם.

שאלה: האם אתה טיפש? כי אני חוזר ואומר, שאני לא רוצה שיאמינו בי. אל תאמין בי. תחקור את דברי. תהיה חכם כמוני. ומבחינתי שיאמינו בך. OK?

רוב דברייך הם להטוטי לשון המשכנעים בו ברגע. אך לאחר שמאזינים להרצאותיך, שמים לב לאינסוף סתירות פנימיות בינך לבין עצמך ובינך לבין אמונותיך וושאר מסריך.

אתה מנצל את העובדה שרוב מאזיניך הם לא מהעולם הדתי. אנשים מהעולם הדתי יכולים לסתור את דבריך יותר בקלות. ייתכן מאד שיש טעם בדבריך בביקורת על הדת

ובכל זאת, אמרו זאת לפניך ניטשה ואחרים, שהדת היא שקר. במה אתה מחדש?

איני חולק עליך לגבי הבעייתיות שבגזענות הדת היהודית. ידוע לכל חילוני אתאיסט מצוי.

מה שמעניין בך הוא, שאתה בז לחרדים, בז לחילונים ובו זמנית חסיד נלהב של רבי נחמן מברסלב.

בדומה לגרמנים אתה עושה דמוניזציה ליהודים הגובלת ברדיפה. במה הם מפריעים לך אם אתה גר למשל במרכז ניו יורק? לא מזיקים. אתה מנסה להפיל עליהם את רוב צרות העולם, כאשר יש את הנוצרים והבודהיסטים שאיתם אתה לא מתעסק. עיקר חוכמתך נשענת על היהדות ובו זמנית גם יורקת על קברי חז"ל מתוך שחצנות ונרקיסיסטיות ללא גבולות.

אם הדת היהודית היא השקר הגדול ביותר מדוע היא שרדה עד כה? כי הרי שקר כמה שיהיה טוב יותר סופו ליפול ולהכחד. האם חקרת את הדת הבודהיסטית באותה מידה? הרי ישנם גם כאלה המאמינים בבודהה.

בהרצאתך לגבי "כוכב נופל" אתה בז לאנשי הבידור או אלה האוהבים את הבמה ולא יורד לעומקו של עניין. ישנם כאלה הטובים בלבדר ונהנים מכך וישנם כאלה שמאבדים כיוון. לא צריך להיות אליעד כהן, כדי להבין כל פיפס ודבר. החוכמה נימצאת אצל רבים, מליונים ולא רק אצלך בכיס.

בנוסף, במה אתה שונה מאותו מסכן העולה לבמה ורוצה לשיר לעם, כשאתה מעלה סרטונים ורוצה שיכירו בך ויאמינו בך במסווה של "הפצת האמת". רצונך הפשוט הוא בכוח. להיות גורו במרכז העניינים ולשלוט במוחם של אחרים על ידי כך שיתנו בך אמון. אתה לא הראשון ולא האחרון.

@פיטקורן:

ככלב השב על קיאו כל הכסיל שונה באיוולתו. שוב פעם אתם השקרנים והטיפשים מבלבלים את המוח וזורקים סיסמאות לחלל האוויר. וזה משום שיש דבר אחד שאתם לא מסוגלים לעשות, והוא להוכיח בצורה לוגית שאני טועה.

זה ברור מאליו שאיש שקר כמוך יחשוב שאני נוכל, כי אני כולי איש אמת. מה שנקרא "איש חסד האמת", שעוזר לך לא לסבול מהשקרים של עצמך, על ידי זה שאני עוזר לך לברר את האמת...

ומאחר שאתה סובל ממחלת האמונה והשקר, ובנוסף אתה נמצא בייאוש רציני ואמיתי, לכן נדמה לך שאני מצפה שתאמין לי. למרות שהדברים כבר התפרסמו, והבהרתי את דעתי יותר מפעם אחת, שאני מצפה שלא תאמין לי, אלא שתבדוק את מה שאני אומר! אך מחמת החושך של האמונה שבו אתה נמצא, מחמת זה נדמה לך שאני רוצה שיאמינו לי, למרות שהדבר הוא שקר.

ואין לימוד עם אמונה. עם אמונה יש מחלות נפש. לימוד יש רק כאשר אין אמונה כלל.

לתשומת ליבך, אני כרגע גר בחו"ל וכבר התבוללתי ממזמן (דהיינו אני לא מגדיר את עצמי בשום הגדרה). ומתוך ההתבוללות התודעתית שלי (= ההבנה שהכל אחד), משם אני מנסה לעזור גם לך לזכות להתבולל באמת. דהיינו לצאת מהגאווה של העם הנבחר ושאר השקרים של הגאווה והשקר שגורמים לכל אדם לסבול...

לא הדתיים היהודים הם הרעים בעולם, אלא הדת היהודית היא הרעה בעולם. וההוכחה היא, שהיא שורדת כבר כ"כ הרבה זמן. וזה רק משום שהיא שקר מאוד גדול וקליפה מאוד גדולה של השטן. והיא מחלת נפש אכזרית שאף אחד לא יודע איך לרפא ממנה. והיא שורש כל מחלות הנפש שיש בעולם. וכל האנשים בעולם שסובלים בין ברוחניות או בגשמיות, הכל זה רק משום שבדרך עקיפה כלשהי, יש בתוך ליבם אמונה בשקר של הדת היהודית. ואפילו היטלר ושאר הפושעים, הם כולם ביצעו את הפשעים שלהם, רק בגלל צורת מחשבה יהודית דתית.

ומחמת שאני חכם אמיתי, לכן ואני יודע גם את שורשי הדת היהודית בשורשם מצד המציאות, ולכן אני יכול לרפא את העולם, גם מהמחלה הקשה ביותר שנקראת האמונה של הדת היהודית. כדי שכולם יוכלו להיות מאושרים באמת כמוני ממש...

ורבי נחמן, לו איני מאמין כלל. כי הוא היה איש אמת כמוני ממש. והוא כבר הוכיח בספר לקו"מ בח"א בתורה סד' שכל תורת היהודים ואמונת אלוהיהם, היא כולה שקר גמור. עיין שם וראה במו עיניך!

לשאלתך מהיכן הבעירה הפנימית שלי לעשות את מעשי, אז התשובה בשורשה היא, שמה שמניע אותי, הוא אותו הכוח ממש שמניע את אלוהים ליצור את המציאות כולה מחדש בכל רגע מחדש.

ואוסיף עוד:

* ליקוטי מוהר"ן ח"א - תורה כא - עַתִּיקָא טְמִיר וּסְתִים.

כִּי יֵשׁ שֵׂכֶל

שֶׁאָדָם מַשִּׂיג אוֹתוֹ עַל יְדֵי הַקְדָּמוֹת רַבּוֹת

וְהַשֵּׂכֶל הַזֶּה מְכֻנֶּה בְּשֵׁם 'אָחוֹר'

וְיֵשׁ שֵׂכֶל שֶׁבָּא לְאָדָם בְּלא שׁוּם הַקְדָּמָה

אֶלָּא עַל יְדֵי שֶׁפַע אֱלקִי

וְזֶה מְכֻנֶּה בְּשֵׁם 'קֶדֶם'

בְּשֵׁם פָּנִים

וְהִתְלַהֲבוּת הַלֵּב

נוֹלָד מֵחֲמַת תְּנוּעַת הַשֵּׂכֶל

כִּי טֶבַע הַתְּנוּעוֹת שֶׁמּוֹלִיד חֹם

וּלְפִי מְהִירוּת תְּנוּעוֹת הַשֵּׂכֶל

כֵּן מוֹלִיד חֹם בַּלֵּב

נִמְצָא עַל יְדֵי שֶׁפַע אֱלקִי

שֶׁהַשֵּׂכֶל נִשְׁפָּע לָאָדָם בִּמְהִירוּת

שֶׁאֵין צָרִיךְ לְהִשְׁתַּמֵּשׁ בְּשׁוּם הַקְדָּמָה

עַל יְדֵי זאת הַמְּהִירוּת

שַׁלְהֶבֶת הַלֵּב עוֹלָה תָּמִיד מֵאֵלֶיהָ

אתה חי בעולם מוגדר ולכן עליך לעמוד בחוקי ההגדרות. אם לא תעשה זאת. סופך שהגדרתך הרישמית תהיה נוכל. נוכל זה אחד שיש לו מוניטין רע וכולם מתרחקים ממנו כדי שהוא לא יפגע בהם.

אחד הדברים הבולטים אצלך הוא שנאה יוקדת ליהודים (לדתיים ולחרדים כאילו שאם הסרת את הכיפה לא מזהים ישר את דתיותך). ושנאה לעצמך. כי הרי בעיני העולם אתה יהודי אם תרצה או לא תרצה לעד תחשב ליהודי. כמה שתהיה נאור ליברלי ואתאיסט מודרני חכם וגאון.

אין הקשבה ואין לימוד ללא אמונה. אתה מדבר נגד האמונה ובכל זאת מצפה שיאמינו בך ולך, כאילו השמש זרחה לך מהישבן זה הרגע. צא מזה. דבר אמת! אתה רוצה לעזור ולתת עצות? הגדר עצמך במקום המיועד. "אני לא קואוצ'ר למרות שאני מדבר כמו קואוצ'ר ורוצה לעזור לכם להרזות, להצליח בחיים ולעשות את מה שהאדם רוצה" דבר ברור! אתה גורו. אתה אדם שרוצה דבר מה מאחרים ונותן בעבורו דבר מה אחר. סוחר ככולם. נותן מקבל, סוחר, מוכר, מחליף ולוקח. כל מילה שלך היא הגדרה.

אתה סותר את עצמך ומבקש בדרכי עקיפי עקיפין שיאמינו אך ורק לך וירכשו את הספר היחידי הטוב בעולם והחכם בעולם. אבל באלוהים אסור להאמין. אסור להאמין ברעיונות. ומצד שני לך צריך להאמין.

אתה לא מחדש דבר. אמר זאת ניטשה לפניך ואמרו רבים זאת לפניו. אם אתה בוחל ביהדות ומדבר על היהודים ומתנתק מהם מדוע אתה לא חי את האמת שלך עד הסוף ועובר להתגורר בחו"ל ומתבולל? מדוע יש בך רצון לשנות את דעתם של היהודים בארץ ישראל בשפה העיברית.

אין טוב ואין רע. ובכל זאת מבחינתך דתיים זה רע. רע מאד. דתיים יהודים הם הדת הגרועה בעולם מבחינתך. משם ינקת את חוכמתך ולשם אתה יורק סמוכחתא גדולה ביותר במילים גבוהות וחכמות.

ומצד שני יש בעיניך צדיק אחד שניקרא הרבי נחמן מברסלב. עליו אתה מדבר ללא הרף וניראה שאתה מאמין בו או לו. ומה שלא תגיד, ככה זה נשמע על פי השכל הישר. תהיה תשובתך מתחכמת אשר תהיה.

האמת בדבריך.

ובכן. קודם כל אתה נימנע מהגדרות. לא רוצה להגדיר את עצמך, לא כקואוצ'ר, לא גורו, לא רבי, לא ראש ממשלה. אז מה אתה? מי אתה? השם אליעד כהן מופיע. אבל מאין צצת ומדוע אתה חש צורך לפרסם סרטונים רבים כל כך באינטרנט, להקים אתר, ולעשות הרצאות. מהיכן הבערה הזו התמידית? האם זה באמת רצון לחשוף את ה"אמת"?

יהודי שלא שומר את הערכים הבסיסים של הבית היהודי. הוא ריקני. אין לו טעם בחיים. תמיד האדם מרגיש חסר. והוא שואל את עצמו למה. הסיבה לכך שלכל בנין יש יסודות. היסודות של היהודי זה הערכים. ברית מילה. שמירת שבת וכ"ו. דברים העומדים ברומו של עולם. שמחת החיים נובעת אך ורק מהערכים של העם היהודי. יהודי ללא ערכים. הוא יהודי ללא סיפוק בחיים. האדם יכול לחייך אבל הכול חיצוני. אם האדם רוצה להיות שמח מבפנים זה אך ורק על ידי המצוות אנחנו עם סגולה.

אליעד היקר. אתה נישלחת משמים. לנסות את העם היהודי בדברים הבסיסים. לפני ביאת המשיח כתוב שמבול של כפירה ירד לעולם. כל הניסיון של העם היהודי הוא לא ללכת עם הזרם. אלא כנגד הזרם. בשביל לקבל שכר בשמים צריך לעמול. וחלק של העמל זה לא לשמוע לאלה שרוצים להפיל אותנו "מ ה א מ ו נ ה" {ברגע שאנשים יוצאים נגד האמונה. זה מראה כמה האמונה היא אמת. ולא שקר. כי אם האמונה זה היה שיגעון. לא היה סיבה לצאת נגד שיגעון. אלא אתה יודע כמה אמת יש באמונה. ולכן אתה בוחר לצאת נגד האמונה} וכאשר יענו את עם ישראל כן ירבה וכן יפרוץ. כאשר ינסו את עם ישראל בנסיון האמונה. האמונה של עם ישראל תהיה יותר חזקה. זה הסוד של העם היהודי. "אם מנסים להרחיק את עם ישראל מהאמונה. זה יוצר אצל עם ישראל פעולה הפוכה. זה יוצר שעם ישראל מיתחזק באמונה.

תודה רבה על שיחות החיזוק שלך. מאד התחזקתי והבנתי כמה צריך לשמור על יסודות הבית היהודי. כשיש אנשים שמנסים להרחיק אותי מהאמונה. אני נהיה אדם יותר מאמין. אני מבין שאתה בסך הכול שליח של אלוקים להעמיד אותי בניסיון. מה שנקרא יצר הרע.

@אורלי:

עכשיו הבנתי אותך. את טוענת ובצדק שעניתי לשאלות שלך בשאלות אחרות במקום בתשובות, כמו מישהו שמתחמק. האם זו האמת? תשובה: כן. אכן התחמקתי ואני מתחמק בצורה מודעת מלפתוח כאן בהתכתבות דיון על נושאים מסויימים.

יחד עם זאת, לא ממש התחמקתי, משום שבעצם הפנתי את תשומת ליבך לשורש חוסר ההבנה שלך אותי.

כעקרון, אין שום דרך בעולם שתביני אותי באמת, בלי שתביני את כל המציאות כולה באמת. מה לעשות? אני בן אדם מורכב ולהבין אותי באמת, זה קשה בדיוק כמו להבין את המציאות כולה.

ולכן אני חוזר ואומר, בואי נעבור שלב שלב. אם את רוצה להבין משהו לגבי פנימיות מחשבתי, זה לגיטימי לגמרי ואפילו מושלם.

אבל יש תהליך ויש דברים שמוכרחים להבין קודם לכן, שבלעדיהם לא ניתן להבין את שורש השכל.

לסיכום: באפשרותך להעלות נושא כלשהו ונדון בו בצורה מסודרת. והדבר הטוב ביותר הוא, לדון בדברים בעל פה ולא בהתכתבות...

ותסתכלי גם כאן:

* תשובות לשאלות - מהי מהות התשובה לכל השאלות.

שיש שם הסבר על צורת התשובות שלי...

אם תביט אחורה על ההתכתבות שהתקיימה ביננו, תגלה בעצמך שהפנית אליי שאלות כתשובות לשאלתי. ואני לעומתך השבתי לשאלותייך ותשובותיי למעשה ביטלו את כוונתך להגן על דרכך, ואתה התעלמת (לא הגבת לתשובה כהמשך לדיון) אז, או שקשה לך לעקוב אחר המתרחש או שאתה בוחר להתעלם ומתוך כך מסתתר מאחורי פרופוגנדות.

למשל: שאלתי - "האין אתה מדבר על עצמך? ואם הכל טוב בעבור מה אתה מתאמץ? תאפשר לדברים להתרחש מאליהם כי איתך ובלעדייך הם התקיימו ויוסיפו עוד. מה אם כן מדאיג אותך מלבד ארוחת הצהריים שלך? "

וענית: - "ולמה ארוחת הצהריים אמורה להטריד את מנוחתו של אלוהים, יותר מאשר אמונת הדתיים באלוהים...? "

עניתי - "ובאשר לאלוהים יהא רק טבעי שיחשוב הוא תחילה על א"צ לפני דאגתו לאחר. בדיוק כפי שאם חובשת את מסיכת הגז לפני שחובשת לילדיה, זהו חוק המציאות - גם אם אתה אוהב זאת או לא. "

בחרת להתייחס לא"צ בלבד והחזרת אליי שאלה משהשבתי לא נגעת עוד בשאלה - וכמובן שאם תעיף מבט אחורה תגלה שיש עוד נושאים שלא דנת בהם על - אף שהעליתי אותם. אז בוא נסכם שאתה לא מבקש ממני דברים שאתה עצמך לא מסוגל לעמוד בהם - כמו אל תתחמקי...

ולמרות הכל אתה ברנש נחמד

@אורלי:

אל תתחמקי, דברי בשפה ברורה.

1 - באפשרותך לשאול שאלה כלשהי

2 - באפשרותך לצטט אותי ולהוכיח שמשהו הוא לא נכון לדעתך

אח"כ נתקדם. כל השאר אלו כמובן סיסמאות.

ידידי הטוב, הסר את התחפושת והפסק להסתתר מאחורי מושגים ערטילאיים, כמו לוגיקה, אמונה, פופולאריות, שכל, כופרים, אלוהים והגד בריש גלה שהמלך עירום.

הרי לאורך הדיון שניהלנו, השבתי לשאלותייך ואתה התעלמת מתשובותיי. בנוסף, כשהפנתי, במקביל, אלייך שאלות אתה שוב בחרת להתעלם מהן בדרך עקיפה, וכביכול ענית בשאלה חוזרת אליי. זהו משחק מעגלי שסובב סביב עצמו, אם בדעתך להיות אמיתי - הנה ההזדמנות.

כי בכל הביטויים של טיפש / חכם, אין בהן ממש, מלבד מניפולציה. כי כל הביטויים האלה מצד האמת הן הגדרות בלבד. הגדרות של אנשים שחיים מתוך הנפרדות.

@אורלי:

יקירתי, תבחרי כל דרך חשיבה, ואראה לך ולכל אחד אחר שהוא משקר ולא הולך לפי דרך החשיבה של עצמו.

מבחינתי נגדיר שהדרך הנבחרת היא דרך האמונה, בתוך חלקיק שניה אני יכול להראות לכל החרדונים שאין להם אמונה כלל.

אני כרגע "מנגן" על הדרך הלוגית, כי היא הכי פופולארית. תבחרי כל דרך אחרת, אני אלביש את אותו השכל, על כל דרך שהיא...

+ שכל >< אמונה, כך ששכל >< דת

מתוך עשרות התשובות שאתה מספק, עולה הרושם שהלוגיקה היא הדת החדשה שלך, מילה חלופית לדת היא אמונה - הלא כך?

@אורלי:

אם שאלת שאלה, אז לא ממש הבנתי מה שאלת. את מוזמנת לשאול שנית אם תרצי.

להשיב בשאלה היא עוד סוג של לוגיקה ואסטרטגיה המאפשרים לך להתחמק מן האמת.

והאמת היא שאתה יודע שהאמת תשמע באוזני המקשיבים או תראה בעיניי המתבוננים תמיד מסולפת.

כי מרגע שאתה נכנס לסיבות והסברים אתה כביכול מקטין את המשמעות, וגם ברגע שאתה פועל בדרך ההפוכה לה - אתה יוצר סטאטוס דומה.

אז אני מאפשרת לך ללמד על המניעים והשיקולים שלך באופן לוגי ומבטיחה לא לגחך על כך. ובאשר לאלוהים יהא רק טבעי שיחשוב הוא תחילה על א"צ לפני דאגתו לאחר. בדיוק כפי שאם חובשת את מסיכת הגז לפני שחובשת לילדיה, זהו חוק המציאות - גם אם אתה אוהב זאת או לא.

@אורלי:

את האחדות בהחלט ניתן להסבר בצורה לוגית.

לגבי השיקולים שלי, כדי להבין אותם, עליך להבין את שיקולי המציאות, דהיינו את הסיבה הראשונה.

למה את חושבת שאני לא מאפשר לדברים להתרחש מאליהם? ולמה ארוחת הצהריים אמורה להטריד את מנוחתו של אלוהים, יותר מאשר אמונת הדתיים באלוהים...?

לא מדובר בלוגיקה, שהרי לא ניתן להסביר את האחדות באמצעות הלוגיקה... לכן, מצליח לך להביס את מי שמציב לך אתגר כביכול.

מי הוא האלוהים שאתה מדבר עליו ובשמו כל כך רבות? האין מדובר בתעמולה, האין אתה מדבר על עצמך? ואם הכל טוב בעבור מה אתה מתאמץ? תאפשר לדברים להתרחש מאליהם כי איתך ובלעדייך הם התקיימו ויוסיפו עוד. מה אם כן מדאיג אותך מלבד ארוחת הצהריים שלך? אלוהים, מציאות או כל ורסיה שהיא, טובים כמו שהם ואינם מחייבים עצמם להופיע ואינם מאלצים אותך, אותי ואותנו לדעת אותם.

@אורלי:

לא הבנתי את הלוגיקה שלך. מה הקשר בין הדרך שבה אני אומר את הדברים שלי, לבין זה שאת חושבת שהדברים לא צריכים להיאמר בכלל.

בשני הדברים את טועה. אני בהחלט רוצה להשפיע טוב, למרות שהכל טוב. כמו אלוהים שאצלו הכל טוב, ואעפ"כ הוא עושה טוב.

ובנוסף, הטוב שלי הוא טוב אמיתי גם אם הוא לא נראה כזה, בדיוק כמו שהטוב של אלוהים הוא טוב אמיתי גם אם הוא לא נראה כזה...

תראה אליעד, אם תגיד שאתה עושה את שעושה בשביל עצמך, למען הריגוש, הפלרטוט והתניית אהבים עם עצמך - אני אבין.

אבל, אל תספר סיפורים, אל תופיע כמי שרוצה להשפיע, משום שרצון כזה הוא עצמו מלחמה במציאות, כי אתה חושב שהמציאות צריכה להיות אחרת מכפי שהיא. אתה גם יודע בדיוק איך היא צריכה להראות, יש לך תוכנית מדוייקת.

אליעד, הרי אין הכרח שתשווק עצמך בדרך אגרסיבית, אתה יכול להציע את האמת שלך - ומי שמצטרף טוב ומי שלא גם טוב.

כי מצד האמת, כבר עכשיו טוב. אז שוב אני שואלת למה לדחוף ובאלימות את השקפתך ואת אורח חייך על אחרים? זה בהחלט לא מעיד על לב פתוח...

@אורלי:

כשתגיעי להבנה מוחלטת של הסיבה הראשונה של כל המציאות, תביני גם אותי.

בהנחה שיש בורא לעולם... (אפשר שמדובר בקוריוז בלבד, אשלייה) אפשר שהוא מבסוט על כל המתרחש ואפשר שהוא יצוק כסלע ונתון בשלוותו מבלי שיהיה לו איכפת כלל...

אם כן, מה אתה מרוויח?

@אורלי:

מה אלוהים מרוויח מכך שיש עולם? זאת התשובה לשאלה של מה באמת מניע אותי...

למה באופן המסויים הזה, כי יש בתוך הסיפורים שלי, דרך חשיבה שתוביל גם אותך אל הבנת המציאות ואל האושר...

מסכימה איתך ביחס לנקודת מבטי המוטעית בהקשר של גיל, אמון ומשחק, ובכ"ז כל מה שאתה מספר על השכל כהסבר ישיר למעשייך, הינם סיפור נוסף המצטבר לסיפורים רבים ברזומה שלך. ושאלתי היא למה? ולמה באופן המסויים הזה? מה המטרה? מה אתה מרוויח מכך?

@אורלי:

אין לי שמץ של מושג, למה בכלל את מנסה להאמין לי. יותר מפעם אחת ביקשתי שלא להאמין לא לי ולא לאף אחד. הנוכלים עוסקים באמונה, אבל אני עוסק בהבנה. אני בשום שלב לא מבקש ולא אבקש ממך להאמין לי.

לגבי זה שאני צעיר, זאת כמובן בעיה שלך, שאת מגבילה את עצמך להסתכל על החיצוני. ובנוסף, אני לא מוביל ואת לא אמורה להיות מובלת. אל תתני לאף אחד להוביל אותך, גם לא לאלוהים זקן בן 3000 שנה ומעלה.

אני לא ראוי לאמון שלך, ואף אחד כולל את, לא ראויים לאמון שלך. יש אמת אחת, והיא ראויה להבנה ולא לאמון.

לגבי דרך הפעולה שלי, והמשחק שאותו אני משחק, הוא מקביל וזהה לגמרי למשחק של אלוהים עם בני האדם. הוא פועל ומונע לפי אותה חוקיות ואותם אינטרסים.

כפי שהבהרתי, מעולם לא בטחתי ברבי נחמן. אילו בטחתי בו אפילו קצת, הייתי משוגע כמו כל שאר חסידי ברסלב.

לגבי המהלכים שנראים ילדותיים כנ"ל, מאחורי כל התהליכים יש שכל גדול מאוד, שאם האדם יתבונן בו, הוא יקבל את ה 100% אושר + הצלחה בכל תחומי החיים, שעליהם אני חוזר ומתחייב גם כאן.

בהצלחה.

אליעד, ברצוני לומר שקיים בי סוג של אי נוחות מולך. אני לא תמיד מאמינה לך. לפעמים אני אומרת שאפו ולפעמים רוצה להציע לך להתבגר... אולי אתה צעיר מדי כדי להוביל? ועוד שאלות מסוג זה עולות בי.

כן, אני לעיתים בוחנת אותך, יש בי ספקות או לבטים האם אתה ראוי לאמון שלי. על אף, הידיעה שאתה משתעשע עם הנערים משתלח בהם והם בך, יש בי משהו מגחך על הפעולה הזו.

אינני מדברת מגרונה של אף אם בעולם, אלא מדברת למען עצמי בלבד. וכך, כפי שאתה בדקת את הרבי נחמן לפני שתבטח בדבריו - הרשית לעצמך לבדוק את אמיתות הדרך שהוא מציע, כך אני עושה בעבור עצמי.

אז, כן אינני מבקשת הסכמתך, ובכ"ז מוצאת שנכון הוא לומר כי אינני מודעת, כעת, לכוחות הפועלים מתוכי זוהי אמת לעכשיו, אינני יודעת מה יהיה רגע אחרי שאסיים את הכתיבה.

אני מאוד אוהבת את השינויים שהכנסת לאתר מחד, ומנגד יש משהו של יותר מדי, אולי יותר מדי מאמץ, או מדי משחק ופחות מיקוד. אני יודעת שאתה עושה פעולות רבות שיסודן טוב, וכאילו זה הולך קצת לאיבוד בגלל מהלכים "ילדותיים", ואלה לא נותנים לעשייה החשובה, אופי אמיתי ורציני כאילו אין משהו מגובש.

והתנועה הזו של כניסה פנימה והחוצה יוצרת בי ספק שכעת לא מאפשר לי לדעת שזה זה פשוט זה.

אני מאחלת לך כל טוב


קבל את הספרים המומלצים עבורך שיביאו גם לך הצלחה ואושר אמיתיים בכל תחומי החיים!
לזמן מוגבל!     👈1 ב 125  👈2 ב 200  👈4 ב 250     📞 050-3331-331
שקט נפשי אמיתי - הספר על: איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? דיכאון? איך להתמודד עם עצבות? כעס ועצבים? איך להתמודד עם אכזבות? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך להתמודד עם בדידות? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם OCD / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להשיג איזון נפשי? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש ועוד...הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך לפתח יכולות חשיבה? איך לעשות יותר כסף? איך לשתול מחשבות? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך לא להישחק בעבודה? איך למכור מוצר ללקוחות? איך לנהל את הזמן? איך להיות מאושר ושמח? איך להשיג ביטחון עצמי? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך לקבל החלטות? איך למצוא זוגיות? איך ליצור אהבה? איך להתמודד עם גירושין? איך להעביר ביקורת בונה? איך להאמין בעצמך? איך להעריך את עצמך? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך להצליח בראיון עבודה? איך לשנות תכונות אופי? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך להיגמל מהימורים? איך לחנך ילדים? איך לפרש חלומות? איך לשפר את הזיכרון? איך להצליח בזוגיות ועוד...להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: איך להנות בחיים? מה יש מעבר לזמן ולמקום? מה המשמעות של החיים? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? מי ברא את אלוהים? האם יש משמעות לחיים? האם אפשר לדעת הכל? איך נוצר העולם? אולי אנחנו במטריקס? האם יש הבדל בין חלום למציאות? בשביל מה לחיות? מהי תכלית ומשמעות החיים? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? האם המציאות היא טובה או רעה? האם באמת הכל לטובה? איך להיות מאושר? האם יש בחירה חופשית? האם לדומם יש תודעה? איך להיות הכי חכם בעולם? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? איך נוצר העולם? למה יש רע בעולם? האם הכל אפשרי? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? למה לא להתאבד? האם יש אמת מוחלטת? למה יש רע וסבל בעולם? למה העולם קיים? האם יש או אין אלוהים? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים ועוד...
לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?
   האתר www.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא מאמן אישי לפרישה, מאמן אישי לחיים, מנטור ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה אישית / ייעוץ טלפוני אישי / הזמנת הספרים - צור/י עכשיו קשר: 050-3331-331
© כל הזכויות שמורות לאתר www.EIP.co.il בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים,
ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.
האתר פותח על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.0781 שניות - עכשיו 11_07_2020 השעה 10:02:03 - wesi1