הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן

להצטרף לחברים באתר!
קבל ייעוץ בכל תחום!
ישירות מאליעד כהן!
אין בעיה! יש פתרון!
לקבלת ייעוץ חייג:
050-3331-331
הדף Facebook
הקבוצה Facebook
הדף Facebook
הקבוצה Facebook
רשימת התגובות האחרונות של: עמנואל גרץ
דיונים גם בפייסבוק בקבוצה שלנו: וגם בדף שלנו:


לדעתי מתוך תחושב הרעב, כי אז זה מציק לך, זה מולך וקל ויותר קל לך לבדוק. אבל גם ההיפך.. אין לזה חוקים. וגם יש. בכל מקרה, צריך לקחת את מה שמציק לך כרגע, את מה שבוער.. ולהתבונן בו.

ענבל, תפסת אותי, מה שהתכוונתי לומר זה ששום דבר כן מחוייב. או במילים אחרות, האדם מחייב את מה שהוא חושב שמחוייב. כשבתאכלס, הכל רק אפשרי.

וכמובן, גם ההיפוך.. לא האדם מחייב את הדברים.. והכל מחוייב.

שכחתי להוסיף "בדרך כלל" אחרי "ולהתחייב לזה". שום דבר לא מחוייב.

כמו שענבל כתבה, כל נקודה טובה להתחיל ממנה. אבל אני חושב שכשהאדם מלא, לא בוער לו ולא מעניין אותו לשנות. כי כרגע טוב לו. כשרע לאדם, יותר קל לו לרצות לשנות ולהתחייב לזה.

אם הבנתי אותך נכון ב"לטפל בחיסרון"... יש שתי מצבים להעלים את החוסר, או למלא אותו, או לבטל אותו. אם אתה ממלא אותו, נוצר חדש וחוזר חלילה.. אז בהנחה שהאדם רוצה להגיע למוחלט וכו, מה שהוא צריך לעשות זה לבטל. לבטל, הכוונה להתבונן ולשאול שאלות, כמו מה שענבל כתבה.. האם מחוייב ש..? האם אני באמת רוצה את הדבר וכו וכו. תמיד מסודר ובהתאם למה שהגדרת שאתה רוצה להבין או לעשות.

סולומון, מה שאלה בכלל? אם האמונה נוצרת מאין, לא כדאי להבין את האין? אבל זה סתם... בכל מקרה, עד שהאדם לא מבין את מה שיש או את הכלום, הוא רודף אחרי הזנב של עצמו וחושב שהוא עושה משהו. זה הכל ביטויים ורמזים של משהו אחר והאדם מעביר את חיו בלנסות להשיג את זה, בין אם הוא יודע או לא.

זו פרשנות, לפי מה שאמרת, גם הבנה וידיעה נכללות בהשגה. וגם כל הישג. הכוונה היא שכל ההשגות שנדמה לאדם שהוא משיג, כולל כולן, הן כלום ורק נדמה לו שהן משהו.. ואפילו הצדיק האמיתי, שהגיע להשגות גבוהות מכולם, ההשגות שלו הן כלום. ככה שההשגה הגבוהה ביותר, שמכילה את כל ההשגות, היא כלום.

התכוונתי שהטקסט פרדוקסלי ויכול להשתמע לשתי כיוונים, מה שהבנת הוא רק צד אחד ולא בהכרח מה שהתכוון המשורר.

גלית. ההשגות מקרבות את האדם לאמת מהצד שהן כלום.. ואם יהיה לאדם שכל ויבדוק את משמעות ההשגות שלו, יראה שהן כולן כלום. לצדיק יש השגות גבוהות יותר מרוב בני האדם ודווקא בשבילו הן כולן כלום.

בחלק האחרון, בחלק האחרון הוספת משהו שהוא שגוי ומטעה.

"אל לו להתבלבל ולחשוב כי זכה אל התורה בעצמו, ועליו להישאר פתוח, נקי מ"השגות".

תבדקי את הטקסט שוב. הוא קצת פרדוקסלי.

ההשגות מרחיקות את האדם מהאמת כי הן נותנות לו להיאחז.. אבל הן יכולות לקרב אותו לאמת כי ככל שהוא משיג יותר ככה הוא נהיה ריק יותר עד שלבסוף הוא נשאר בלי כלום ואז אולי הוא ירצה להבין את האמת. עד אז, רוב האנשים בטוחים שאם הם יעשו דברים זה יתן להם משהו.

זה סיפור האדם מאז שהוא קיים.. ואולי מה שהביא אותנו לרגע הזה כפי שהוא.

בואו ניצא מנקודת הנחה שמי שהגיע / הבין את האמת המוחלטת, אין לו יותר שאלות או בעיות כאלה.. או שיש, אבל הן לא באמת בעיות כי הוא יוצר אותן לעצמו מבחירה.

עוד הנחה היא שאחרי שמגיעים, הכל מושלם בכל הצורות ואולי בגלל זה יש את היכולת לבחור מצב אחד על פני השני בשלמות ובלי קונפליקט.

הדבר החשוב ביותר הוא שאין דבר טוב מזה במציאות וכל הדברים הם רק רמיזות / לבושים של הדבר הזה. לכן, הדבר הכי חשוב לאדם הוא להגיע לזה, כי עד אז הוא חי במעגל עכברים שאין לו סוף וכל הדברים אותו דבר. ורק אחרי שהוא יגיע לזה, הוא יוכל באמת ליהנות מכל המציאות! ועד אז, תמיד יש סבל.

מכאן, שזה נכון שאם האדם אוהב שמפרגנים לו (בכללי) אז לומר לו דברים שיגרמו לו להרגיש טוב, זה טוב. אבל יש גם צד שני, בזה שזה גורם לה להרגיש טוב, זה גורם לה להאיחז רק בצורות מציאות מסויימות שגורמות לה להרגיש טוב.. זה מחזק לה את ההיפוך, היא מתבאסת יותר מדברים ומחשבות הפוכות. או בקיצור, זה תולה את ההרגשה הטובה שלה בדברים חיצוניים ובכלל מצמצם אותה מההרגשה הכי טובה שקיימת, שכבר בתוכה. וגורם לבן אדם לאהוב את עצמו בזכות משהו.

בכל מקרה, האמת זה הדבר הכי משחרר שיש בכל מצב וככל שהאדם אמיתי אם עצמו, יותר טוב לו.. בכל מצב! גם כשזה לא נראה. והאמת היא לא שהיא מכוערת או יפה אלא כמובן שבעיני יפה אבל מה זה משנה בכלל... כי אם היא נהנית מזה שאומרים לה שהיא יפה, אז זה אומר שהיא חושבת שאולי היא לא, וזה גורם לה להאמין שזה רע. והמעגל מתגלגל לה. במקום להבין שזה בכלל לא משנה ולקבל שלמות בנושא. ואז מתוך זה ליהנות מכל היופי שבעולם.

קובי, לגבי ה"יותר חשוב לשאול למה אנשים מתקשים ליהנות מזוגיות ומחיבה הדדית מבלי לנתח מהם סיבותיה"

אולי בגלל שאנחנו חושבים / מנתחים, אנחנו לא מסוגלים ליהנות מזוגיות וחיבה... ואולי בזכות זה אנחנו בכלל יכולים ליהנות.

תפס אותי הדבר והיפוכו במשפט הזה, צריך לנתח בשביל להפסיק לנתח + צריך להפסיק לנתח בשביל לנתח באמת.

אני חושב שכמעט ואין הבדל בין האנשים בקטע הזה, לכולם יש דברים שגורמים להם להרגיש טוב ופחדים מההפך. אפשר אולי לומר שיש הבדל בין אדם לאדם, בעוצמות של הרצון להרגיש טוב ואז אפשר יהיה לומר, שככל שהאדם יותר רוצה להרגיש טוב ככה הוא יותר מפחד להרגיש רע.. לדעתי, אדם נהנתן אולי מוקצן יותר בהאחזות שלו בצורות מסויימות לשם הנאה וכנראה לא נהנה מהדברים ההפוכים.. אבל זה בסך הכל מה שמציאות הלבישה על המנגנון שלו.. מה ההבדל בין האנשים?

בגלל זה חשוב להגיע למצב של ליהנות / לקבל את הסבל ולא לברוח או לבטל אותו.. ובהחלט, בסוף הכל מתהפך.

נכון ארז, זה נראה לי דוגמא טובה לחרדה, שאפילו כשזה נראה לא סביר ואולי אפילו חסר היגיון, ובכל זאת האדם מפחד.. לפעמים גם בלי סיבה טובה נראית לעין.

פולי, אני לא יודע עד כמה אני בקיא בנושא חרדות אבל אני חושב שזה נכון גם לכל סוגי החרדה. ההבדל כביכול, הוא שחרדה היא פחד שהסיבה שלו עמוקה יותר, מה שנקרא, בתת מודע... שהאדם לא מודע בדיוק לסיבה והיא יותר מודחקת.

האמת היא גם כל מה שמדובר פה, אחרת הפרדנו שמשהו שונה ממשהו..

ואני עדיין שואל מה ההבדל???

מה ההבדל בין שלמות לחוסר שלמות?

משי / אתגר, ראית איך דיברנו על "להיות" וענבל הביאה לנו אותה בנושא... שימי לב איך שהגדרת שבשלמות אין פחד. מי אמר? אולי שלמות מוחלטת זה חוסר שלמות מוחלט?

עדיין לא ראיתי אותה... כנראה יש בה משהו שגורם לאנשים להתעלם (-:

פולי, ראית לאן זה הוביל אותו... (-:

קובי אני מסכים איתך שאם תבין מה עושה לך טוב, תבין מה עושה לכולם טוב.

יש פה כמה הנחות / אמונות / שקרים.. שלהיות עם גבר יותר טוב מבלי.. שאת לא מספיק טובה.. שלשקר זה טוב מסיבה כלשהי שאת שונאת את השקר וכו וכו..

אין באמת הבחנה, זה משחק מילים, וכן חשוב לדייק אם רוצים להבין כל דבר כפי שהוא. במקרה של הגיל, את (היא) חושבת שאת לא מספיק טובה (וכו) ואת חושבת שאם תשקרי זה יותר טוב מלא לשקר.. אז את מוכנה או רוצה?

קוטי, יש לפחות שתי ספרים ו2000-3000 מאמרים והרצאות שקשורות בנושא, תבדוק אותם ואולי לא יהיה לך חבל יותר.

פולי, גם ההוא שהחליט להקריב את חיו, עשה את זה גם מאגו, הוא לא היה מוכן לשאת את חיו עם כאב או משהו..

ארז, נראה שזה נכון להוסיף עצם המחשבה שזה יכול לקרות, יוצרת את הפחד / ההרגשה הרעה בהווה.

בדיוק ככה. לפני ההיפוך... אני טוען שהכל זה זיוף.. על זה, מה את אומרת?

סחתן עליך דוקטור גרינברג! (בשבילי תמיד תישארי דוקטור, אלא אם זה מפריע לך ואז זה ישאר אצלי בלב (-:

מה דעתך על האמרה או הטיעון הזה??

אז מה את אומרת דוקטור גרינברג? אני אשמח לדעה מקצועית על הטיעון שלי..

נגיד שמזוייף זה שכל מה שניתן לדבר עליו הוא חסר משמעות לחלוטין והוא הפוך ממה שהוא נראה...

סתם הנקודה הזו שיעשע אותי. בהחלט לא כולם פה מטפלים בעצמם. אולי כי הם לא לגמרי מוכנים להודות שלא טוב להם. ואולי אין בכלל מה לטפל.

אני אומר פה משפט ואני אשמח שתחשבי עליו ותגידי לי מה דעתך...

מצד אחד הכל מזוייף לחלוטין, הכל כולל הכל הוא שקר. מצד שני, הכל אמיתי לחלוטין ורק זו האמת.

אתגר, דילמה מעניינת... מה קורה אם אתה רואה שאם תשר לו ותמלא את רצונו, בכלל תגרום לו לעוד יותר סבל לתווך הארוך? נניח שהוא משקר את עצמו, ותיתן לו להיאחז בשקר...

כשמאמינים שלומר את האמת פחות טוב מלשקר. מפחדים שהאמת תגרום לרעתנו. אינטרסים אישיים כאלה ואחרים שכולם מסתכמים באמונות שמשהו יותר טוב ממשהו. אגו.

Tuesday at 5:55pm via mobile * Li

אז תתקנו אותי!

גלית זו משוואה בדיוק לפי הגדרתך.. תחשבי על זה ותתקני אותי..

פחד = אני חושב ש - x יגרום לי להרגיש רע ואני לא רוצה להרגיש רע.

אפשר לדעתכם לסכם את זה

כנוסחה לפחד ולהלביש עליה את כל הפחדים?

בגלל זה חשוב להבין ולפרק את כל האמונות שהאושר או השלמות תלויים במשהו.. וגם אושר ושלמות זה הגדרות.

כשאדם "שם" אין לו בעיה לא עם פחד ולא חוסר כזה או אחר ואפילו להיות מחובר... לפעמים בא לבן אדם גם להיות מנותק.. ודווקא שם יש הכל אז חשוב לא להגדיר כי זה כמו הצבת תנאים שמגבילים / מצמצמים.

משי, התכוונתי שהרצון לשייכות וגם הרצון לבטחון הם רק קליפות. לא מחוייב שאדם יהיה שייך או בטוח כדי להרגיש טוב, למשל.

הרצון לשייכות גם הוא אשליה.. כי אם אדם מאמין לזה הוא סובל... גדולי המאושרים, המוארים והרבי נחמן (-: דיברו על התבודדות..

אני חושב שלא את כולם מושכים אותם הדברים אבל בד"כ אדם נמשך למה שהוא לחסר.

גלית, למה אדם עושה פעולות, עושה משהו?

ותני לי דוגמא לדבר שהוא לא אנוכי..

גלית, אין דבר שהוא לא אנוכי, גם לעזור לאחר, אדם עושה כי הוא חושב שזה טוב. ואני מדבר על ח ו ו י ת הואשר היחיד האמיתי, מוחלט או לא, זה כבר סיפורים.. כי מה זה מוחלט? מה זה יחסי? מה זה אושר? את מדברת על ההרגשה של מילוי הרצון!

בדיוק כמו שפולי כתבה, אושר הוא המצב שלפני ההגדרות, אפשר לומר שהוא ברירת מחדל והרצון שלנו מצמצם את האושר להגדרות שלנו שרק אם אני אשיג או אהיה ככה, אז... וזה מה שמונע אושר.

פולי השאלה היא האם הרצון שלנו הוא באמת שלנו? או שהוא מגיע מהמציאות שגורמת לנו לרצות את מה שרוצים?? האם יש בנו משהו שהוא באמת שלנו או שזה הכל קליפות??

אפשר לומר שיש גורם לאושר אבל יותר נכון לומר שיש גורם לסבל שמונע מהאדם אושר, האושר עצמו אינו תלוי בדבר. בהחלט אפשר לחוות אושר מבלי לחוות סבל. איזון הוא גם טוב וגם רע, כמו כל דבר וברוב המקרים, רק דופק את האדם כי את מאזנת כשרע לך עם משהו, אז במקום להיכנס פנימה ולהבין את שורש הבעיה, למה באמת רע לך, את מוצאת לה פתרון זמני, מחליפה בעיה בבעיה, עד הפעם הבאה.

להרגיש, זה תוצאה של מילוי רצון. כשהרצון של האדם מתמלא, הוא מרגיש טוב ולהיפך. הרצונות עצמם תלויים בהגדרות שיש לכל אדם.

אני מציעה לך את אותה הצעה שהצעתי לגלית.

גלית, אם את רוצה שמחה ואושר, תבררי מה גורם לזה או מונע. זה לא באמת קשור לשום גורם חיצוני.

גלית, ההתרוקנות היא אולי לא שלמות אך גם תחושת המילוי של הגשמה עצמית, גם היא אינה שלמות, כי זה אומר שאת "שלמה" עם עצמך רק בתנאי שאת מגשימה את עצמך (ומה קובע מה זו הגשמה בעיניך)... מה שאומר שאם לא תהיי בפול פאוור והגשמה, לא תהיי שלמה.

העיניין הוא שכל הרצונות הם ביטוי של הרצון הבסיסי ביותר של לחזור או להגיע לשלמות, ויש פה תרגיל, כי אם האדם לא מבין את זה אז הוא תמיד מחפש מה יתן לו את זה.. ושום דבר אף פעם לא יתן לו את זה.. זה הכל רק טעימות וטיזרים וזה אף פעם לא שלך.

אני אשמח אם תנסחי את השאלה שוב

האושר לא תלוי בכלום. נהפוכו, כל עוד האדם חושב שהאושר שלו תלוי במשהו, אף לא יהיה באמת מאושר.. הכי הרבה, יוכל לחוות אושר זמני ומן הסתם גם תמיד יסבול.

כנ"ל גם השלמות, כל עוד אתה שלם בזכות משהו, אתה לא באמת שלם ולו לרגע.

מה שכן, כשאת מרגישה טוב, לא מעניין אותך לא שלמות, לא משמעות ולא אושר.. עד הפעם הבאה (-:

לכן חשוב להבין מה זה אושר. עד שלא נבין, אף פעם לא באמת נחווה אותו כי הוא תמיד תלוי במשהו, שאם ילקח מאיתנו, לא נהיה מאושרים.

כשהאדם חושב שמתישהו או בעזרת משהו יהיה יותר טוב, אף פעם לא מספיק טוב לו.

ייחסית לאושר אמיתי שלא תלוי בדבר.

יש טענה שרבי נחמן ידע את האמת של העולם הזה.. ושהוא הסוואה (אשמח לתיקון למילה) את עצמו בתוך הקהילה הדתית...

תנסו לדמיין שאין כלום, שום דבר לא קיים. לפני הזמן לפני המקום. שום כלום. זה מה ש"יש" עכשיו. והכל נכלל בכלום.

במקום לחפור בפייסבוק, תחפרו בעצמכם.

שלומי, מה זה יש?

אפילו דבר שעשית או ראית לא פעם, יכול לרגש אותך כאילו עכשיו נולדת לזה. אם רק תהיה נקי מהגדרות.

אני פשוט נהנתי. היתה אינטרקציה מעולה, אנשים התקדמו עם עצמם.

שמתי לב על עצמי שבעבר, כשנוחכתי בנושאים שכבר טחנתי, לא הייתי מרוכז במפגש. אתמול, כשהתרכזתי (לא התרכזתיבשום דבר), היה לי מדהים. זה שוב מראה לי שיש את הכל בכל דבר.

יש את ביטוי האחדות בכל דבר נפרד.

אני רוצה לשתף אתכם בתהליך ההתבוננות שעברתי.

קודם כל קרה משהו, הבנתי שני דברים סותרים כנכונים וזה גרם לי להבין שכל מה שאני מבין לא נכון ולא כפי שהוא באמת. מה שמכנים דבר והיפוכו.

עד אותו רגע, רציתי להבין מה קורה פה אבל לא בער לי מספיק.

מאותו רגע, באמת רציתי להבין. באמת - הכוונה שזה הדבר היחיד שרציתי.

בתוך יום מרגע ההחלטה ובמקרה (או שלא) נתקלתי באתר של אליעד כהן, ראיתי כמה הרצאות והתחלתי להתבונן בעצמי.

דבר ראשון שראיתי, זה שכל מה שאני עושה וכל מה שאני רוצה, זה בשביל ההרגשה שאני חושב שהדבר (כל דבר) יתן לי.

מה שאני באמת רוצה זה את ההרגשה ובכלל לא מעניין אותי הדבר עצמו. ובסך הכל, היו בי הגדרות מהחיים שגרמו לי לחשוב (במודע או בתת) שדבר כלשהו הוא טוב ואותו אני רוצה.. ואת ההוא לא כי הוא רע. אבל זה רק בראש שלי. רק התניות מהחיים.

בכל אדם סיפור שונה יחד עם זה שהוא זהה במהותו.

כמובן שגם ראיתי ששום דבר בעולם לא יספק אותי ולא משנה כמה אני אשיג ומה אעשה, אף פעם לא אקבל את זה תמידית ותמיד אשאר תלוי בדברים שיעשו לי טוב, אבל גם זה לא... כי כל דבר שאני אשיג ואמצה (מיצוי), לא אוכל ליהנות ממנו יותר ותמיד אחפש דבר חדש.

אז המשכתי לבדוק מה כן גורם לתחושה שמסתבר שאני כל כך רוצה. והבנתי שמה שגורם לזה זה מילוי הרצון. כשהרצון שלי מתמלא, אני מרגיש טוב, וכשהוא לא, אני מרגיש רע. פשוט מאוד.

ומי החליט מה אני ארצה עד לאותו רגע? המציאות + אני, שזה ההגדרות שהוגדרו בי ע"י המציאות.

מה שעוד הבנתי בשלב הזה זה שכל זמן שהאדם קיים, תמיד יהיה לו רצון כלשהו וזה בכלל לא תלוי בו.

משם התבוננתי במה זה רצון? ביטוי של האני, של הקיום שלי.

משם, מה זה אני? תוצאה או ביטוי של המציאות, תוצאה של כל מה שקרה עד אותו רגע.

ואז הבנתי שאני זה בכלל לא אני... ושאין הבדל בין אני ולא אני. זה דבר אחד. זה כמו סרט ש"אני" רק שחקן בו.

ואני, זה משהו אחר לגמרי ממה שתפסתי. פה הבנתי שההרגשה שלי בכלל לא תלויה בשום דבר!

אז מה זה "אני" בכלל????

אני חושב שנכון להוסיף שמאותו רגע, החיים שלי השתנו.. אבל זה אפילו לא יהיה בלשון המעטה. ואני מנצל את ההזדמנות להודות שוב לאליעד כהן, שאולי בלעדיו זה לא היה קורה.

ניסיוני האישי מעבר להנ"ל לא מעניין. מה שכן, תמיד ניסיתי להבין מה קורה פה, חקרתי, חפרתי, יישמתי, וככל שהצלחתי יותר בחיים, ככה התרוקנתי. בסוף החלטתי שאני רוצה להבין ומבחינתי למות בדרך. סגרתי את הספרים והאוזניים, עזבתי הכל והתחלתי להתבונן בעצמי.

חברים, אני רוצה לשתף אתכם מניסיוני האישי.

אליעד יכול לעזור לכל אדם בכל תחום בחיים, בגלל העובדה שהוא הגיע לקצה ההבנה, לשורש המציאות.

את זה אני יודע כי גם אני הגעתי לשם, כי רציתי ובדקתי את הנושא עד הסוף.

עד אז ומאז ועד היום, לא נתקלתי בשום דרך או תיאוריה שניתן לחקור, שמביאה את האדם לסוף, או אחת שאפילו טוענת לכך.

יש את כל התורות, תיאוריות והזרמים בעולם ויש את מה שאליעד מנסה להעביר.

אפשר לומר שהדרך שלו היא לא היחידה אבל אף אחד פה לא נתקל בדרך כזו. אפשר להגיד שזו הדרך היחידה כרגע למה שכולם רוצים... ועד שלא תבדוק, לא תדע, זה הכל דיבורים.

מי שירצה, יקבל הכל.

לזרום עם עצמך, הכוונה לעשות את מה שהכי בא לך בלי לעצור את עצמך על ידי סיפורים. להיות יצירתי. אני רק חושב שכל דבר בפני עצמו ומה שיעבוד על אחת לא בהכרח יעבוד על אחרת. אז אין חוקים לא לכאן ולא לכאן ואפשר לעשות הכל.

אני חושב שהדרך הטובה ביותר היא לא להגדיר. הבעיה תמיד נובעת מנפרדות. למשל שיש הבדל בין להשיג אותה לבין לא. או שיש הבדל בין אם אני אתכנן לבין אם אפעל ללא תכנון. לשני הצדדים יש את היתרון שלהם. לדעתי במקרה הזה, הכי טוב יהיה לגשת ולזרום עם הרצון שלך. הבעיה מתחילה כשהאדם חושב ומפריד. כי אם אתה לא מגדיר, אתה רואה את כל האפשרויות בו זמנית ומחליט בזמן אמת. אתה קולט אותה הרבה יותר טוב.

אני חושב שאחד הדברים החשובים בלהתחיל זה להיות בטוח בעצמך וזה נובע מהחשיבות שיש לך להשיג את הרצון. ככל שיותר חשוב לך ההישג, ככה אתה פחות בטוח לגבי התוצאה וככה אתה יותר מפריע לעצמך.

גם בסיפור הזה, יש שני צדדים.. ככל שאתה רוצה יותר, ככה אתה מצמצם את הסיכויים (ברוב המקרים) כי אתה מושפע מהחוסר. וככל שפחות חשובה לך התוצאה, ככה אתה יותר בטוח וככה הסיכויים שלך עולים. אבל אז אתה פחות נהנה מהתוצאה. אבל, יש אופציה שלישית. לרצות את הדבר בשלמות.. אתה גם רוצה בכל הכוח, וגם לא משנה לך התוצאה.

לדעתי, האדם צריך להבין מה הוא רוצה ולמה הוא רוצה את זה ואז הכל יסתדר מעצמו. וחוץ מזה, פשוט לא לבלבל את המוח ולגשת.

דבר ראשון, אם האדם עושה את מה שהוא עושה בשביל תחושת מילוי הרצון, הוא תלוי בזה שהמציאות תהיה כפי רצונו, אחרת הוא מרגיש רע. הוא אומר שההרגשה שלו תלויה בדברים ולא תלויה בו.

דבר שני ככל שהוא ממלא את רצונו יותר, ככה יותר קשה לו להסתפק.. כי כל פעם הוא ממצא את מה שהוא משיג ואז הוא צריך דבר חדש.

בנוסף, הוא מתמכר לתחושת מילוי הרצון ואז הוא רוצה אותה יותר ויותר.. הוא כל הזמן חייב לעשות משהו בשביל זה. בדיוק כמו סמים, ככל שאתה עושה יותר ככה אתה מתמכר יותר וזה פחות משפיע עליך מפעם לפעם.

אולי בגלל זה קוראים לזה סם החיים וסם המוות.

נכון, כי כלום לא מחוייב ואפשר לשנות הכל. וזה רק עניין של מודעות כי ככל שהאדם פחות מודע, ככה הוא יותר מוגבל בבחירת התגובות שלו, יש לו פחות אפשרויות, אם בכלל, הוא יותר מותנה.

יש פה דוגמא לדבר והיפוכו: אם האדם לא מודע בכלל ואין לו אפשרויות תגובה אז יש לו אפשרות אחת כל פעם ואין לו בעיה או התלבטות. מצד שני, אם אדם מודע לחלוטין, אז הוא יודע שכל האפשויות הן אותו דבר ולא באמת משנה מה יבחר וגם אז אין לו בעיה. מה שנקרא, באחדות עם המציאות.

לא ראיתי את כל ההודעות... יש תמיד אילוצים של המציאות, כבר אמרתי.. אבל כלום לא מחוייב בפני עצמו.. האדם פועל לפי הגדרות שלו.. למשל יש אחד שחותכים אותו בכביש והוא מתעצבן ויש את זה שצוחק או מתעלם. ולכל אחד יש את כל האפשרויות. אפילו בשביל שתברח מסכנה או תאכל, דורש שתרצה לחיות בכלל.

העיניין הוא שאדם מחוייב לעשות את מה שהוא רוצה אחרת הוא סובל.. והוא עושה את מה שהוא עושה בשביל להרגיש טוב=תחושת מילוי הרצון..

להאמין, זו מילה שאומרת שאתה לא יודע אם מה שאתה מאמין בו נכון או לא, אבל.. אתה יודע שאפשרי שזה נכון ואפשרי שלא. אז זה טוב מאוד להאמין שאתה יכול להצליח במשהו, אחרת לא תעשה כלום.

לדעתי, לא צריך להיות מקום לאמונה כי אדם צריך "לדעת" שהכל אפשרי ושהוא יכול הכל עד שלא יוכח לו אחרת. אפשרי שהוא יצליח בכל דבר, אם הוא ידע / יאמין שהוא מסוגל ויעשה את מה שצריך בשביל זה.

תקווה, למה את עושה את מה שאת רוצה?

ואת יכולה לא לעשות את מה שאת רוצה?

טוב להאמין שהשמש תזרח אבל עוד יותר טוב גם לדעת שזו רק אמונה וזה לא מחוייב, כמו כל דבר. כי אז האדם לא באמת מצפה, לא מתאכזב והוא חופשי להיות ולעשות מה שבא לו.

תקווה אם כוח עליון וגם אם לא, הרי את אפילו לא יכולה להתחייב שהשמש תזרח מחר... לא יכולה להיות בטוחה.

אם יש כוח עליון אז הוא יכול גם לכבות הכל. ומבחינתך, בשביל להיות בטוחה שהשמש תזרח מחר, את קודם צריכה להתעורר מחר.

ובכל זאת, את גם משפיעה על הכל וגם תלויה בהכל.. את יכולה לעשות ולחשוב מה שבא לך אבל את לא יכולה להיות בטוחה ב100% מה יהיה בעוד רגע.

אליעד כבר דיבר על זה אין ספור פעמים.. אבל, ביטחון עצמי כן קשור לידיעה מוגדרת. יותר מזה, הבטחון העצמי תלוי בכמה אתה רוצה את הדבר, שזה בעצם, עד כמה אתה חסר את הדבר. אז ככל שאתה רוצה את הדבר, ככל שאתה חסר אותו, ככה יותר חשובה לך התוצאה.. וככל שהתוצאה חשובה לך יותר, ככה אתה חסר ביטחון לגביה.

לדוגמא: אם יש לי ידיעה מוגדרת שאני לא רוצה להרגיש רע.. ושלהיות לבד זה רע.. אז אני לא רוצה להיות לבד, אני רוצה זוגיות ועכשיו יש לי גם ידיעה מוגדרת איך זוגיות טובה אמורה להיות... עכשיו אני רוצה את כל זה, כל מה שאני יודע, והתוצאה חשובה לי, כי אם תהיה לי תהיה הזוגיות שאני רוצה, יהיה לי טוב.. ואם לא יהיה מה שאני רוצה (יהיה מה שאני לא רוצה) אז יהיה לי רע. ואז אני חסר בטחון כי התוצאה חשובה לי ואני לא יודע מה יקרה.

הידיעה המוגדרת קובעת את החוויה ומשפיעה על הכל. אם אני יודע שאני חייב להשיג את הדבר ואם לא אז יהיה לי רע.. אז אני חסר ביטחון לגבי אם אני אשיג אותו או לא. ואם הדבר לא כל כך חשוב לי אז אני גם פחות חסר בטחון לגבי זה כי פחות משנה לי התוצאה.

אם נבין שאין ביטחון בשום דבר, שבכל דבר יש חוסר ואף פעם אי אפשר להיות בטוח בכלום.. ושזה גם לא באמת משנה.. אז נשתחרר מחוסר ביטחון כי נשתחרר מהרצון להיות בטוח במה שיכול לקרות. האמת היא ששום דבר לא בטוח, לא קבוע ולא מוחלט.

גלית, ניסיתי לעקוב אחרי ההתכתבויות.. לא קל ולא מצאתי את השאלה הראשונית. מצאתי את ניסיון ההיפוך הראשון שלך והוא נכון במידה מסויימת, אבל את לא חווה את זה כי לא באמת לקחת את הרע שבזה והפכת אותו עצמו. אני אשמח שתנסחי מחדש בדיוק את מה שבא לנו להבין..

אני חושב שאם אחד הצדדים מקבל את השני באמת ללא תנאים כלל, אין בכלל שאלה. אחדות.

אלירן, מחוייב שתתבייש וזה לא תלוי בך? כל הרגשות שלך נובעות מהגדרות בשכל שלך (מודע או תת). אני יכול לומר על עצמי שפעם הייתי מתבייש בהרבה מצבים וחסר בטחון לגבי הרבה דברים. אבל רציתי לפתור ופתרתי את רוב הדברים.

הכל זה דבר אחד. אפשר לראות את זה כמעט באופן מלא במדע, אני מאמין שאיליה יסכים איתי שכל החומר וכל דבר שניתן לדבר עליו עשוי מאותה אנרגיה וכל צורה היא תדר שונה של אותה האנרגיה. אבל הם לא יודעים מה זו אנרגיה.. וההנחה הכי טובה שלהם היא שזה מידע או תודעה. זה הכל דבר אחד איך שלא נסתכל, אם נסתכל פנימה. הכל חומר דימיוני.

זה נכון, בתנאי שאתה תמיד שואל מה האמת ולא מאמין לכלום כולל לא לשכל שלך ולרעיון שתמצא תשובה שיכלית או הגיונית.

אני מסכים עם משיפז. אם אתה רוצה להבין משהו, אתה צריך לשאול. חוץ מזה אם אי אפשר לשאול עליה כלום אז מה שאלת?

בהחלט אורי, מבין אותך. אני רק חושב שאדם שלא מבין באותה רמה כמוך עלול לתפוס דבר שגוי.

מה שבטוח זה שהאסימונים לא נפלו רק כי שמעו משהו.

בסוף אלוהים הוא כלום, המטרה צריכה להיות בירור האמת יותר מחווית האלוהים. זו יכולה להיות האחזות בעייתית. בכל מקרה זה עונג לקרוא את הפוסט הזה. שירבו כמוהו!

שיש להם עוד כמה חברים מעניינים שצריך לקחת את כולם, לערבב אותם ביחד ולקרוא לזה כלום (-:

ו..

פַּנְתֶאִיזְם - היא תפיסת עולם שעל פיה האל מצוי בכול; האל והטבע הם ישויות זהות. הפנתאיזם דוחה בעצם את האמונה באלוהות על - טבעית או חיצונית ליקום (טרנסצנדנטית).

עוד אחד נחמד

אגנוסטיות, או אגנוסטיציזם היא השקפה פילוסופית שלפיה אין להניח או להסיק דבר לגבי דברים או גורמים שקיומם עדיין לא הוכח, כאשר הכוונה היא, שאין להניח שהם בכלל אינם קיימים או להצמד לאמונה שהם אכן קיימים. בהקשר של האמונה באלוהים, על פי ההשקפה האגנוסטית, אין שלילה מוחלטת של קיומו האפשרי של האלוהים, אך היא גורסת שאין באפשרות האדם והמדע להוכיח אם דבר כמו אלוהים אכן קיים או אינו קיים ואם כל דבר אחר בעולם הרוחני שנמצא מעבר לטבע ולתפיסה החושית אכן קיים או לא. השקפה זו מתייחסת בעיקר לאלוהות, אך גם לכל דבר הנמצא מחוץ להשגת החושים ולהיסק השכלי, ועל פיה, לבעיה לגבי הוכחת קיומו או אי קיומו של האלוהים, אין עדיין פתרון או שאינה ניתנת כלל לפתרון במהותה.

נתקלתי במושג ניהיליזם בויקיפדיה. מומלץ!

ניהיליסטים שוללים ערכים ואמונה מאחר שאלה (לפי השקפתם) נטולי מהות אובייקטיבית. על פי הניהיליזם אמונה מהווה סכנה ליחיד ולחברה מאחר שהיא מחייבת את ביטול ההיגיון ואת השבתת הניתוח הביקורתי. לפי ציטוט ידוע של ניטשה בנושא זה, האמונה היא חוסר רצון לדעת. אמונה מפריעה לעובדות שאנו מעדיפים להדחיק, לעצור מבעדנו להתקדם במסלול המיסטי. משמעותה של אמונה היא "עשה מה שאמרתי לך, כי כך אמרתי". ניהיליזם פוסל גם את האמונה בכוונה או מטרה סופיים. מרבית האמונות והתנועות הפילוסופיות נגועות, על פי הניהיליזם, בטלאולוגיה. כלומר, באמונה בגורל או ייעוד היסטוריים. הטלאולוגיה מנוצלת על ידי רודנים וחולמים אוטופיים כאחד כאמצעי כפייה, וכך מוליכים שולל את האנושות. אלא שעל פי הניהיליסטים אין היום, ומעולם לא היו מטרה או כיוון יחידים ליקום. ההשתחררות מן הטלאולוגיה מעצימה את האדם, ומשחררת אותו לחקור את האמת

סתם, לא צריך לשאוף לכלום חוץ מהאמת

מה האמת... ואם האמת היא שכל דבר נכון באותה מידה שהוא לא נכון, אז...

נכון. שום דבר לא מצביע על כלום. כשתדעי, תדעי.

אבל... כשמתבוננים במשהו, בסוף רואים שאין ידיעה חד משמעית, ואז את יודעת את האמת. זו התשובה החד משמעית.. אבל בניגוד לשאר ההבנות, בזה את בטוחה כמו שלא היית בטוחה אף פעם. לא ניתן לערער את הידיעה הזו כי היא מכילה את כל הידיעות

זה לא באמת שני דברים אלא דבר אחד שחווה את עצמו בצורות שונות

מצד אחד זה נכון.. מצד שני זה לא נכון.. בפועל אין הבדל בין השנייים כי הם אחד

מהצד של היודע.. אני יכול לדבר על כל דבר מכאן ומכאן.. מהצד שלא יודע.. אני רואה דבר אחד, סרט אחד, ולא חווה ידיעה מוגדרת.. אין מה לדעת..

אז שוב, מהצד היודע יש את שני הצדדים לידיעה.. יחד עם זאת אני יודע שזה דבר אחד ולא שניים אז אין מה לדעת..

התשובה עלולה להישמע בעייתית.. אבל מצד אחד אני יודע ומצד שני אני לא יודע כלום

אמונה זה לחשוב שאתה יודע..

ידיעה זה לדעת שאתה לא יודע...

אבל זו הידיעה האמיתית

זה בדיוק העיניין, עד שלא נדע דבר זו, כביכול, רק אמונה. אם אתה אומר שאתה בטוח במשהו.. שהוא ככה מבלי שבדקת, זו אמונה ושקר, כי אתה לא באמת יודע. אבל אם אתה אומר שאולי זה ככה, זו האמת. אם אתה יודע את כל האפשרויות זו האמת, אתה לא יודע מה יקרה..

זה לא ויכוח. את יודעת שאני אוהב לדבר איתך כי אמיתית! מדובר בעיקרון תפיסתי חשוב מאוד.

זה נכון. אבל אם אני אומר שהוא יכול להיות טעים ויכול להיות שלא.. זו ידיעה או אמונה?

אבל כל הידיעות שלך עד היום באו בעקבות התנסות, זה אומר שהם אמיתיות?

אתי ידיעת אמת זו ידיעה של שני הצדדים. זאת אומרת שוודעות זה חוסר וודאות.

חחחח זה שהיא תהיה טעימה, זו אמונה. זה שהיא כנראה תהיה טעימה (בגלל ניסיון קודם) אבל בכל זאת קיימת האפשרות שלא, זו ידיעה. רואה את ההבדל?קבל את הספרים המומלצים עבורך שיביאו גם לך הצלחה ואושר אמיתיים בכל תחומי החיים!
לזמן מוגבל!   1 ספר 125 ש"ח   2 ספרים 200 ש"ח   4 הספרים 250 ש"ח   050-3331-331
שקט נפשי אמיתי - הספר על: איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? איך להתמודד עם בדידות? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם עצבות? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך להתמודד עם לחץ? מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? כעס ועצבים? דיכאון? איך להשיג איזון נפשי? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם אכזבות? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך להתמודד עם ocd / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית ועוד...

הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך לשתול מחשבות? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך לקבל החלטות? איך להצליח בראיון עבודה? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך לפתח יכולות חשיבה? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך להצליח בזוגיות? איך לעשות יותר כסף? איך לנהל את הזמן? איך להעביר ביקורת בונה? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך להיגמל מהימורים? איך לשנות תכונות אופי? איך לא להישחק בעבודה? איך לשפר את הזיכרון? איך להתמודד עם גירושין? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך לחנך ילדים? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך למכור מוצר ללקוחות? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך ליצור אהבה? איך לפרש חלומות? איך למצוא זוגיות? איך להיות מאושר ושמח? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך להשיג ביטחון עצמי? איך להאמין בעצמך? איך להעריך את עצמך ועוד...

להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: האם לדומם יש תודעה? למה יש רע וסבל בעולם? האם אפשר לדעת הכל? מה יש מעבר לזמן ולמקום? מהי תכלית ומשמעות החיים? למה העולם קיים? בשביל מה לחיות? האם יש אמת מוחלטת? איך נוצר העולם? מי ברא את אלוהים? האם המציאות היא טובה או רעה? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? למה לא להתאבד? איך נוצר העולם? האם יש הבדל בין חלום למציאות? למה יש רע בעולם? האם הכל אפשרי? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? איך להיות הכי חכם בעולם? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? אולי אנחנו במטריקס? האם באמת הכל לטובה? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? איך להיות מאושר? האם יש משמעות לחיים? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? האם יש או אין אלוהים? מה המשמעות של החיים? איך להנות בחיים? האם יש בחירה חופשית? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות ועוד...

לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?

זוגיות ומערכות יחסים: זוגיות - ראשי זוגיות - כל הנושאים בגידות - כל הנושאים זוגיות טיפול זוגי בעיות בזוגיות גירושים להתגרש לגרום לבחורה פרידה לשכוח מישהו בגידות אחרי בגידה אקסים - כל הנושאים אקסים והחזרת אהבה - ראשי לגרום למישהו לאהוב אותך להתחיל עם בחורה פחד גישה דייטים למצוא זוגיות התאמה זוגית סקס מיניות חשק מיני משיכה פורנו התמכרות למין גמילה מסקס זהות מינית נטייה מינית הומוסקסואליות טרנסקסואליות טיפולי המרה א מיניות
חרדות ופחדים: חרדות ודיכאון - ראשי חרדות / פחדים - כל הנושאים חרדות פחדים פוביות פרנויה התקף חרדה תרופות נגד חרדה פחד קהל חרדת בחינות פחד מדחייה חרדת מוות פחד למות פחד מנטישה חרדה חברתית חרדה דתית פחד גישה פחד להתחיל עם בחורה פחד מכישלון
ביטחון הערכה ואהבה עצמית: ביטחון והערכה - ראשי אהבה עצמית הערכה עצמית ביטחון עצמי כעס עצמי שנאה עצמית קבלה עצמית אמונה עצמית ביישנות רגשות אשם אמונה עצמית
שכנוע / מכירות: שכנוע - ראשי איך לשכנע מישהו - כל הנושאים שכנוע לשכנע לקוחות מוצר למכור מכירות לקרוא מחשבות מניפולציות התנגדויות מכירה למכור מוצר יקר לשתול מחשבות להשפיע רטוריקה לגרום ללקוח הזדהות אנשי מכירות שכנוע עצמי דיבייטינג סוגסטיות לשכנע בחורות לשכנע ילדים התניה ראפור Nlp
ניהול למנהלים: ניהול למנהלים - כל הנושאים ניהול עובדים ניהול עובדים לשכנע עובדים לפטר עובדים משכורת לקוחות לשכנע לקוחות לסגור עסקה מוצרים לתמחר עסקים הקמת עסק לראיין ולהתראיין קריירה יעוץ פוליטי יעוץ תקשורתי ניהול משא ומתן קבלת החלטות - ראשי החלטות ולהחליט - כל הנושאים איך לקבל החלטה
יום יומי: התמודדות / להתמודד - כל הנושאים רגשות / תחושות - כל הנושאים להרגיש טוב / להרגיש רע - כל הנושאים רגשות הרגלים שינוי התנהגות שינוי הרגלים שינוי חשיבה אובססיות התמכרויות גמילה מחשבות טורדניות עישון - כל הנושאים עישון דיאטה ספורט תזונה בריאות התמכרות למין Ocd טורדנות כפייתיות דחיינות עצלנות שעמום סמים - כל הנושאים סמים ייאוש כעס לחץ מתח נפשי עצבנות דיכאון התאבדות אובדנות בדידות בעיות התמודדות כאבים אובדן התמודדות עם בעיות עצבות שליליות חשיבה שלילית ביקורת החלטות איך להחליט
חינוך ילדים והורות: חינוך ילדים - ראשי הדרכת הורים הורים יחסי הורים וילדים לחנך ילדים לשכנע ילדים להביא ילדים ילדים מתבגרים הפרעות קשב וריכוז של ילדים התנהגות של ילדים ענישה אלימות ילדים חרדות ילדים אוטיזם
אושר חיוביות ואהבה: אושר - ראשי חשיבה חיובית - ראשי אהבה - ראשי אהבה והתאהבות - כל הנושאים שמחה אושר להיות מאושר הנאה חיוביות חשיבה חיובית אהבה לאהוב אהבה עצמית התאהבות לגרום למישהו לאהוב אותך להתאהב להפסיק לאהוב החזרת אהבה
הפרעות נפשיות: הפרעות נפשיות - כל הנושאים הפרעות נפשיות פסיכיאטריה מחלות נפש פסיכוזה סכיזופרניה הפרעת אישיות טראומה פוסט טראומה אוטיזם טיפול תרופתי כדורים אישיות גבולית פיצול אישיות דה פרסונליזציה דיסוציאציה שמיעת קולות קשב וריכוז מאניה דיפרסיה ניתוקים פרנויות הפרעת...
רוחניות ומודעות: רוחניות ומודעות - ראשי רוחניות מודעות עצמית הארה הארה רוחנית מורים רוחניים מורה רוחני תת מודע חומריות גשמיות חיפוש רוחני משמעות החיים - ראשי משמעות החיים מטרת החיים משחק החיים תכלית החיים צמחונות
התפתחות והצלחה: הצלחה - ראשי הצלחה / להצליח - כל הנושאים לפתח את השכל התפתחות אישית מוטיבציה כישלון מטרות הצלחה להצליח התמדה השגת מטרות יצירתיות לפתח שיחה תקשורת בין אישית
כסף ולהתעשר: כסף - ראשי כסף - כל הנושאים כסף אושר וכסף לעשות כסף להתעשר כסף בקלות להרוויח שוק ההון בחירת קריירה
סודות החיים: אלוהים - ראשי בריאת העולם - ראשי בחירה חופשית - ראשי להיות אלוהים - ראשי אלוהים - כל הנושאים בחירה - כל הנושאים אלוהים להיות אלוהים האם יש אלוהים מי ברא את אלוהים בריאת העולם המפץ הגדול פיזיקה החושים מי ברא את העולם יקומים מקבילים בחירה חופשית האם יש בחירה דטרמיניזם הספר להיות אלוהים מה זה להיות אלוהים
מושגים כללי: מילון מושגים מחשבות - כל הנושאים רצונות - כל הנושאים אין הבדל בין יש לאין מהות מהות וצורה מחוייב ואפשרי הנחות יסוד להטיל ספק אחדות ונפרדות אחדות שקרית שלמות אין סוף זמן ומקום הרצון שורש הרצון הכל אחד חסרונות ויתרונות מוחלטות צמצום פרדוקס קבלה מחוייב המציאות אפשרי המציאות עובדה ופירוש סיבה ותוצאה סיבתיות אקראיות ניתוח סיבתיות לוגיקה אמת שקר להיצמד לאמת אמת מוחלטת אובייקטיביות וודאות מציאות אחדות נפרדות טוב ורע יש ואין הפכים פוטנציאל
יהדות ודת: דת ויהדות - ראשי יהדות שמירת מצוות שכר ועונש חזרה בתשובה חזרה בשאלה דתיים אמונה באלוהים אתאיזם אמיתות התורה תורה מול מדע מי כתב את התורה
רבי נחמן וברסלב: רבי נחמן מברסלב ליקוטי מוהרן סיפורי מעשיות ברסלב
שיטות טיפול: טיפול - כל הנושאים טיפול cbt טיפול nlp טיפול ocd טיפול בדמיון מודרך טיפול בהיפנוזה טיפול בהצפה טיפול בחשיפה טיפול דינמי טיפול היפנוטי טיפול הכרתי טיפול התנהגותי טיפול נפשי טיפול עצמי טיפול פסיכדלי טיפול פסיכולוגי טיפול פסיכותרפי טיפול פסיכיאטרי טיפול קוגניטיבי טיפול קצר מועד טיפול רגשי טיפול שכלי טיפול תרופתי Nlp אימון אישי תת מודע גישור הילד הפנימי חשיבה חיובית ביירון קייטי האופונופונו טיפול זוגי פסיכולוגיה פסיכיאטרים היפנוזה מיסטיקה גרפולוגיה אסטרולוגיה תקשור נומרולוגיה סיינטולוגיה


נושאים מומלצים לעיונך...

קבל תכנים נוספים שיעניינו אותך...
האתר www.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא מאמן זוגי, אימון אישי קואצ'ינג, אימון אישי קריירה, קואצ'ר לזוגיות, מטפל התנהגותי קוגניטיבי, מאמן אישי למתבגרים, קואצינג מומלץ, מורה רוחני, מאמן אישי ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה / ייעוץ טלפוני / הזמנת הספרים - חייג: 050-3331-331

© כל הזכויות שמורות לאתר www.EIP.co.il בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים, ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.

האתר נבנה על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.2656 שניות
עכשיו 26_08_2019 השעה 07:36:58
wesi1