הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן

להצטרף לחברים באתר!
קבל ייעוץ בכל תחום!
ישירות מאליעד כהן!
אין בעיה! יש פתרון!
לקבלת ייעוץ חייג:
050-3331-331
הדף Facebook
הקבוצה Facebook
הדף Facebook
הקבוצה Facebook
רשימת התגובות האחרונות של: משיפז
דיונים גם בפייסבוק בקבוצה שלנו: וגם בדף שלנו:


ברצוני להמליץ לכולם על הספרים של אליעד כהן!

"מי אני?" שאלתי את עצמי, "מה מניע אותי בחיים? למה כל זה קרה לי?

ספרים אלה הותירו אותי מלאה תובנות, כיוון שאני אוהבת לקרוא על נושאים מגוונים מחיי היום יום המנותחים בצורה מעמיקה, וללמוד מהם על חיי שלי. בספרים מצאתי את התשובות לשאלות המהותיות ביותר בחיי.

תודה למחבר הספר על השחרור.

מימני: משיפז מרקו

לירן אתה יכול לשאול: מי אמר שיש חיסרון? ומילוי? ואז תבחין שזה רק רעיון... ואז תשאל: האם המחשבה הזו קשורה לחיסרון? ואז תראה שהמחשבה עצמה היא המילוי לחיסרון. כך שללא מחשבות לא היו חסרונות. ללא רצונות לא היו חסרונות.

אהבתי את ההרצאה בה אליעד פרש את הכתוב בספר - ליקוטי מוהר"ן..."השגת הבורא זה בלי שום שכל... בשביל אהבת השם צריכים לעשות דברים שנראים משוגעים... כשאתה מנסה להבין את עצמך אתה צריך לנסות לחשוב בשיגעון, פרקטית אל - תפחד להביא רעיונות שהם משוגעים, תחשוב על דברים שכאילו לא יכולים להיות... להסכים לבדוק גם דברים שנראים לך שיגעון... חולה אהבה צריך להיות משוגע לדבר בלי שום תנאים... !!!!!!!! " ממליצה להקשיב להרצאה. לירן, ירקרקת ואורן, כל המתענינים בפרושים של ליקוטי מוהרן. וכולם פה באתר.

הדו - שיח של אליעד, עם הבחור הדתי חרדי שהשתתף היה: מאלף (-: צפיתי בבחור מהצד, במהלך הקשבתו לאליעד, הוא הקשיב בפה פעור, בהלם (-: לא האמין והאמין למה ששמע (-:. היתה אוירה מיוחדת.

דימוי חדש שהיה בכתוב: "אתה צריך להתנהג כ - עבד"... בן שאוהב את אביו כל כך עד שהוא מתנהג כמו עבד מחמת האהבה לא מחמת הדיכאון... למרות הפריבילגיה של הבן מלך להתנהג כמו שבא לו, הוא משליך עצמו "לעבדות " - משליך את כל חוכמתו, ואז מתגלה לו - כל המלכות, להיות מלך (-:

אם אתה מנסה להבין את עצמך, והיגעת למבוי סתום... - רבי נחמן אומר: תהיה מוכן להשתגע!!!!

להתבונן באחרים זה עיניין אחד ולהיות מי שאתה זה עיניין נוסף... השאלה אם יש שאלה? (-:

דודו הוא דוגמא לאדם שיפוטי לאללה (-: וסופו היה עיניין של זמן.

מה שאני אומרת זה פשוט להיות בלי לחפש מה להיות או מימה ליהנות, הרי כולנו נמשכים בטבענו לטוב ובורחים מהרע... אז זה מימילא קורה אבל החוכמה היא להבין שזה ככה ולקבל בו זמנית את כל המצב בלי להגדיר אותו. אלא להיות בו.

מן הסכמה למה שקורה. בלי פרשנות של השכל. ואז כמו שאומר הפסוק (-: : "מה שבא ברוך הבא "

קותי - להיות בזה פשוט. וזה כולל הכל כלול במצב אחד.

ותפסיק להשתדל, פשוט תהיה מי שאתה בלי מאמץ, את החרה תוריד מעצמך (-: ואז תהיה משוחרר.

קותי אתה נהנתן עצום (-: ולכן אני מציעה לך במקום לבכות ולהתלונן מהחרה, פשוט לחיות גם איתו. בלי לקטר עליו.

מי שנהנתן ומוכן לחוות גם את הרע שיש בו זמנית נהנה יותר (-: יש לנהנתן אפשרות רק ליהנות או רק לסבול או גם וגם בו זמנית, הכל תלוי בהבנה של האדם את עצמו ואת האפשרויות. ואז נפתחת האפשרות פשוט להיות, ומה שקורה קורה ללא מחשבה שיפוט או שאלה. זו נהנתנות באמת (-:

מודה לך אליעד על שהסברת לי בצורה ברורה, והצלחתי להבין את מה שהסברת על 2 הצרכים המנוגדים: 1:הצורך בחופש, ולאהוב את כולם 2: הצורך להרגיש ייחודי ושאוהבים רק אותי. הבנתי את המקום בו אני נמצאת ואת ההיפוך.

דבורה, אם שאל... והבין, השחרור קורה. החוכמה היא שהשחרור יהיה תמידי ונצחי. בכל אופן יכול להיות שהשחרור יקרה למקרה ספציפי ואחר כך יגיע מקרה נוסף, בו הוא ישאל שוב... עד שיבין באמת.

דבורה, באופן טבעי אדם שמרגיש הרגשה לא טובה, מכל סוג שהוא, שואל את עצמו את הפסיכולוג וכדומה... למה? איך? אבל בכל המקרים זה לא עוזר לו לא להרגיש אומלל, מה שכדאי שיבדוק היא בדיקה אשר מאחוריה עומד הרעיון שכל פרט במציאות כפוף לכלל בו הוא מצוי. למשל אם אדם מרגיש אומלל, שיבדוק בהכללה, למה הוא רוצה שהמציאות תהיה אחרת מימה שהיא? כי הרי האומללות שלו כרגע יכולה להיות אומללות מימשהו אחר ברגע אחר, אז על מנת לקצר את הדרך של הברורים, פשוט לשאול על הכלל כי כמו שאמרתי: כל פרט כפוף לכלל בו הוא מצוי.

ואני הייתי לוקחת את המשפט לכיוון נוסף, הבעיה של האומלל היא לא עודף זמן או חוסר זמן ואף לא הרגשת האומללות אלא הבעיה היא שהמציאות של אותו אחד שחווה מה שהוא חווה היא שונה מהמציאות אותה היה רוצה. דיסוננס קוגניטיבי (-: והפיתרון...

אין הבדל אבל מה משנים כל הדיבורים אם הרגע האמיתי הוא שונה מכל הגדרה שתבחר. ולא אמרתי שבשלמות אין פחד. אמרתי שיש השלמה עם הפחד ולכן אין פחד. וגם הפחד - הוא הנוכחות שלך. בסופו של דבר הכל דיבורים והאמת ומה שמביא איתו הרגע הנוכחי אין לו קשר למה שמדובר כאן. האמת שונה בתכלית.

החיוך הוא שבמציאות - הגם וגם וגם.. לא קיים (-:...

ענבל את כבר פתרת לגמרי את האני שלך? את יותר אינך נכנסת להגדרות ומצבי חשיבה ורוח משונות?

יכול להיות שלהיות שלם פירושו שאין הבדל בינך לבין מושא הצפייה שלך. אתה לא מקביל - אלא אתה חלק ממנו והוא חלק ממך. אפילו שאתם גופות נפרדים. אתה מרגיש שהרוח שלכם היא אחת. ובהרגשה כזו איננסיבית - אין מרגיש נפרד - מה שהוא מרגיש - זה אתה מרגיש - ולכן זה להיות שלם. ואתה יכול להיות שלם ככה - רק אם אתה לא פוחד להרגיש כאב - כי מסביב יש הרבה כאב - ומי שלא פוחד להריגש כאב - הופך את המר למתוק.

וזה קורה כשהאוקטבה מסתיימת...

הכוונה כשמגיעים לקצה של עצמך בנקודת הנושא של היצירה (כמו במוזיקה)

קובי, האישה המתאימה לך ביותר תופיע כאשר תהיה מוכן לצעוד באמת לחיבור. כשמשהו בך יהיה מוכן להרפות מההגדרות והפחדים והשאלות, כשתהיה מוכן לחוות את עצמך עד הסוף. אתה תרגיש שזה זה ללא ספקות, אולי בהתחלה יעלו בך פחדים ואינטרסים אבל אם תהיה אמיתי עם עצמך, תגלה בך נקודה שאין לה הפך, אין שם שאלה של בחירה זה פשוט זה, אתה תרגיש.

מושכת, מושך, וכל ההגדרות החיצוניות, להן אנו רגילים לא קיימים יותר. כי החיבור הוא מעבר לגוף המתגלה לנו ב - 5 חושים. חיבור היא ידיעה פנימית עמוקה.

המקום של הרחמים העצמיים בתוכנו, המקום הבכיני, שלא מרוצה, שרודף אחרי האושר האינסופי שמגיע לו, לא מוכן להרגיש סבל אפילו לא קטן. היות וה"מטרה" הסופית היא להכיל הכל בו זמנית, הכוונה להכיל את עצמנו בכל הצורות האפשריות, המקום בנו ששוקל, כמה סבל אני סובל, וכל החשבונאות הפנימית של אותה נקודה מתלוננת - כמה מגיע לי סבל? כמה אני סובלת? כמה סבל יש בעולם? משגעת אותנו ומרחיקה אותנו מעצמנו. מה זה משנה לך למה את מרגישה סבל של 8 ובעצם סבלת 2 ? חחחחח זה הזוי - אני מדברת מינסיון, הייתי בסרט הזה (-: זו הרצאה שאליעד עשה איתי בקבוצה. תביני על מה את נתקעת בנסיונות להבין את האחוזים... זה הרי חלק מהמקום של הרחמים העצמיים שמפריע לך להתחבר לאמת.

גם אני מטפלת: נטורופטית, דיאטנית, ומטפלת בקידום נוער (-: אז מה עושים? אולי נקים עסק יחד?

הכוונה שלי, שברגע שטוב אז טוב, יש בטוב שייכות אי שייכות, ביטחון אי בטחון... הכל וכלום. פשוט טוב.

כמו שאמרת: כשאת מרגישה טוב לא מעניין אותך כלום יותר (-: הכל נשכח. הכל נגלה כשמופיעים - פחדים וכל הרגשות החוצצים את הטוב מלהיות.

עמנואל, תחושת השיכות היא תחושה טבעית, פחדים מסתירים את התחושה הטבעית. מסכימה איתך שבהתבודדות עם עצמך ניתן לחזור לתחושת הביטחון הטבעית לכולם.

התגובות שלכם / כן, מגוונות ומאפשרות לי הסתכלות רחבה בנושא אשר העלתי. כשהעלתי את השאלה, התשובה במוח שלי היתה מצומצמת, בעזרת התשובות האפשריות אותן העלתם כאן, אני זוכה לאפשרות להתבונן בשכל רחב יותר על הבעיה=שאלה ששאלתי, בעצם אני מתיחסת לתשובות שלכם כתשובות של המוח שלי, ומה שאני עושה כשלב נוסף בתוכי זה מבררת את התשובות שלכם כאילו הן מחשבות שעולות במוחי. ככה אני לא שופטת וקוטלת את התשובה אלא מחזקת את ההבנה שהשכל שמתגלה מולי הוא שלי.

אני מופתעת ומתרשמת מכל תשובה אשר צצה לה כאן... פשוט הנאה להסתכל על כל מה שיש באמת כרגע בתוכי=מחוצה לי.

גלית אהבתי את הפירוט של התמהיל המנצח לגבר חכם ואני חושבת, שאם הגבר "יוצא" שובב (=משובב), לא - צפוי (=מפתיע), לעיתים רך (=מפנק) ולעיתים חותך (=גברי), אז זה מה שמושך. התכונות שלו שבאות לידי ביטוי דרך הכתיבה. וגם החוכמה כשלעצמה מושכת.

נושא לדיון:

מדוע גבר בעל יכולת ביטוי בכתב או בעל פה, נחשב לחכם מושך נשים ומאתגר אותן להיות איתו בקשר זוגי?

ואפשר גם לדון בהפוך: מדוע גבר ללא יכולת ביטוי בכתב או בעל - פה, נחשב לחכם ומושך נשים ומאתגר אותן להיות איתו בקשר זוגי?

התבוננתי בתהליך של אתגר (חבר שלי) מרגע שנחשף למפגשים עם אליעד ועם חברי הקבוצה, בהשתלבות שלו עם כולם ושל כולם איתו. וחוויתי תהליך מתפתח לכיוון של חיבור מהותי יותר. כמו כן חוויתי גםבעצמי שינויים בתהליך ההתפתחותי בקבוצה, הקבוצה נגלתה לי כסביבה אנושית המאפשרת בירור מי אני בעצם.

אהבתי את השיתוף של אליעד בהתנסות האישית שלו להגיע ל"מקום" בו הוא נמצא היום. אליעד סיפר איך אישית זה קרה לו, מה הוא עשה בתוכו על מנת להתפתח ולהבין את הלא מובן.

במפגש האחרון, כל משתתף אשר רצה, שאל שאלה, אליעד ברר כל שאלה והראה את הקשר החיבור המשותף לכל השאלות כולן. מה שאהבתי זה לכל שאלה יש תשובה ספציפית לה וגם משותפת ואחת עם כל התשובות.

ארבעת נקודות המבט על המציאות, מוטיב עליו חוזר אליעד בכל נושא אשר נידון, מאפשר לי הבנה מסודרת של הבעיה, מכמה זויות ואיפשור לברור הבעיה ביחס לעצמי הפנימי.

גלית, אהבתי את ההסתכלות שלך על נקודת היחסיות, אני מבינה וחווה את החיסרון בכל פעולה, מחשבה, הרגשה, בעצם בכל מה שמתגלה בתוכי, הבנתי לאחרונה שעצם היחסיות מתאפשרת בזכות המוחלטות. במילים פשוטות אני אומרת שעצם האפשרות להרגיש אומלל או מאושר בזכות אחיזה באיזה דימיון שיש לי בראש... מגלה את הממשות שקיימת בבסיס, בשורש, אני מתכוונת, מגלה שבשורש הכל אחד.

אני יותר ויותר חווה איך השכל מטלטל אותי מצד לצד, מאחיזה אחת לאחיזה אחרת, כמו מטולטלת... מה שאני אומרת שלהגיע להבנה מוחלטת זה בחוויה שלי להיות טוטלי בכל תזוזה - אם במחשבה אם בעשיה, לדוגמא: כשאני עושה משהו בטוטליות אני ממצה אותו ואין יותר שאלה!! הכל נשלם ומושלם. אני יותר ויותר מבינה שהתרגול הכי מהיר להבנת האחדות הוא התירגול של עשיה טוטלית כל רגע, הכוונה גם במחשבה בהרגשה. כשאני עושה משהו בטוטליות, אני לגמרי בעשיה, אין לי שם מחשבה, כאילו אני במקום ללא זמן ומרחב.. המוח המחשבה חוזרת רק כשסיימתי... גלית, את שאלת מה דעתנו האם אפשר למצוא משמעות בלי להיות פעילים? בחוויה שלי את מה שקורה לי, אני חושבת שהשאלה שלך לא נכונה, כי הקיום שלך הוא הפעולה והמשמעות (-: לפי הבנתי החוכמה היא להבין את זה בטוטליות ואז סיימנו (-:

מדליין, אני חושבת שזה בסדר שגבר או אישה ירגישו שהם מוותרים, למען האחר - הכוונה שהם מסכימים לצמצם את הרצון לקבל לעצמם למען האחר ובזה נמדדת אהבתם זה לזו, הרי הגבר מוותר על כל הנשים בעולם למען אהבתו וכך גם האישה... כי אחרת איך ירגישו אהבה? ומהי הזוגיות שתיווצר? זו תהיה מערכת של נוחות... לוותר למען האחר שהוא בן או בת הזוג זה הכרח לקשר בריא... כמו כן הקיום עצמו הוא ויתור על האי קיום... הבעיה היא להבין מהו בעצם הוויתור, ושהויתור הוא ויתור מטרתי למען יצירת שדה משותף של אהבה. ויש עוד עומקים לברר ולהבין שהויתור הוא הכרח ופשוט קורה במציאות בכלל, ואפילו ככל שמתקדמים לאהבה יש יותר ויתור ויחד עם זאת יותר אהבה. ואפשר עוד להעמיק...

מדליין לגבי הרק גברים צריכים חופש אני מבינה מה את אומרת ואכן מהכרות שלי עם עצמי כך גם החוויה שלי, אבל מן הסתם יש מינונים לכל אדם... גם לנשים. ואפשר לבדוק מהי המילה צריכים...? ומהו החופש עליו אנחנו מדברות...: )) )

אורי, איך הגעת למסקנה שכתבת??? ואני מצטטת אותך: " ההבחנה שלך נכונה רק עבור נשים לא חכמות. נשים חכמות מבינות שגבר זה לא מכונה שאפשר רק לנצל אותה, אלא עליה לתת לו תחושה טובה."

ושי: איך הגעת מהכתוב למסקנה שלך, ואני מצטטת אותך: "למה את צריכה מכונה שתגיד לך אני אוהב אותך אני לא יכול בלעדייך את חיי בלעדייך אני לא קיים אני אוהב אותך"... מי אמר שאני התכוונתי למכונה כזאת? (: ))

לחוות אהבה בזוגיות זה אומר:

להרגיש אהבה מכך שאתה מוכן לסבול את כל הסבל שבעולם למענה.

רובנו, מחפשים אהבה בלי עלויות... חחחח

אין חיה כזו.

לאהוב אישה, פרושו שאתה מוכן לחוות צימצום למען האהבה לאישה... וכך גם מצד האישה לגבר.

גבר ואישה אשר מבינים שהם רוצים לחוות אהבה בזוגיות, צריכים להיות מוכנים לצמצם עצמם למען הזוגיות. להסכים לתנאים בינהם.

זה גם אומר: לאהוב את הרצון של עצמך ליהנות מהחיסרון...

להיות בזוגיות זה בעצם לוותר על החופש שלך ובתמורה מקבלים יתרונות מסויימים.

צריך 2 שיבינו אחד את השני כל כך טוב על מנת שיוכלו ליישם את מה שכתבתי.

אני מבינה זאת בוודאות!! הבעיה שלא היה לי גבר שמבין את הרעיון.

ואולי הבין והיה קמצן בהבנות ובשיתופן ואולי פחד ואולי... מה שכן יש גברים חכמים שמוכנים להחשף לשתף לתת...

להיות בזוגיות זה בעצם לוותר על החופש שלך ובתמורה אתה מקבל יתרונות מסויימים.

ככל שגבר ואישה מוכנים לוותר על החופש שלהם יש סיכויי שימצאו זוגיות או שישפרו את מה שמצאו.

תובנות שלי מהמפגש המהמם היום:

אשתף אותכם בכמה תובנות, אשר הצלחתי להבין במפגש היום והטרידו אותי, וזאת תודות לאליעד ול - חברים אהובים, ואוהבים אשר נכחו במפגש (-:

גברים רבים, נדמה להם שנשים רוצות לקחת מהם את החופש שלהם.

אני אישית חוויתי תלונה זו וכן גברים אשר שוחחתי איתם התלוננו על כך.

הסיבה לחוויה זו, של רובם הגדול של הגברים היא: שבאמת האישה רוצה לקחת מהם את החופש!! (: )

הסיבה לרצון הזה של הנשים היא: שהן רוצות שהגבר יראה להן שהוא אוהב אותן וסובל אותן גם כשלא בא לו ולא מתחשק לו (-:

הן בעצם אומרות לגבר כך: גבר יקר שלי, בא נראה שאתה מוכן לצמצם עצמך עבורי, בא נראה אם תמשיך לאהוב אותי ולהיות איתי גם כשהתעיפת מימני.

בא תראה לי שאתה מוותר על החופש שלך, תסכים להיות בהיפוך הרצון שלך, ותישאר בו. תכיל את זה שאתה שונא בגלל שאתה אוהב.

אישה שזכתה בגבר כזה יש לה גבר אמיתי.

מה קורה כאשר אתה לא יודע כלום?

האם בגלל הידיעות שלך אתה חסר בטחון וכאשר אתה לא יודע כלום ומאבד את ידיעותיך אתה מאבד גם את חוסר הבטחון שלך..

ולמעשה מהמקום של חוסר בטחון אתה מוצא בטחון כי אין אפשרות אחרת?

ואיך מוצאים את הביטחון ללכת אל האי בטחון בביטחון?

שלומי, לפי הבנתי האמת היא בתוכנו כל רגע חדש. ברגע שחווית את באיזושהיא רמה את הלא מוגדר יחד עם המוגדר ואתה מכיל זאת כל רגע, כל ההגדרות הן כבר מימקום של חוויה פנימית שונה, אני לפחות ככה חוווה את זה ואז השאלה המוגדרת יכולה להישאל אבל משהו פנימי יותר "מדריך" והראיה מתחדדת כלומר קוראת הבנה וחוויה של השאלה. אני רוצה לאמר שכל רגע מתרחש - ניתוק וחיבור מחודש. כמו בחדר כושר אתה עובד על השריר עד שהוא מתפתח... ואתה אז יכול להפסיק לעבוד על השריר ולהיות שלם כי הבנת. וכשבא לך פתאום לפתח שוב את השריר אתה פשוט עובד עליו שוב כי זהו רצונך.

ההיפוך של הרעיון: הבסיס לזוגיות חייב להיות משיכה מינית ותשוקה, הוא כפי שכתבת: סקס יכול להיות לך עם כל אחת או אחד, מבלי שזו תהיה זוגיות. זה מקדם אותנו צעד נוסף לשאלה פנימית יותר. אם כן אשאל: מהו הבסיס לחיבור זוגי שאין לו היפוך????

שניכם טועים!! לגבי יחסים עם נשים, אני בעד, כי זה לא משנה עם מי אדם רוצה להגיע לאחדות.. אני אישית מעדיפה יחסים עם גבר והבסיס לזוגיות הוא תשוקה, אבל תשוקה לא גופנית! הבסיס הוא משיכה למשהו אחר... מסכימה שהמשיכה יכולה ואפילו מומלץ שהיא תתבטא חיצונית במיניות ויצריות אבל ההשתוקקות למשהו אחר! כשהתשוקה צונחת אכן הזוגיות צונחת.

ואם לא היתה השתוקקות לגבר או לאישה, אין זוגיות. השתוקקות אני מתכוונת - השתוקקות להבנה וחוויה עמוקה ומלאה וחיבור שלם עם המציאות.

המשיכה המינית היא רק אחת הדרכים להגדיל את ההשתוקקות ל"משהו"... ואיזה סמן דרך לאנשים מסויימים, אבל להניח הנחות שזה בסיס לזוגיות אצל כולם ולעשות הכללה של משהו שאתם לא בטוחים בו זה שקר.

קובי, אני מסכימה איתך לגבי: מי שאין לו את ההבנה של האחדות, איך הוא יכול בכלל לקבל מישהו ללא תנאים. אני עדיין לא בשלמות ולכן מהמקום בו אני נמצאת, העלתי נושא שמעניין וחשוב לי להבינו. אני לא מסכימה איתך שהבסיס לזוגיות הוא תשוקה ומשיכה מינית בלבד, למרות שאין לשני צדדים את ההבנה השלמה של האחדות יכול להיות בסיס לקשר זוגי שלא נשען על תשוקה ומשיכה מינית, אלא שניים אשר מעונינים להגיע להבנת האחדות ומנהלים זוגיות במטרה כזו.

מה קורה אם אחד מבני הזוג מקבל את השני ללא תנאים והשני לא מקבל כמוהו?

אלירן.. אתה אולי חושב שאני מנסה לשנות אותך או להמיר אותך דת. זה ממש לא נכון. ואם אתה מאמין כל כך גדול באלוהים אז למה אתה כאן מנסה למצוא תשובות? אתה לא סותר את עצמך? או שאתה מאמין בו עד הסוף או שלא. אבל אל תרקוד על 2 חתונות.. ואם לך ש מלאך ששומר עליך אז צריך להיות לכולם.. ומי ישמור על המלאכים.. ומי דואג לאלוהים.. ואולי אלוהים הוא בכלל השטן שנתן לך להאצין בכל הסיפור הזה.. בכל אופן - תיהיה קצת יותר אמיתי..

האמת היא - שאתה נתפס באלוהים כי אתה פוחד לחיות את החיים שלך ולהיות מי שבאמת אתה.

אלוהים - בהקשר אליך ולחיים שלך הוא האוייב שלך - כי הוא משאיר אותך במצב שבו אתה נמצא ועוד נותן לך להאמין שככה הוא רוצה שתיהיה. ואם הוא רוצה שתיהיה ככה הוא אלוהים דיי רע לא?

בתורה כתוב תדע את אלוהיך. אל תאמין בו. אם אתה מאמין באלוהים מבלי לדעת אותו אז אתה בעל אמונה זרה. עובד אלילים. ולכן החיים שלך לא זורמים בכיוון שאתה רוצה. אבל אם תדע את אלוהיך לא תאמין באלוהים שאתה מאמין בו עכשיו. אלוהים נתן לך את האופצייה לחיות.. אתה חושב שהוא יושב למעלה ומסתכל עליך כל הזמן כשיש לו ייקום אינסופי לנהל.. ?? הוא עסוק עד למעבר לראש.. ואתה מפיל את החיים שלך עליו. הוא נתן לך חיים. התפקיד שלך זה לחיות. מה עוד אתה רוצה ממנו.. זה לא פייר כלפיו!.

חח האלוהים - שאתה מדבר עליו הוא לא קיים. לימדו אותך להאמין באלוהים כדיי שלא תישאף לשפר את עצמך. ותיהיה תלוי במישהו שאינו קיים. ואם הוא לא קיים - אז איך תשתפר?. תוכיח לי שהוא קיים ואני אשתחווה בפניך (-:

חח ומי שאינו ביישן רוצח או גונב וכו וכו ' בהכרח..?

אלירן.. אני לא באה לשכנע אותך לא להיות ביישן כי אתה לא יכול. כרגע זה מי שאתה. אבל מדוע אתה לא מפקפק במי שאתה? כי לפי זה שאתה כאן מחפש שאלות למענה אתה יודע שאתה לא מגלם בחייך את מי שאתה באמת.. שמשהו יקר ערך נלקח מההוויה שלך ולא נותן לך לפרוח.. משהו שעושה אותך אפלולי.. אז היות ואתה כאן.. תנסה לתת פתח לדברים חדשים ואל תגיד שאני ביישן.. תגיד שאני שעד עכשיו הכרתי היה ביישן (-:

אתה לא חייב לחוות בושה. למה?.. תן לי סיבה אחת הגיונית.. כי אף אחד לא נולד עם בושה ולא מקבל אותה בתורשה. הוא מחונך לזה. יש אתיקה. דברים שמתוך ערנות אתה עושה או לא עושה. אבל בושה - היא מנגנון שהושתל בלב שלך וחוסם אותו מלהביע את עצמו. כך שזה בידך. אם אתה רוצה להמשיך להיות ביישן אז...

אם אתה ביישן אפשר לשלוט בך. החברה מחנכת לביישנות. כי כל דבר שאתה עושה היא נותנת לך לחשוב שהוא לא טוב. וככה לאט לאט אתה פחות מאמין בעצמך ומתבייש בעצמך. ושוכח מי אתה. והולך אחרי אחרים. העיקר שלא תעשה פעולה מעצמך שאולי תגרום לך לבושה.

ענבל: הבהרת, את הכרחיות מאמץ החקירה, על מנת להגיע לשווה=אחד. אוהבת (-:

לאהוב בלי תנאים (-: האם זה אפשרי?? כי אם אתה במצב הזה אז...

אי אפשר לאהוב בלי תנאים. כי לא משנה מה יקרה זה טוב ואז זה לא נקרא אהבה. אם כל חסרונותיך אהובים ואתה אוהב הכל אז אין דבר כזה אהבה בעיניך.

אם משהו טוב ללא תנאים אז גם לא לאכול זה טוב. אבל... הכוונה זה להיות בתנאים ולחוות את זה ללא תנאים. אולי?

להרגיש טוב בלי סיבה בלי תנאים. אני לא אשנא את עצמי ואז אוהב עצמי בלי סיבה.

ענבל: החלק שהיה חסר לי עד שהגבת: "רק החיסרון והמודעות לחיסרון, תביא את ההשוואה ליתרון של ההערכה העצמית " אוהבת גם את התזכורת שלך לפרספקטיבות (-:

אורי, אתה מציע לי להישאר במינוס, הצעתך, לקחת הלוואה? (-:

אתי. מאד אהבתי (: ) את נהדרת.

כאשר אוהב את עצמי בשלמות ואת כל המציאות, אין משמעות יותר למושג הערכה עצמית. או לאהבת חינם (-:. אין אפשרות כזאת שאוהב את עצמי או אעריך את עצמי בלי תנאים. ופרושו לאהוב את הכל שמסביב בלי תנאים. שזה בעצם לא אפשרי כי אז, אין משמעות להערכה עצמית.

בואו, נחזור לשאלה. מהי הדרך, להעריך או לא להעריך את עצמי?

אני אכן ככה חווה, העיניין הוא שלגבי, יש לי "דרישה" תהיי הכי טובה (-: מה שאומר: "את לא מספיק טובה " ואז מה שגיליתי שהלבשתי על זה, אל תעריכי, תשפטי,... תתאמצי... לגבי הבן שלי דוקא שם אני חושבת הפוך... הבנת?

אתה יכול לנסות להבין את מקור הנפרדות בשכל אבל מה לגבי מקור הניפרדות בלב - הרגשה שאתה שונה. רגשות שליליים, חוסר חיבור בינך לבין אחרים. בינך לבין עצמך. אתה מנוכר מעצמך האמיתי ובגלל זה אתה מנוכר מכולם. ובגלל זה המוח השופט עובד. כדיי שלא תתחבר מחדש עם כולם. המוחות הם רבים. הלב של כולם הוא אחד. האהבה בין אם בקהיר או בפכיסטאן או בישראל היא אותו הדבר. הדיעות והפרספקטיבות שונות. צריך ללמוד לפתוח את הלב מחדש. כי כל מה שנלמד דרך השכל לא יכול לפתוח את הלב - זהו מנגנון אחר.

אתי, בוקר טוב (-: אני בעד. השאלה שלי, כיצד אדע את הערך העצמי או אהבה עצמית, מצד האמת?

מדוע אי אפשר לשאול שאלות? שאלה כשהיא מגיעה ממקום כנה ואמיתי היא שאלה יפה עד מאוד וראוייה להערכה. אם לא נשאל שאלות לא נגיע אל עצמנו אלא נפסע בדרכים של אנשים אחרים והמטרה היא לפסוע בנתיב הייחודי שלך.. רק שאלה אמיתית שלך יכולה לתת לך תשובה אמיתית - שלך!

אורי, אני מסכימה איתך, התהליך הוא לשאול את עצמך, להבין את התהליך שאתה עובר, ואז מגיע שלב, בו אתה, מתחיל לדעת את עצמך, ונגמל "מהמוצצים"... התאוריות, הידע שרכשת בשכל, מתמוססים, ומתמזגים. ואתה פשוט חי והופך להיות נוכח, כל רגע מחדש.: )

כשאדם לא מפחד לטעות הוא למד. וכך הוא גדל. הפחד לטעות או שמישהו יודע יותר ממך הוא בעיה. כי הוא האגו. אבל אם אתה לא פוחד להיות עצמך טיפש אז אתה בדרך להיות עצמך חכם. ואפילו לא חכם אלא רק עצמך. ומה איכפת לך. ככה אתה חיי בשלמות. ובהבנה. ומה שאתה מבין אתה מבין ומה שלא לא. אסור להגיד כן או לעשות משהו שלא מבינים רק כי אחרים מבינים מחשש שתיהיה שונה. אם אתה לא מבין תגיד אני לא מבין. ככה תבין.

ואני אשאל אותך שאלה: אם אין אנשים מבחוץ, האנשים =מחשבות, איך אתה מגיע למחשבה אחת? ומה זה הסיסמא שזרקת כאן, עדיף שלא תהיה הערכה עצמית? מאיפה לקחת את המסקנה הזאת?

מה כוונתך, תסביר...?

יש חכם האומר ש:

כאשר הערכה העצמית של האדם מבוססת על סמך מה שחושבים עליו אחרים, הרי שהוא עצמו אינו יודע באמת מה הערך העצמי שלו.

ניסיתי להבין ממה בדיוק נובעת ההערכה העצמית שלי לעצמי?

אתי, אני המקור, אם לא הבנת?!

את פשוט מנסה להראות חכמה (-: כולם כוך וכמוני (-: אז אל תתנשאי.

דרך השכל=הבנה, הבדל בין יש ואין. מגיעים לאין שכל=אין הבדל בין יש ואין. והאמת היא כוללת את שניהם, עד אינסוף. הבנת?

זה העיניין, את מבקשת להוכיח מה שלא ניתן להוכחה. כי, אין מה להוכיח. זו הבנה, משמע, הבנת נסעת... לא הבנת, "נתקעת."

איך מישהו יכול לדעת אם אין במציאות שלנו שום התהוות כלל אף פעם, שום דבר חדש לא מתהווה, ישויות שונות בזמן ומקום משנות את המיקום שלהן ואת ה"הגדרות" אמונות"... בלה בלה... מי שיגיד שהוא יודע באמת, זה את זה.

?

אתי, העיניין הוא, כי כל רעיון בעולם, הוא בחזקת ספק, עד שלא הוכח אחרת. וגם אם יש אינסוף הוכחות שהוא אמת, הוא עדיין מוטל בספק, כי כוח ההוכחות עצמן, מוטל בספק אמיתי. האני יודע הוא כנראה, כפי שכתב עמנואל.

"אני יודע" שהוא כנראה... הבנת?

ההבטחה היא: להבין ש: אין במציאות שלנו שום התהוות כלל אף פעם. !!!!!!! וזו אלוהות לא? ולכן אין שאלה, ויש מאין זה לא אפשרי כלל.

אביבה, אני חוזרת לשאלתך: "למשל יש לי רצון לא מודע שלא ירביצו לי, אבל אני לא חושבת עליו, אז איך זה שיש סבל." אפשר לקשר את דברי עמנואל, יש סבל כל עוד את רוצה "אחדות" כשברור לך שאין דבר, אז אין לך סבל, למרות שלנצח יש סבל... וכולי.

כל מי שכאן בקטע של אהבה, לחפש את האהבה, לאהוב בכל... הוא לא מבין את האחד. אחדות זה לא אורגיה של אהבה. רק.

ואורי: תלוי מה אתה רוצה להבין, את האחדות השיקרית או את האמת?

עמנואל, מה אכפת לך? שיסבול. אני גם רעה ואוהבת לראות את כל הסובלים למינהם...

כמו אלוהים (-:

ברגע שהוא פועל... משמע, קיים, הכל טוב, רק השאלה אם מבין מה קורה.

אורי, האמונה של האדם לעצמו, לכך שהיש והאין נפרדים זה מזה. זה השקר, כי מצד האמת אין שאלה כלל. וכשאתה טוען מה שטענת... פגמת. ואולי זה מה שמפריע לך.

אתי, בוחרים ליהנות מהסבל.

וגם לא ליהנות

ושהסבל משנה ממש וגם לא משנה ממש. גם וגם.: )

מי שמבין מבין שאין הוכחה ולא דרושה הוכחה. וגם כן... וכל הפרספקטיבות שאליעד מדבר עליהן.

ואתה מניח, שאם אענה תדע... וכך הלאה. ואני אומרת: שאתה יודע כבר שאני יודעת (-:

זו לא תחרות הוכחות (-:

אורי, אתה מניח שאני מדברת מאמונה ולא ידיעה. (-:

ואני מניחה שאתה מניח... וככה עד אינסוף... אלא אם יצאת... וחזרת.

תיקי: אז מה השאלה שלך?

מה את שואלת? תהייה רצינית!

או בעצם, תהיי, לא רצינית, ותעני, ברצינות.: )

תקטיני ראש, ותגידי גם אם נראה לך שהכל קישקושים, גם אם זה קישקושים אני אשקיע ואשאל שיבינו אותי. יש לאליעד הרצאה כזו האחרונה, תקשיבי, מרתק (-:

אביבה: את שאלת שאלה מוגדרת, ורצית לברר עיניין, וכשאני, בוחנת את התגובות שלנו, החברים, אני מופתעת, ותמיד מופתעת, איך, התגובות, מסתעפות להן, ומתפזרות על, ברורים, וברורים, "ומתרחקים" מהשאלה אותה רצית לברר. ועולים עינינים אישיים בקשרים בין אנשים, וחוויות וקונפליקטים, ביננו לבין עצמנו ולבין "האחרים", כמו גם מה שאני עכשיו כותבת, שהוא גם כזה... ההסתכלות הזאת מעניינת, מרתקת, מפעימה את החושים... וכשאני כותבת ממש עכשיו, אני זוכרת, שמצד האמת, יש לכולנו, מה שאנו רוצים, ברגע שזכרתי זאת במאה אחוז, אני משתחררת מהסבל של ההזדהות, עם הרצון החיצוני שלי.

אם אתה מבין שהרצון האמיתי שלך, לא מוגדר בכלל, אז האמת הזאת, מאפשרת לך לשחק במשחק מוגדר, שווה לי או לא שווה לי. ולמרות זאת להשאר בחוויה של הכל אחד,

זה שווה (-: תנסה ותראה (-: אל תשכח, שאתה גם באחדות... ואז זה שווה.

ברגע שבראת, ואתה בתוך הבריאה, בנפרדות, אתה חווה אבל לא בכל ישותך. תמיד מינוס אחד, אז מה זה שווה? : )

אורי שים לב שהשאלה נכתבה מהפרספקטיבה של הנפרדות וכך התשובה שלי היא מהפרספקטיבה של הנפרדות. טוב רע, כן תחושה לא תחושה... אתה עונה מפרספקטיבה של אחדות (שיקרית). אליעד מדבר על זה בדיוק בהרצאות האחרונות שלו (-: תקשיב להרצאות.. או תבוא! (-:

ולגבי המשפט שכתבת "אם אני לא חושבת על משהו, אז למעשה הוא לא משפיע עלי." אני חושבת שהעובדה שאת לא חושבת על משהו, לא אומרת שהוא לא משפיע עליך, כמו בהרצאה אתמול כשדיברנו על הבורג ברכב שנוסע. זה שהבורג לא מרגיש, ושהוא חלק מהרכב, לא אומר שהוא לא מושפע... כך שהעובדה שאת לא מוטרדת מהרעב בסין או לא מוטרדת מזה שיקרה לך או לעולם "משהו רע", לא אומרת, שאת לא סובלת מזה, כרגע בהכלה שלך את המציאות את מצומצמת לפרטים הפיצפונים שאנו מכירים, כמו כולם, ככל שאת מבינה את ההבנה של הנפרדות את, מכילה יותר את המהות של המציאות, הסבל שלך מתעצם וכולל את הקיום של הכלל. והסבל הפנימי הזה הוא עצום.

היי אביבה, ברגע שאני קיימת, יש רוצה ולא רוצה.. בחיי היום יום זה בקטן וכביכול חסר משמעות ועוצמה, כי ההרגל, הנחות הבסיסיות שגדלנו עליהן, לא נקראות סבל. חשבת פעם שעצם העובדה שאת חווה רעב ואוכלת את בסבל?, ככל ש מרחיבים את ההבנה, ההסתכלות מתרחבת ותחושת החיסרון והסבל גדלים. ואז מבינים וחווים שעצם הקיום הוא סבל ענק, אני נפרדת מהשלם ו"חיה" בתחושה שחסר לי השלם, כל רגע בתוכי מרגישה בכל תנועה, בכל רצון, בכל מילוי של רצון, את החיסרון. את הסבל מזה שאני לא השלם. ככל שההבנה וההסתכלות היא על עקרונות ולא על פרטים החוויה מועצמת, וחווים סבל מהותי. כל השג הוא תמיד מינוס 1. ההבנה והתחושה הזאת היא סבל. ככל שאדם מבין שהוא כנפרד חסר את השלם את החיבור וזה לנצח יהיה ככה, הסבל הוא אינסופי וללא פיתרון, מהצד של הנפרדות.

ממליצה להקשיב עד סוף ההרצאה. אליעד הבין את מה שמפריע לי, ידע למקד אותי בדיוק למה שבאמת הפריע לי, ושלף אותי מהפלונטר. מודה לך על החוכמה, הסבלנות, והכוונה.

אני מניחה שתודעה הגשמית מתוכנתת ככה, ואין בחירה חופשית. הבחירה היא מעל השכל...

מה דעתך אליה?

אני מניחה, שהקריטריונים לפיהם השכל בוחר את האקסיומות שלו הם: 1: "ירושה" מאבות אבותינו..., המושגים אשר היו בשכלם של אבותינו הפכו עם הזמן לנטיות, תכונות, הרגלים. קינינים גשמיים וקינינים רוחניים אשר עוברים מדור לדור. במוח האדם יש מקום הנקרא "מוח מוארך" תת - מודע, שם מתאחסנות כל האקסיומות, הנטיות של האדם. 2: יש את השפעת הסביבה, הסביבה כגורם לבחירת הקריטריונים ליצירת האקסיומות. אני מוסיפה ש השכל של האדם הוא כמו מראה המקבלת צורות הנמצאות מולה, אבל לא יכול להפעיל ולהזיז את הצורות הנשקפות בה. בשכל נשקפים כל מאורעות החיים, אבל השכל לא הוא שמזיז את הגוף ומניע אותו אלא משהו אחר. אני חושבת שזה הדימיון.

החוויה היא בתודעה. זה לא שאתה בוחר, בחרו לך, החידוש הוא לאפשר לעצמך, להיות, יש הבדל בין לחוות ולהיות.קבל את הספרים המומלצים עבורך שיביאו גם לך הצלחה ואושר אמיתיים בכל תחומי החיים!
לזמן מוגבל!   1 ספר 125 ש"ח   2 ספרים 200 ש"ח   4 הספרים 250 ש"ח   050-3331-331
שקט נפשי אמיתי - הספר על: איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? איך להתמודד עם בדידות? איך להתמודד עם עצבות? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך להשיג איזון נפשי? איך להתמודד עם אכזבות? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? דיכאון? איך להתמודד עם לחץ? מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? כעס ועצבים? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם ocd / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים ועוד...

הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך למכור מוצר ללקוחות? איך להצליח בזוגיות? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך להיגמל מהימורים? איך להאמין בעצמך? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך להעריך את עצמך? איך לחנך ילדים? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך להשיג ביטחון עצמי? איך לקבל החלטות? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך למצוא זוגיות? איך לעשות יותר כסף? איך להצליח בראיון עבודה? איך להתמודד עם גירושין? איך לשנות תכונות אופי? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך לשפר את הזיכרון? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך לפרש חלומות? איך להעביר ביקורת בונה? איך להיות מאושר ושמח? איך לפתח יכולות חשיבה? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך לנהל את הזמן? איך לא להישחק בעבודה? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך ליצור אהבה? איך לשתול מחשבות ועוד...

להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: מה המשמעות של החיים? למה העולם קיים? האם אפשר לדעת הכל? איך להיות הכי חכם בעולם? מה יש מעבר לזמן ולמקום? איך נוצר העולם? איך נוצר העולם? למה לא להתאבד? אולי אנחנו במטריקס? בשביל מה לחיות? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? למה יש רע בעולם? איך להנות בחיים? האם יש הבדל בין חלום למציאות? למה יש רע וסבל בעולם? האם יש משמעות לחיים? האם המציאות היא טובה או רעה? האם באמת הכל לטובה? איך להיות מאושר? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? מי ברא את אלוהים? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? מהי תכלית ומשמעות החיים? האם לדומם יש תודעה? האם הכל אפשרי? האם יש או אין אלוהים? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? האם יש אמת מוחלטת? האם יש בחירה חופשית ועוד...

לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?

זוגיות ומערכות יחסים: זוגיות - ראשי זוגיות - כל הנושאים בגידות - כל הנושאים זוגיות טיפול זוגי בעיות בזוגיות גירושים להתגרש לגרום לבחורה פרידה לשכוח מישהו בגידות אחרי בגידה אקסים - כל הנושאים אקסים והחזרת אהבה - ראשי לגרום למישהו לאהוב אותך להתחיל עם בחורה פחד גישה דייטים למצוא זוגיות התאמה זוגית סקס מיניות חשק מיני משיכה פורנו התמכרות למין גמילה מסקס זהות מינית נטייה מינית הומוסקסואליות טרנסקסואליות טיפולי המרה א מיניות
חרדות ופחדים: חרדות ודיכאון - ראשי חרדות / פחדים - כל הנושאים חרדות פחדים פוביות פרנויה התקף חרדה תרופות נגד חרדה פחד קהל חרדת בחינות פחד מדחייה חרדת מוות פחד למות פחד מנטישה חרדה חברתית חרדה דתית פחד גישה פחד להתחיל עם בחורה פחד מכישלון
ביטחון הערכה ואהבה עצמית: ביטחון והערכה - ראשי אהבה עצמית הערכה עצמית ביטחון עצמי כעס עצמי שנאה עצמית קבלה עצמית אמונה עצמית ביישנות רגשות אשם אמונה עצמית
שכנוע / מכירות: שכנוע - ראשי איך לשכנע מישהו - כל הנושאים שכנוע לשכנע לקוחות מוצר למכור מכירות לקרוא מחשבות מניפולציות התנגדויות מכירה למכור מוצר יקר לשתול מחשבות להשפיע רטוריקה לגרום ללקוח הזדהות אנשי מכירות שכנוע עצמי דיבייטינג סוגסטיות לשכנע בחורות לשכנע ילדים התניה ראפור Nlp
ניהול למנהלים: ניהול למנהלים - כל הנושאים ניהול עובדים ניהול עובדים לשכנע עובדים לפטר עובדים משכורת לקוחות לשכנע לקוחות לסגור עסקה מוצרים לתמחר עסקים הקמת עסק לראיין ולהתראיין קריירה יעוץ פוליטי יעוץ תקשורתי ניהול משא ומתן קבלת החלטות - ראשי החלטות ולהחליט - כל הנושאים איך לקבל החלטה
יום יומי: התמודדות / להתמודד - כל הנושאים רגשות / תחושות - כל הנושאים להרגיש טוב / להרגיש רע - כל הנושאים רגשות הרגלים שינוי התנהגות שינוי הרגלים שינוי חשיבה אובססיות התמכרויות גמילה מחשבות טורדניות עישון - כל הנושאים עישון דיאטה ספורט תזונה בריאות התמכרות למין Ocd טורדנות כפייתיות דחיינות עצלנות שעמום סמים - כל הנושאים סמים ייאוש כעס לחץ מתח נפשי עצבנות דיכאון התאבדות אובדנות בדידות בעיות התמודדות כאבים אובדן התמודדות עם בעיות עצבות שליליות חשיבה שלילית ביקורת החלטות איך להחליט
חינוך ילדים והורות: חינוך ילדים - ראשי הדרכת הורים הורים יחסי הורים וילדים לחנך ילדים לשכנע ילדים להביא ילדים ילדים מתבגרים הפרעות קשב וריכוז של ילדים התנהגות של ילדים ענישה אלימות ילדים חרדות ילדים אוטיזם
אושר חיוביות ואהבה: אושר - ראשי חשיבה חיובית - ראשי אהבה - ראשי אהבה והתאהבות - כל הנושאים שמחה אושר להיות מאושר הנאה חיוביות חשיבה חיובית אהבה לאהוב אהבה עצמית התאהבות לגרום למישהו לאהוב אותך להתאהב להפסיק לאהוב החזרת אהבה
הפרעות נפשיות: הפרעות נפשיות - כל הנושאים הפרעות נפשיות פסיכיאטריה מחלות נפש פסיכוזה סכיזופרניה הפרעת אישיות טראומה פוסט טראומה אוטיזם טיפול תרופתי כדורים אישיות גבולית פיצול אישיות דה פרסונליזציה דיסוציאציה שמיעת קולות קשב וריכוז מאניה דיפרסיה ניתוקים פרנויות הפרעת...
רוחניות ומודעות: רוחניות ומודעות - ראשי רוחניות מודעות עצמית הארה הארה רוחנית מורים רוחניים מורה רוחני תת מודע חומריות גשמיות חיפוש רוחני משמעות החיים - ראשי משמעות החיים מטרת החיים משחק החיים תכלית החיים צמחונות
התפתחות והצלחה: הצלחה - ראשי הצלחה / להצליח - כל הנושאים לפתח את השכל התפתחות אישית מוטיבציה כישלון מטרות הצלחה להצליח התמדה השגת מטרות יצירתיות לפתח שיחה תקשורת בין אישית
כסף ולהתעשר: כסף - ראשי כסף - כל הנושאים כסף אושר וכסף לעשות כסף להתעשר כסף בקלות להרוויח שוק ההון בחירת קריירה
סודות החיים: אלוהים - ראשי בריאת העולם - ראשי בחירה חופשית - ראשי להיות אלוהים - ראשי אלוהים - כל הנושאים בחירה - כל הנושאים אלוהים להיות אלוהים האם יש אלוהים מי ברא את אלוהים בריאת העולם המפץ הגדול פיזיקה החושים מי ברא את העולם יקומים מקבילים בחירה חופשית האם יש בחירה דטרמיניזם הספר להיות אלוהים מה זה להיות אלוהים
מושגים כללי: מילון מושגים מחשבות - כל הנושאים רצונות - כל הנושאים אין הבדל בין יש לאין מהות מהות וצורה מחוייב ואפשרי הנחות יסוד להטיל ספק אחדות ונפרדות אחדות שקרית שלמות אין סוף זמן ומקום הרצון שורש הרצון הכל אחד חסרונות ויתרונות מוחלטות צמצום פרדוקס קבלה מחוייב המציאות אפשרי המציאות עובדה ופירוש סיבה ותוצאה סיבתיות אקראיות ניתוח סיבתיות לוגיקה אמת שקר להיצמד לאמת אמת מוחלטת אובייקטיביות וודאות מציאות אחדות נפרדות טוב ורע יש ואין הפכים פוטנציאל
יהדות ודת: דת ויהדות - ראשי יהדות שמירת מצוות שכר ועונש חזרה בתשובה חזרה בשאלה דתיים אמונה באלוהים אתאיזם אמיתות התורה תורה מול מדע מי כתב את התורה
רבי נחמן וברסלב: רבי נחמן מברסלב ליקוטי מוהרן סיפורי מעשיות ברסלב
שיטות טיפול: טיפול - כל הנושאים טיפול cbt טיפול nlp טיפול ocd טיפול בדמיון מודרך טיפול בהיפנוזה טיפול בהצפה טיפול בחשיפה טיפול דינמי טיפול היפנוטי טיפול הכרתי טיפול התנהגותי טיפול נפשי טיפול עצמי טיפול פסיכדלי טיפול פסיכולוגי טיפול פסיכותרפי טיפול פסיכיאטרי טיפול קוגניטיבי טיפול קצר מועד טיפול רגשי טיפול שכלי טיפול תרופתי Nlp אימון אישי תת מודע גישור הילד הפנימי חשיבה חיובית ביירון קייטי האופונופונו טיפול זוגי פסיכולוגיה פסיכיאטרים היפנוזה מיסטיקה גרפולוגיה אסטרולוגיה תקשור נומרולוגיה סיינטולוגיה


נושאים מומלצים לעיונך...

קבל תכנים נוספים שיעניינו אותך...
האתר www.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא אימון אישי לפרישה, אימון אישי למציאת זוגיות, מטפל, אימון אישי לקריירה, יועץ טיפולי, יועץ פילוסופי, מגשר, אימון אישי לחיים, ייעוץ אישי ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה / ייעוץ טלפוני / הזמנת הספרים - חייג: 050-3331-331

© כל הזכויות שמורות לאתר www.EIP.co.il בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים, ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.

האתר נבנה על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.2959 שניות
עכשיו 23_08_2019 השעה 03:46:09
wesi1