אליעד כהן
יעוץ אישי
בשיטת EIP
⭐⭐⭐⭐⭐
הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן
להתחבר לאתר!
💖
קבל ייעוץ אישי
ישירות מאליעד כהן!
אין בעיה! יש פתרון!
צור קשר:
050-3331-331
הספרים שמומלצים לך:
להצליח בחיים
ולהיות מאושר!


רשימת התגובות האחרונות של: פולי 🔻
דיונים גם בקבוצה Facebook

לגבי אנשים שדורסים בטעות (פגע וברח), עצם מעשה הדריסה הוא העונש בעצמו, לדעת שהרגת או פגעת באדם אחר והרסת את חייו ואת חיי משפחתו.. כמו גם לחיות בפחד שהנה אוטוטו הולכים לתפוס אותך.. לא יודעת, לי זה נשמע כמו גיהנום, לא?

לי נראה שבכל יום אנחנו משלמים על מה שאנחנו לא מבינים...

בעקיפין כיוון ששאלתי על מהות העונש, ולא על למה אנשים מבצעים פשעים, ומה האינטרסים של המעמד השולט. הרי גם בטבע אם תנסה לעשות משהו שהוא כנגד הטבע תענש, לדוגמא אם תנסה לעוף תענש בידי כוח המשיכה, לא ע"מ לחנך אותך, או למנוע מאנשים לנסות לעוף, אלא פשוט כי ככה זה.

אתגר אני אגיד לך למה אני כתבתי את זה, כיוון שאני רואה מסביבי אנשים שסובלים, אפילו מאד, ופעם היה בי הרבה מאד כעס על העולם שגורם כזה סבל, וחשבתי שזה לא פייר, וראיתי את הצביעות של החברה בכל העיניין.

היום אני רואה זאת אחרת, אני מבינה שהכל בידיים שלי, אנחנו חיים תחת חוקים מסוימים, ואם אלמד אותם ואדע אותם לא אצטרך לסבול, ואם אתעקש להתבצר בעמדתי, ולא אפתח את עיניי, אז גם אל לי להתפלא שאני סובלת...

אתה יודע שאי ידיעת החוק לא פותרת אותך מהעונש שלו?

איליה, התכוונתי להעניש באופן רנדומלי מבלי שהעם ידע שאתה עושה זאת. כמו שעיר לעזזל, למען יראו ויראו, אפילו לפני שפשע מסוג זה יקרה. כי אם הרתעה היא הסיבה לענישה, אז למה כל כך חשוב שנעניש את מי שעשה את הפשע? מבין?

אתגר. אני מסכימה איתך לגבי המלכוד שבו אנשים שנולדו חסרי אמצעים נמצאים.

יחד עם זאת מה שכתבת קשור רק בעקיפין למה שכתבתי.

אם אדם הולך וגונב כי אין לו במה להאכיל את ילדיו, הפשע הוא של החברה בה הוא חי.

מסכימה איתך בגדול שלפעמים אם אתה הולך ישר עם המעמד השולט, אתה תמיד תשאר עבד, ובכך אתה פושע כנגד עצמך וזכותך הטבעית להיות אדם חופשי ובעל שיוויון הזדמנויות.

אם אתה רוצה למנוע פשע אתה צריך לעצור את הפושע לפני שעושה את הפשע...

אתה בעצם מדבר על למען יראו ויראו (יפחדו) לעשות את הפשע, אבל אם זאת הייתה התכלית של הענישה, אז למה לא להעניש אנשים באופן רנדומלי על פשעים שלא עשו, רק ע"מ ליצור את אפקט ההרתעה...

שים לב שאלתי מהי התכלית של הענישה.

חשבתם פעם מהי התכלית (לשם מה) של הענישה?

יש כאלו שיגידו שענישה קיימת ע"מ למנוע פשיעה, כמובן שזו שטות כי הפשיעה הייתה קיימת תמיד ויותר מכך, אנחנו מענישים לאחר שהפשע כבר קרה (-:.

יש כאלו שיגידו שענישה קיימת ע"מ לשקם את האדם, אך אם נתבונן נראה שרוב הפושעים שנכלאו פעם אחת, יצרו קשרים עם פושעים, שיכללו את פשעיהם וחזרו לכלא לאחר זמן קצר, כך שהענישה לא ממש שיקמה אותם...

בימי הביניים היו מענישים ע"מ לשחרר את האמת (אינקוזיציה ועינויים) בכך הם האמינו שהם מצילים את האדם מעונשו של הגיהנום.. (גם ביהדות הרעיון של סכילה באבנים בעולם הזה ע"מ לחסוך סבל בעולם הבא - עדיין קיים הטקס הזה בזמן קבירתו של המת), אותם מסכנים שעונו היו מוכנים להגיד כל "אמת" שנתבקשו לספר רק ע"מ שהסבל יפסק, כך שכנראה שגם ענישה כזאת לא בידיוק הצדיקה את עצמה...

יש כאלו שחושבים שענישה היא בעצם הנקמה של החברה באדם על הסבל שגרם, אך בכך בעצם החברה השוותה את צורתה לדבר אותו היא שונאת ומתעבת...

אם כך, אז מהי התכלית של הענישה?

תכלית הענישה היא העונש עצמו. בדומה לאיך שהטבע פועל, שאם תפר את חוקי הטבע תענש, למה ככה.

מה אתם חושבים?

אורי, ברגע זה הסברת לי למה כדור הארץ סובב סביב השמש בצורה של אליפסה ולא כדור.. ישנם שני מרכזי כובד האחד הוא השמש והשני הוא חור שחור (בלתי ניתן לתצפית ישירה אך מהתנועה האליפטית ניתן להסיק על קיומו).

מימון שלמה האם התנאי בלבד מחייב את המצוי?

ודרך אגב כוכב שנמצא בתהליך הקריסה שלו לא נקרא, חור בלונדיני,, אלא ננס לבן, זה בגלל האור שהוא מפיץ - האנרגיה הנפלטת כתוצאה מתהליך קריסתו.

האם השמש בגלקסיה שלנו היא בעצם ננס לבן?

עפ"י המאמר של אליעד, הגשר הצר מאד מאד, כמו הגיהנום לא קיים באמת אלא רק דמיון. כמובן שזה נכון מבחינת תפיסת האחדות.

יחד עם זאת, המעבר בגשר הצר מאד מאד הוא חלק בלתי נפרד מתהליך השגת האחדות

הרי כל העולם כולו גשר צר מאד מאד, ז"א, כל ההסתרה שלנו מלהיות באחדות היא כל העולם (העלמה) כולו.

לא מזמן צפיתי בהרצאה על כיצד מתקיימים חיים, אותו פרופסור הסביר כי החיים עצמם הם המתח שבין פנים התא בגוף לחוץ התא, כלומר, החיים נוצרים בגבול, במגע שבין הפנים לחוץ. החיים שהם אחד הם פועל יוצא של נפרדות התאים. גם למידה והתפתחות יכולים להתקיים רק בתוך הגבול (הגשר הצר מאד) שבין עולם הדימיון (פנים התא) לבין המציאות (חוץ התא).

גשר צר מאד: צירי לידה, עוזב את הרחם (מה שמסומן כעיגול הקטן) ויוצא / נולד לעולם / לרחם גדול יותר. עד שהאדם כולל בתוכו את המיכל / הרחם של האלוהים.

כמו בלידה או בנשימה יש כאן תהליך של התכווצות (צמצום) והתרחבות. שני תהליכים בכיוונים מנוגדים היוצרים את השלם: מצד אחד צמצום והתכווצות לנקודה סינגולרית (התעמקות), ומצד שני התרחבות יכולת ההכלה של העולם האינסופי.

חור שחור: כוח המשיכה בין שני עצמים נפרדים נמצא ביחס ישר למסה וביחס הפוך לרדיוס. חור שחור הוא כוכב שנמצא בסוף התהליך של הקריסה לתוך עצמו, כלומר, המסה שלו גדולה מאד ואילו הרדיוס קרוב לאפס (צמצום), ולכן כוח המשיכה של כוכב כזה הוא כה עצום עד שאפילו קרני האור נבלעות בתוכו (ומכאן השם). בהקבלה לתהליך הנפשי, הרדיוס של הכוכב הוא האגו של האדם, ככל שמצטמצם כך יכול להכיל יותר.

פשוט פגשתי בחיים שלי אנשים שהגיעו לכל מיני תובנות מאד משמעותיות והם משמשים כמורים, אך הם מרגישים שהתובנות הם שלהם בלבד, הם קנאים מאד לאמת "שלהם" וחושבים שהם הבעלים הבלעדיים לאמת הזאת (פרויד דוגמא טובה למורה כזה)... האמת היא סוג של זרימה לאף אחד אין בעלות עליה.

ההקשר היה לגבי מה שסיפרת על המורה לקונג פו, אז נגיד שהעברת את השיעור לחברה שלך מתוך רמת התפיסה שלך את תנועות הקונג פו, מה הבעיה עם זה? מי אמר שאותו המורה הוא בעצמו יודע את מהות הקונג פו? הוא מעביר את האמת שלו שקיבל ממי שלימד אותו וכך הלאה... זרימה

איזה עצלן אתה (-:

בכדי להסביר הבדלים בין דבר לדבר צריך להגדיר אותם.

אני טוענת שאין הבדל סתם החלטה שרירותית - האדם מחליט זה אני וזה לא אני.

כל ידע חדש את "קונה" בכך שאת "משחקת" את הידע, מה שאת קוראת "להיות זה". בדומה לילדה שמשחקת עם הבובה שלה כאילו היא אמא... זה מאד מפתח, מאפשר הכרת רבדים נוספים שאולי לא היית מבינה אם לא היית משחקת את הדבר. בכל העניין של העברת מידע ממורה לתלמיד, מורה צריך לקחת בחשבון שאין לו שליטה על מה שיקרה, ועל האופן בו ישתמשו תלמידיו במידע שלו, ללמוד לשחרר..

אז קובי אני שואלת אותך, מהו ההבדל בין הפנימי לחיצוני?

גלית, האם באמת יש הבדל בין הפנימי לחיצוני? הרי את קולטת אינפורמציה בכלים שלך, ומה שלא חלק מעולמך הפנימי, את לא תשימי לב אליו.. כל המידע שנקלט אצלך נקלט בגלל "המקום" בו את נמצאת.

שלומי, גם כשמדברים על דברים כעובדות, תרצה תיקח, לא אז לא.

ודרך אגב לי זה לא מפריע שזה מפריע לך, סתם סקרנות (-:

שלומי, לא כל דבר אתה צריך לחקור בעצמך. אפילו אליעד אומר שהוא קרא ספרים רבים והוא חוסך לנו את העבודה ומביא את העיקר... זה כל הרעיון בשיתוף פעולה בהעברת מידע... אנחנו בתהליך הלמידה / חקירה יוצרים חיבורים חדשים מהמידע שזמין לנו. אין חדש תחת השמש הכל נמצא לפנייך, מצידך תביא את הסקרנות את הרצון להבין ואם תרצה תוכל גם להביא מידע חדש. האמת היא שמעניין אותי למה זה מפריע לך?

אורי, הטבע הרבה יותר חכם מאיתנו, רוב המידע שאנחנו קולטים ומעבדים, במיוחד ביחסים בין נשים וגברים, הוא לא מודע. כימיה בין גבר ואישה לא קורית סתם, משהו בגנים שלך מזהה את ההתאמה (אפילו ברמה הבסיסית של חוש הריח - פורומנים שזה האינסטיקטים הכי קדמונים שלנו). לשכל יש מקום כמובן, אך כפי שאני רואה זאת הוא בא אח"כ בבירורים שאנחנו עושים מתוך האופן שבו פעלנו באינטראקציה. השכל משרת את הרצון ולא ההיפך, גם אם תשכנע את עצמך בשכל שאותה אישה נכונה בשבילך, אם לא יהיה לזה גיבוי של הטבע זה לא יעבוד.

משי לא הבנתי את החיוך בסוף השאלה, אבל הוא גרם לי לחייך.

לגבי השאלה, לא כל כך הבנתי למה את מתכוונת כשאת שואלת איך אני באמת. ברגע זה? באופן כללי? כל פעם אני מגלה עוד חלק ממי שאני באמת, גיליתי שאני לא יכולה לגלות לבד, דוקא האיטרקציה עם הסביבה עם המציאות חושפת בתוכי את האמת, ככה לבד עם עצמי הייתי עוד משכנעת את עצמי שאני שלמה. אבל מתוך מבחן המציאות, מתוך החיכוכים עם המציאות, אני מגלה את הקליפות שעדיין עומדות ביני לבין מי שאני באמת.

גם וגם. אפשר להיות גם בחווית עצמי כנפרד, גם בחווית המתבונן שמחוץ לעצמי הנפרד, וגם בחויית האחד שכולל את שניהם.

טוב, אבל לפחות לא התעלמו ממנו כמו מהבלונדינית בפוסט שלך (-:

אולי ברמה שמבררים את הרצון, הדברים שאני מוכנה הם לא הרצון שלי, אבל הם מתקיימים כי אני מאמינה שיש קשר בין דברים אלו למימוש הרצון שלי. כמו הדוגמא שאת ואורי נתתם, אני מאמינה שאם אשקר לגבי גילי אהיה בזוגיות, ואם לא אשקר אשאר לבד.

אולי זה הזמן לבדוק את ההנחות האלו. לברר את הרצון

זה היה נורא אינסופי פחות אחד, כי אם זה באמת היה נורא ברמה שהיא לא יכולה להתקיים בסבל הזה, שאין שום סיבה להחזיק בחיים בלי הילד הזה, ההחלטה שלה הייתה שונה.. משהו בה עדיין החזיק בחיים שלה, הרצון לחיות היה חזק יותר מהסבל שבאיבוד הילד.

זה מדגים לנו כמה עד שלא נגיע לרגע האמת אנחנו לא באמת נדע מהו הרצון האמיתי שלנו. היו אנשים שחשבו שהם אגואיסטים לחלוטין וברגע האמת היו מוכנים להקריב את חייהם, אך גם היינו עדים לסיפורים הפוכים.

אתגר, אולי עמנואל רוצה להרגיש שייך, אז בגלל זה הוא מבקש פידבק (-:.

עמנואל, מה לגבי פחד לא מוגדר? מה שנקרא חרדה כללית G.A.D.

היי גלית. סיימתי לימודים בפסיכולוגיה קלינית, אבל עוד לא התחלתי לטפל. מין מחסום פסיכולוגי שאני לא מצליחה לפרוץ. דיי תקופה ארוכה הייתי בתוך מין סוג של גולם, וכנראה שזה מה שהייתי צריכה, אבל עכשיו לאט לאט אני מרגישה שהגיע הזמן לצאת מהגולם הזה. האמת היא שאני מרגישה קצת אבודה בכל מה שקשור להתמחות, ואפילו לא ברור לי מהו הדבר שאני כל כך חוששת ממנו.

היי גלית, אהבתי את איך שתיארת את העבודה שלך, הייתי שמחה אם תפרטי קצת יותר, על החששות שלך כמטפלת, על החסימות, על המקומות שבהם יש זיוף, ועל הדרכים בהם את מתמודדת איתם

אתגר, אתה קיים=אתה מפחד. השורש של הפחד הוא הרצון (יש מאין)

אם לא היה לך רצון לא היה פחד

אפשרות נוספת יכולה להיות שבגלל שהכל השתקפויות של תכונות שלנו, אחרת איך היינו מזהים זאת מחוצה לנו? אז אישה מורכבת תמיד תראה יחסים זוגיים כיחסים מורכבים, ואשה אם פשטות תראה את הפשטות ביחסים.

מסכימה איתך, מהות העיניין היא לא בדברים האלו, זה רק הסימפטום.

ריקי אז מתוך דברייך משתמע, שהעוול לנשים נעשה בידי נשים צעירות ויפות שמתיפיפות בשביל גברים? למה זה לא מפתיע אותי... את אשמה אם את עושה ואשמה אם את לא. אישה שבאמת אוהבת את עצמה, יודעת שהגבר שאוהב אותה אוהב אותה לא רק בגלל שהיא יפה וצעירה, אך מכך לא משתמע שיש פסול בלהתיפיף למען גבר שאת אוהבת. ואם זה גורם לגברים אחרים לרצות את זה, זה בעיה שלהם, ושל הנשים שלהם.

ריקי נשמה, וגם אם את מתיפיפת, אין בזה שום פסול, אפילו אם את עושה זאת למען גבר שאת אוהבת... מכירה את הבדיחה על הגרוזנית שקמה בבוקר מביטה על המראה ואומרת מגיע לו (-: (אני יודעת שהבדיחות נדושות, אותי הן עדיין מצחיקות).

אני וחברה שלי קוראים לזה בוחקת (בוכה וצוחקת). לפעמים נראה לי שהחיים הם קומדיה טרגית.

זה מזכיר לי בדיחה:

באנגליה בתחילת המאה העשרים, אישה מהאצולה שהייתה ידועה בערכיה הנוקשים ובגאוותה ירדה מנכסיה, היא השתכנה במלון. אורח אחד במלון התערב עם חבריו שהוא יצליח להכניס אותה למיטה. בערב לאחר הארוחה הביא לה פתק בו כתוב: תמורת סקס איתך אתן לך מיליון פאונד. האישה עלתה לחדרה, וכל הלילה התלבטה, מצד אחד, היא אישה עם כבוד ואיך תעשה כדבר הזה, מצד שני היא. נפלה מנכסיה והכסף הזה יכול להציל את חייה, ככה התלבטה עד אור הבוקר... בבוקר היא ניגשה לבחור ואמרה לו או קיי אני מסכימה, הבחור ענה לה, עכשיו משהושג העיקרון אפשר לדבר על המחיר, (-:

גלית, אהבתי את הסיכומון שלך.

וכן ברור שמדובר פה בשוק בשר מצחין... ובערכי חברה מעוותים, בקיצור שקרן משקרן פטור.

פעם קראתי מאמר על איך בזוגיות של אנשים החיים ביחד באינטימיות קרובה, בן הזוג מכיר את בת זוגתו באופן יותר אמיתי ממה שהיא מכירה את עצמה וההיפך. כי הרי אישה שעומדת לפני המראה (וגם גבר) תזדקף, תכניס את הבטן וכו... מה שהיא לא עושה (מתוך חוסר תשומת לב) כשבן זוגה לידה. אפשר להתייחס לזה לא רק בהיבט החיצוני...

ורדה, גם אני בעד האמת וגם אני לא מאמינה בשקרים.

אבל מה קורה אם אתה הולך ישר ונתקל בקיר, חוזר אחורה שוב הולך ישר, נתקל בקיר, וחוזר חלילה?

הכי פשוט זה להיות מוסריים, אבל המוסר עצמו הוא מזוייף ושקרן בעולם הזה... התיפיפות הנפש לגבי הלא לשקר, בעולם שהבסיס שלו הוא שקר נשמע לי אפס ילדותי. העולם במה ואנחנו שחקנים. אם אישה אוהבת את עצמה וחושבת שאם תשקר לגבי גילה בכך תעקוף את הקיר הראשון, ומשם הדרך יחסית פתוחה כי יהיה בסיס אחר לקשר שהוא לא הגיל הכרונולוגי, אלא חיבור ברובד יותר פנימי, אז אשריה (-:

לפעמים אנשים משקרים ביודעין כי הם חושבים שבכך הם חוסכים סבל מהאחרים, אבל הם רק דוחים את הקץ. בתמונה הכוללת האמת תמיד יותר עדיפה ויותר פשוטה, מה גם שהיא מכבדת את מי שמקשיב לך. לגבי שקרים לא ביודעין התמונה כבר יותר מורכבת, יש המון קליפות שנדבקו, ובהרבה מקרים לאנשים יש בלינד ספוט לגבי עצמם. פה נכנסים חברים אמיתיים שיכולים לשקף ולהאיר לך את האזורים החשוכים שלך.

עמנואל, אם הבנתי אותך נכון, אתה אומר שהאושר הוא ברירת המחדל ובעצם הרצון שלנו אנחנו מונעים אותו?

עמנואל, זה קשור לאיזשהו גורם?

הצעת לגלית לברר מה גורם לשמחה ואושר, אבל אותו הדבר שגורם לה לשמחה ואושר זה אותו הדבר שגורם לסבל ועצב, קוראים לזה להרגיש... ברגע שאתה פותח את ליבך אינך יכול להחליט את זה אני רוצה להרגיש ואת זה לא. ההיפך ישנה הרגשה שברגע שפתחת את הלב אז כל הרגשות נחוות בעוצמה יותר גבוהה: פחד ושמחה, אהבה ושנאה, עצב ונחת רוח ועוד... אי אפשר לבקש לחוות דבר אחד מבלי לחוות את ההפוך שלו. אתה לא יכול לרצות לחיות ולא לקבל את המוות כחלק מהעיסקה. השאלה כמה אתה יכול בתוך כל זה לאזן את עצמך ולמצוא את האמצע.

מצחיק מאד, האם דייג אוהב דגים... האמת שקראתי לזה אהבת דגים מתוך הבחנה של הרב"ש של אהבת דגים: אני אוהב דגים כי הם טעימים לי..

אורי, אהבת הזולת כפי שאני מבינה זו היא בעצמה אהבה ללא תנאי.

אני לא חושבת ששיא האחדות היא כלום.

שני סוגים של אהבה: אהבת הזולת ואהבת דגים.

אהבת דגים: אהבת דגים משקפת יחסים של חלקי אוביקט, הווה אומר אני מתייחס למה שנמצא מחוצה לי רק באופן שבו הוא ביחס אליי ולא כמהות שלמה נפרדת ממני. לדוגמא אני אוהב את הספר שלי כי הוא מספר אותי יפה, או אני אוהב את הבחורה הזו כי היא צוחקת מהבדיחות שלי... אהבת הזולת היא החיבור למהות של האדם האחר, ולא לפונקציונליות שלו בייחס אליי, באהבת הזולת אין תלות, אני לא תופס אותו כשלוחה שלי, כמייצג אותי, אני מבין שיש מולי שלמות נפרדת, סוביקט. באהבת הזולת אני רואה את האחר ממני, אני שומע אותו, מבלי להזדהות איתו, אני מכיר את הגבולות שלי ואת הגבולות שלו. מטאפורה שאולי יכולה להמחיש זאת היא שתי ידיים הצמודות אחת לשניה, כל יד מרגישה את גבולות היד השניה, למרות ששתי הידיים שיכות לאותו הגוף האחד, במגע המשותף שלהן כל יד מכירה גם את הגבולות שלה (את עצמה) וגם את גבולות היד השניה.

אם שתי הידיים לא מתקרבות אחת לשניה הם לעולם לא יכירו את עצמן.

ויולט, לפי איך שתיארת את הנשים שמבינות עיניין, זה נשמע שדווקא הן הציידות... האם המציאות הזאת של ציידים וציידות מחוייב? אנחנו בני אדם לא ארוחת ערב. מה לגבי יחסים כנים ואמיתיים, מבלי הרצון ל"צוד" את בן המין השני, אלא לאהוב אותו? גם אם זה לא מחוייב ליחסים ארוכי טווח..

ולפעמים זה פשוט משהו באינטרקציה בינך לבינה שלא עובד, למרות שיכול להיות ששניכם כנפרדים מושלמים. זה כמו פנים של מישהו שאם תסתכל רק על העיניים או רק על האף, אז זה מושלם, אבל משהו בהופעה של שניהם יחד הופך אותו למכוער.. וההיפך, פנים יפות מאד, כאשר אתה מסתכל בכללות, אבל כשאתה מסתכל בנפרד אז האף קצת עקום, והעניים טיפה פוזלות (-:

ולגבי העיניין של מין כבסיס לקשר בין הגבר לאישה, אני לא מסכימה איתך, זה נכון שבמובן מסויים זה מה שמבדיל בין בני זוג לסתם חברים. אבל בחיבור בין גבר לאשה יש כל כך הרבה יותר ממין. כמדומני ביון כתב מאמר הדן בבלבול השפות בין הגבר לאישה, לדבריו, גבר יפרש את דברי האישה לכיוון המיני בעוד האשה מדברת יותר מהכיוון הרגשי... גברים חושבים שאם הם שכבו עם האישה הם כבשו אותה, מהבחינה המינית הם צודקים, אבל ע"מ לכבוש אישה באמת ידרש קצת יותר מסקס טוב.

אורי שבת שלום, חשבתי על השאלות ששאלת, והאמת שאין לי תשובה. אני חושבת שבני אדם פועלים באופן לא רציונלי באופן כללי ונשים בפרט (-: אתה מנסה להבין את הנשים מתוך היגיון לינארי של סיבה ותוצאה, מתוך השכל שלך, לפחות מהצד השמאלי שלו, אצל נשים כל העיניים הרבה יותר מורכב, הקשרים בין האונה השמאלית הלוגית רציונלית לבין האונה הימנית היציריתית גדולים ורבים יותר, ולכן ע"מ להבין נשים אתה צריך להתבונן בהן מתוך תמונה שלמה, הוליסטית, אם תפריט לפרטים לא תבין לעולם את המניעים של האישה.

מצחיק אתגר, בדיוק נפל לי האסימון לגבי מה שכתבת מקודם. תתקן אותי אם אני טועה, התכוונת שכל עוד אני נמצאת באמת יחסית, אז האמת שלי נמצאת בסכנה, כיוון שיש עוד אמיתות יחסיות שיכולות לבטל אותן. אבל אם הגעתי לאמת המוחלטת אז היא כוללת בתוכה את כל האמיתות האחרות ולכן היא מצילה אותי כיוון שהיא מראה לי שהאמת המוחלטת היא אחת, ואז באמת אין במי או במה להילחם.

אז האמת המוחלטת מצילה אותך בעצם מעצמך ומהאמת היחסית שלך (-:

אתגר, היכולת שלך לראות את האמת מצילה אותך כתבת. ממי או ממה היא מצילה אותך. למה להסוות את האמת? בפני מי צינג צונג שלך עמד בסכנה, כל מה שכתבת מפוצל לחלוטין.

אתגר, קראתי את מה שכתבת, עוד לא ממש הצלחתי לבטל את השכל שלי ברמה כזו שאוכל להבין אותך. כנראה שלא סתם קוראים לך אתגר (-:

ענבל, אני ראשון ואני אחרון, לכן התהליך הוא דו כיווני, בהתחלה האחד התפצל לשניים והשתלשל עד לאינסוף, ולאחר מכן אינסוף הצורות מתחברות וחוזרות לאחד, עד האינסוף שהוא האחד הכולל. כמובן שזה דומה להיווצרות הגוף, שבו תא אחד מתפצל לשתיים ושתיים לארבע וכו... אבל עדיין הגוף הוא אחד, ובכל תא נמצא הד. נ. א. של הגוף כולו

בחויה שלנו הנפרדות היא תמיד של שניים, והחיבור הוא מבלי שאחד יבטל את השני, אלא מתוך האחד שכולל את שני הנפרדים. או אם תרצי המשותף נמצא במקום עמוק יותר, פנימי יותר..

שלומי, אם הכל זה השתקפויות של הרצונות שלנו, אז זה גם צומח ודומם כמובן. יש רצונות שהם דיי מצחיקים, ויש כאלה מפחידים, ובתוך האדם כלולים כל הרצונות האלה שהוא רואה, אנחנו בחרנו (או שאולי לא) להזדהות עם הצורה האנושית, אבל אתה צודק מהבחינה הזו שהיצר החייתי שבנו, ההורמונים, האינסטיקטים ההישרדותיים, והכימיקלים במח שולטים בנו ולא אנחנו בהם ובכך איננו שונים מהחיות.

לדוגמא תופעה קדם וסתית, שגורמת לרוב הנשים להפוך למפלצות למספר ימים בחודש, זה ממש בדיחה של אלוהים... הוא כאילו אומר לא חשוב כמה את מפותחת רוחנית וכו... את עדיין חיה המנוהלת ע"י הורמונים...

אצל הגברים זה אפילו יותר גרוע... כי רובם נשלטים ע"י ההורמונים והצורך להפיץ את זרעם רוב הזמן,.

יש אחד שכולל בתוכו גם את הנפרדות, וגם את האחד. ההתפצלות הראשונית היא שניים בלבד, אני ואת, אני והמציאות, את או המציאות היא עזר כנגדי, מצד אחד את עומדת מולי עצמאית ונפרדת ממני, ומצד שני את משלימה אותי וזה רק מתוך האחד הכולל יכול לקרות.

האחד יכול לבגוד בעצמו, ולחיות בשקר. תחשבי לדוגמא על רוב המדענים המוערכים מאד עד כמה הם שקרנים וחוטאים לאמת. המדע עצמו הוכיח כי אין דבר כזה מציאות אוביקטיבית, המדע עצמו הוכיח שאנו משנים את המציאות רק בעצם ההתבוננות שלנו... אז למה הם לא סוגרים את הבסטה? למה הם ממשיכים לחקור בשיטות הישנות, ואף משכללים את השקר?

המציאות כפי שאתה רואה אותה היא רק אפשרות אחת מיני רבות, היא רק צורה אחת הבאה לידי ביטוי, צורה אתה יכול לשנות, הויה לא משתנה (אני הויה לא שניתי), ולכן אתה יכול לכפור בכל רגע במציאות אותה אתה רואה, אך בעצמך, בכופר, אל תבגוד.

בנוסף, באומרך "שדים" שלא באמת קיימים, זה המציאות שלך כפי שאת רואה אותה, זאת לא האמת האבסולוטית, אין לך שום דרך לשפוט את תפיסתו של אדם, עד שלא תיכנסי לנעליו.

ורבים בגדו בעצמם וויתרו על האמת בשל רצון לכבוד, הכרה, הערצה, כסף, שליטה.

אין לדיין אלא מה שעיניו רואות.

אתה יכול לכפור במציאות, אך איך אפשר לכפור בעצמך?

תחשבו על גלליאו, כמה אהבה אמיתית הוא חש לעצמו, שהיה מוכן לכפור בכל המציאות ולהישאר נאמן לאמת, על אף שזה עלה לו בחייו.

כמה אמונה בעצמו, במה שהוא רואה, נדרש לכך.

סיפור שכתבתי בהשראת שיר של לאונרד כהן

הם לובשים מדים ונפרדים מביתם, ממולדתם ומהוריהם. בטוחים בעצמם, הם התאמנו שנים רבות, מטרתם היא מטרה נעלה, אנשים ישרים, לוחמי צדק, מחפשי אמת. ביניהם שוררת אהבת אחים...

וגם הוא לובש מדים, חוגר את נשקו, התרגשות ויראה של כבוד אוחזת בו, הוא לא יכול היה לחלום שיום יבוא ומסביבו יהיו אנשים כל כך גדולים ואהובים, אנשי אמת.

והם יוצאים אל המסע, דרך ארוכה עוד לפניהם עד יעמדו ברגע האמת, בקרב האחרון...

ואחר ימים רבים הם מגיעים אל מקום אגם יפה עם עצי פרי מסביב, והם עוצרים שם למנוחה, ומקימים אוהלים לשינה.

ובלילה שכולם נרדמים הוא נשאר ער, והנה רואה באגם ברבור לבן יפהפה, אהבה מציפה אותו אל הברבור השט באגם, ליבו שר אליו, אווה אותו ואחד עימו.

ובבוקר הוא נפרד מחבריו, הוא יקרא בוגד בפיהם לעולמי עד בשל נטישתו, והם ימשיכו להילחם ולחפש צדק ואמת.

ולאחר שכולם נסתלקו, וערפל כיסה את האגם, והנה עולה ונישא מתוך האגם אור גדול ונורא המאיר את העולם מסופו עד סופו, והנה הוא ברבור המצטרף אל אהובתו.

סוף.

והסיפור בא ללמד, כי אף אם נראה שבבחירתך אתה בוגד וכופר באחרים ובקרובים לך, תשאר נאמן לעצמך.

מיג'ור טום, ספינת האם קוראת לך (-:

אורי, אין את מי או מה להציל (-:... אם תתבונן היטב תראה שכל אחד אוכל את מה שהוא מבשל לעצמו, רק שחלק מודעים וחלק לא.

למדנו שבזוגיות, מושא האהבה נמצא בתוכנו (לפחות בחלקו), ולכן במקום לחפש את ההשלמה מבחוץ אפשר למצוא אותו בפנים (זאת לאחר בירור מה יש במושא האהבה שמביא אותי לרצות אותו).

אולי לא לשנות, אבל כן להתעורר, אני רוצה שזאת תהיה בחירה שלי, שאני אהיה החולמת, שאני אהיה הערה..

אם אתה נזכר שאתה החולם, אז אתה מבין שאתה יכול לשנות את החלום, או להתעורר.קבל את הספרים המומלצים עבורך שיביאו גם לך הצלחה ואושר אמיתיים בכל תחומי החיים!
לזמן מוגבל!     👈1 ב 150  👈2 ב 250  👈4 ב 350     📞 050-3331-331
שקט נפשי אמיתי - הספר על: מועקות נפשיות וייאוש? כעס ועצבים? איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להשיג איזון נפשי? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם OCD / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם עצבות? איך להתמודד עם בדידות? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? דיכאון? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם אכזבות? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה ועוד...הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך למצוא זוגיות? איך להאמין בעצמך? איך לעשות יותר כסף? איך להעריך את עצמך? איך למכור מוצר ללקוחות? איך לפתח יכולות חשיבה? איך לקבל החלטות? איך לנהל את הזמן? איך לשפר את הזיכרון? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך להעביר ביקורת בונה? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך לשתול מחשבות? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך לא להישחק בעבודה? איך לפרש חלומות? איך להיות מאושר ושמח? איך להשיג ביטחון עצמי? איך להתמודד עם גירושין? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך להצליח בראיון עבודה? איך לשנות תכונות אופי? איך להצליח בזוגיות? איך להיגמל מהימורים? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך לחנך ילדים? איך ליצור אהבה ועוד...להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? מהי תכלית ומשמעות החיים? למה העולם קיים? האם באמת הכל לטובה? האם המציאות היא טובה או רעה? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? האם יש הבדל בין חלום למציאות? איך נוצר העולם? בשביל מה לחיות? האם אפשר לדעת הכל? איך להיות מאושר? האם הכל אפשרי? מי ברא את אלוהים? איך להיות הכי חכם בעולם? מה יש מעבר לזמן ולמקום? למה יש רע בעולם? האם יש אמת מוחלטת? מה המשמעות של החיים? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? אולי אנחנו במטריקס? האם יש משמעות לחיים? איך להנות בחיים? למה לא להתאבד? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? איך נוצר העולם? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? האם יש בחירה חופשית? האם לדומם יש תודעה? האם יש או אין אלוהים? למה יש רע וסבל בעולם? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים ועוד...
לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?
   האתר www.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא מנטורינג, אימון אישי בסקייפ, אימון אישי לפרישה ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה אישית / ייעוץ טלפוני אישי / הזמנת הספרים - צור/י עכשיו קשר: 050-3331-331
© כל הזכויות שמורות לאתר www.EIP.co.il בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים,
ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.
האתר פותח על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.3438 שניות - עכשיו 29_09_2020 השעה 06:08:07 - wesi1